Lasīsim_47

1.

Klajā nākusi Reičelas Horas grāmata Stikla mākslinieka meita
Kulturasdiena.lv. 2012. gada 22. februāris

Grāmatu apgāds Kontinents izdevis Lielbritānijas autores Reičelas Horas grāmatu Stikla mākslinieka meita, kas ir viena no populārākajām un novērtētākajām romantiskajām grāmatām Lielbritānijas topos.
Grāmata ir aizkustinošs un satraucošs stāsts par sirds ilgām, miera un harmonijas meklējumiem mūsdienu Londonā, kur galvenā varone Frena mistiskā veidā spēj atklāt mīlestību caur neiedomājamu objektu – senu vitrāžu ar eņģeli. Grāmata lasītājam atklāj cilvēciskās jūtas, kas sniedzas tālu pāri laikmetiem un notikumiem.

 

 

Lielbritānijas rakstniece un publiciste Reičela Hora ilgus gadus strādājusi izdevējdarbības jomā Londonā, šobrīd ir pasniedzēja Austrumanglijas universitātē. Latvijā izdotais Reičelas Horas romāns Atmiņu dārzs – valdzinošs un sapņaini dziļš ceļojums mītiem apvītajā Kornvolas piekrastē, ticis augsti novērtēts visā pasaulē un pēc iznākšanas stabili turējies Amazon.com desmit labāko grāmatu sarakstā.
Kritiķi un lasītāji atzīst, ka autores valoda spēj ievest lasītāju transam līdzīgā stāvoklī, aizrautīgi pludinot krāšņos dabas aprakstus un samezglotos cilvēcisko emociju vijumus.

http://www.diena.lv/kd/gramatas/klaja-nakusi-reicelas-horas-gramata-stikla-makslinieka-meita-13932912

2.

Klajā nācis Paula Bankovska stāstu krājums Zvēru zvaigznājs
Kulturasdiena.lv. 2012. gada 15. februāris

Izdevniecība Dienas Grāmata laidusi klajā jaunāko Paula Bankovska stāstu krājumu Zvēru zvaigznājs. Pasakas pieaugušajiem.
„Un es pat nezinu, kas mūs apreibināja vairāk – pavasara gaiss vai pašu iedomas. Mūsu kāsis laidās pāri vēl arvien apsnigušajai pilsētai, mūsu spārni un sirdis sitās vienotā ritmā, un mēs vairs nebijām pavisam parastas un bieži vien nicinātas pilsētas kaijas. Mēs bijām lepni savvaļas putni, kas paši grib un spēj lemt savu likteni, kas nevienam nav neko parādā un nevienam neko nav spiesti lūgt, bet visu dzīvē nepieciešamo ir gatavi sasniegt pašu spēkiem.”
Pauls Bankovskis (1973) lasītājiem labi pazīstams gan kā rakstnieks, gan kā žurnālists. Viņa jaunāko grāmatu - prozas krājumu Zvēru zvaigznājs. Pasakas pieaugušajiem - veido seši stāsti, kuros rakstnieks sev raksturīgā, īpaši empātiskā stilistikā ļauj ieraudzīt dažādas dzīvniekiem raksturīgas īpašības cilvēkos.
Šīs pasakas būs gan lieliska atslodze no ikdienišķajām nedienām, gan sniegs vielu viegli rezignētām pārdomām par dzīvi un dzīvotājiem. Bankovska zvēri ir tepat līdzās un uzmanīgi mūs vēro, vienalga - ir mums treknie gadi vai krīzes laiks. Tas, vai šīs aprakstītās radības izvēlētas jauši vai nejauši, gan jānoskaidro lasītājam pašam.
Grāmatas noformējumā izmantotas Paula Bankovska infografikas. Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

http://www.diena.lv/kd/gramatas/klaja-nacis-paula-bankovska-stastu-krajums-zveru-zvaigznajs-13931566

3.

Mičio Kaku. Nākotnes fizika.
Michio Kaku. Physics of the Future: How Science Will Shape Human Destiny and Our Daily Lives by the Year 2100
Mičio Kaku (24.1.1947.) ir pazīstams amerikāņu fiziķis, Ņujorkas universitātews profesors, grāmatas "Paralēlie visumi" autors. Viņš, par spīti daudziem kolēģiem, tic telepātijai un ceļojumiem laikā. Savus uzskatus viņš izklāstījis grāmatā, kas 2008. gadā kļuva par bestselleru "Neiespējamā fizika" - «Physics of the impossible».
Autora jaunā grāmata ir izlasīšanas vērta:
1) autors no zinātnes pozīcijām stāsta par to, kāda kļūs dzīve tuvāko 100 gadu laikā;
2) autors asvās prognozēs balstās uz mūsdienu pasaules lielāko zinātnieku prognozēm, tādu kā: Džareds Daimonds, Frimens Daisons, Braians Grīns, Karls Sagāns, Nils Šubins, Kriss Tērnī, Karls Cimmers un daudzi citi;
3) grāmata ir uzrakstīta vieglā valodā, to var lasīt gan pieaugušais, gan bērns.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/7404775/

Autora mājas lapa:
http://mkaku.org/
Vikipēdijas lapa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Michio_Kaku
Profils Myspace:
http://www.myspace.com/mkaku

4.

Pūķu grāmata: Mūsdienu fantāzijas meistaru maģiskās teiksmas.
The Dragon Book: Magical Tales from the Masters of Modern Fantasy
Sastādītāji: Jack Dann, <st1:city><st1:place>Gardner</st1:place></st1:city> Dozois.
Deviņpadsmit visai atšķirīgi, dažādas noskaņas radoši, mūsdienu fantāzijas autoru radīti stāsti, ieskaitot tādus autorus, kā Gārts Nikss (Garth Nix), Harijs Tērtldavs (Harry Turtledove), Brūss Kovils (Bruce Coville), Tanita Lī (Tanith Lee) un Mērija Rozenblūma (Mary Rosenblum), kļūs par atrastu dārgumu krātuvi fantāzijas un īpaši pūķu faniem. Sesīlija Holande (Cecelia Holland) līdzinās varonei, kas atgādina Šeherezādi, tikai šeit pūķis ir tas, kas pieprasa stāstus. Džonatana Strouda stāstā "Boba Čoja pēdējais darbs" (Jonathan Stroud’s “Bob Choi’s Last Job”) pūķu mednieks uzduras badīgam formu pārveidotājam (voracious shape-shifter). Liza Viljamsa (Liz Williams) mums piedāvā manierīgu stāstu, kurā burvis, kas izsaukts, lai uzvarētu tārpu, saduras ar negaidīto. Nikss attēlo radioaktīvu cilvēku-pūķi. Gadījumā, ja jums rodas jautājums, ko darīt policistam, kad liels pūķis lumpačo lejā pa dzīvu Oklendas krustojumu, Pīteram S. Biglam (Peter S. Beagle) ir atbilde. Teda Viljamsa pūķiene stāsta saviem bērniem stāstus par to, kā bija agrāk, kad pūķu slepkavas bija reāli, bet "absolūti kaitīgs bruņinieks" ieradās, lai nogalinātu viņas senci un izglābtu jaunavu. Visumā valdzinoša kolekcija žanra pielūdzējiem. [Sallija Estese (Sally Estes)]