Lasīsim_45

 1.

Zvaigznes mazā klasika: Drakula

Autors Brems Stokers. 

Brems Stokers (1847 – 1912) ir viens no spožākajiem sava laika īru rakstniekiem un ir uzskatāms par nozīmīgu personību 19.gadsimta Īrijas teātra dzīvē. Viņa romāns “Drakula” lika no jauna atdzimt mītiem un nostāstiem par vampīriem; šis darbs jau vairāk nekā gadsimtu kalpojis par ceļvedi noslēpumiem apvītajā un vilinošajā vampīru pasaulē, tas ir tulkots daudzās valodās un uzņemts kinofilmās. Brema Stokera “Drakula” pat pēc vairāk nekā simt gadiem joprojām uzskatāms par vienu no meistarīgākajiem gotiskā un šausmu žanra literatūras darbiem. Romāns “Drakula” aizsākas ar gados jaunā advokāta Džonatana Hārkera ceļojumu no mietpilsoniskās Anglijas uz dūmakā tīto un spožā mēness apspīdēto Transilvāniju – grāfa Drakulas mājvietu.

 

 

Juristam šis ir darījumu brauciens, ceļojums, kura laikā jāsniedz palīdzīga roka grāfam Drakulam nekustamo īpašumu lietās. Jauneklis vēl nezina, ka noslēpumainais un valdzinošais grāfs ar labajām manierēm un tik skaisto balsi padarīs viņu par cietumnieku pilī, kurā notiekošais Džonatanam Hārkeram atklās jaunu pasauli, baisu un tumšu, un tomēr vilinošu. Taču drīz vien jaunais cilvēks sapratīs: lai izdzīvotu, viņam jābēg no pils, kas glabā gadsimtiem senus noslēpumus, jābēg no visu redzošā un dzirdošā un visur esošā grāfa Drakulas. No angļu valodas tulkojis Harijs Veidemanis. Arņa Kilbloka vāka dizains.

http://www.jr.lv/lv/veikals/prece/index.html;jsessionid=CBA46CC83A04033FB297EEC55D5DA9BF?shop_id=364605

 2.

Diāna Vinna Džonsa. Staigājošā pils.

Diana Wynne Jones. Howl's Moving Castle

Angļu rakstnieces Diānas V. Džonsas grāmatas ir tik krāšņas, ka tā vien prasās uz ekrāna. Pēc viņas bestsellera "Staigājošā pils" slavenais animators Hajao Mijadzaki ("Spoku aiznestie") - Venēcijas kinofestivāla augstākās balvas "Zelta lauvas" ieguvējs - uzņēma animācijas filmu, kas Japānā pārspēja visus kases ienākumu rekordus.

Sofija dzīvo pasaku zemē, kur raganas un nāras, septiņjūdžu zābaki un runājoši suņi ir parasta lieta. Tāpēc, kad viņu ķer negantās Purva Raganas šausmīgais lāsts, Sofijai nekas neatliek, kā vērsties pēc palīdzības pie noslēpumainā burvja Houla, kas dzīvo Staigājošā pilī. Taču, lai tiktu vaļā no burvestības, Sofijai ir jāatmin ne mazums mīklu un jānodzīvo Houla pilī krietni ilgāk, nekā viņa ir rēķinājusies. Viņai nākas iedraudzēties ar ugunspūķi, noķert krītošu zvaigzni, jānoklausās nāru dziedāšanu, jāatrod mandragora un jāizdara vēl daudz kas cits.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/7337529/

 3.

Tonijs DiTerlici un Hollija Bleka. Spaidervika. Hronikas. Pilna versija.

Tony DiTerlizzi and Holly Black. The Spiderwick Chronicles

Spaidervikas muižas apdrupušā nama bēniņos atrastais noslēpumainais priekšmets brīnumainā kārtā pārvērš parastu bērnu - Džareda, Saimona un Melorijas Greisu - dzīvi. Senais, Artūra Spaidervika ar roku rakstītais ceļvedis atklāj viņiem pārsteidzošo, paralēlo un bieži kaprīzo maģijas pasauli.

Šajā grāmatā ir savākti visi pārsteidzošie bērnu piedzīvojumi, ieskaitot pat nesen atrastos!

Kā dāvana lasītājam izdevumā ir iekļauti arī autoru radīto lielisko personāžu zīmējumi un skices, ieskaitor Greisu bērnus, Skroderi un Pīkstuli.

Bez tam, grāmatā ir "zvaigžņu galerija", kurā pazīstami mākslinieki-noformētāji piedāvā savu redzējumu uz iemīļotajiem varoņiem un brīnumainajām radībām. Kādus tos redzat jūs?

http://www.ozon.ru/context/detail/id/7356569/

http://www.spiderwickchronicles.com/

 4.

Marija Snaidere. Elēnas ceļš. Pārbaudījumi ar indi. Pārbaudījumi ar maģiju.

Maria Snyder. Poison Study. Magic Study

Vēl kā bērnu Elēnu nolaupa un ar varu aizved uz ziemeļiem, uz Iksijas valsti. Meiteni moka un iemet cietumā. Elenai ir tikai viena iespēja izkļūt no cietuma: kļūt par Komandora personīgo ēdienu degustatori. Krampji, nelabums, halucinācijas - tās ir tikai vajākās inžu darbības sekas, kuras viņai nākas atšķirt darba gaitā. Kaut arī viņas nākotne ir drūma un māve gaida aiz katra pagrieziena, Elena cīnās par dzīvību. Ne jau pēdējo lomu te spēlē viņas maģiskās spējas, taču tās arī liek meitenei bēgt uz dzimteni, kur maģija nav aizliegta.

Lai apstādinātu viņas valstij draudošo katastrofu, Elenai ir jāiemācās pārvaldīt savas maģiskās spējas, neradot briesmas kopējam pasaules Spēka Avotam. Šajā ceļā Elenai ir jāpārvar ne mazums briesmu un jāiepazīst ne mazums prieka un arī rūgtas vilšanās. Mīlestība un nodevība, uzticība un nelietība pārbauda meitenes izturību. Taču galvenais, ka Elenu gaida jauni, neparasti piedzīvojumi smagajā un bīstamajā pārbaudījumā ar maģiju.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/7285099/

 5.

Dēvids Rols. Avarisa dievi.

David M. Rohl. The Lords of Avaris: Uncovering the Legendary Origins of Western Civilisation

Noslēpumainās un svētas trīsas raisošās Senās pasaules dižās būves klusē jau tūkstošiem gadu. Kādus noslēpumus gan tās pastāstītu, ja spētu runāt?.. 2000 gadu pirms Jūlija Cēzara slepkavības uz vēstures skatuves no ziemeļu kalniem un līdzenumiem parādās indoeiropiešu karotāju ciltis, kas kā lavīna uzbrūk varenajām Ēģiptes un Divupes civilizācijām. Grieķu, romiešu, ēģiptiešu, babiloniešu mitoloģija ir pilna ar episkām teiksmām par lieliem varoņiem, kas gadu simteņiem ir veidojuši pasaules vēsturi. Taču mūsdienu vēsturiskā zinātne, kas balstās uz arheoloģijas faktiem, neapstiprina šo leģendāro personību vēsturiskumu. Tomēr vēstures profesors Dēvids Rols, bestselleru "Zaudētais šķirsts" un "Cilvēces ģenēze" autors, ir pārliecināts: vairums seno leģendu ir reālu notikumu atspulgs. Tikai akadēmisko zinātnieku nepareizs ēģiptiešu un grieķu tekstu traktējums, kas padarīts par atskaites punktu, ir novedis pie tā, ka lielie pagātnes valdnieki un varoņi - Agamemnons, Kadms, Minoss, Enejs, Romuls un daudzi citi ir pārvērtušies no reāliem varoņiem par pasaku tēliem. Taču, ja mitoloģiskos aprakstus pareizi ieliek arheoloģiskos kontekstos, nedaudz izmaina tradicionālo hronoloģiju, tad labi zināmie mīti nostāsies mūsu priekšā pavisam ticamā gaismā, detaļās sakrītot ar senatnes reālajiem notikumiem un pārvērtīsies par vēstures hronikām.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/7302857/

Par Rola jauno hronoloģiju sīkāk rakstīts šeit: http://en.wikipedia.org/wiki/New_Chronology_(Rohl)

 6.

Jeļena Vlasenko, Anastasija Kolpakova. Jūru un okeānu mīklas un noslēpumi.

Pasaules okeāna daudzu kilometru dziļie ūdens slāņi glabā sevī veselu noslēpumu un mīklu masu. Dotā grāmata stāsta par pašām neparastākajām un neizskaidrojamākajām jūru un okeānu parādībām. Jūs gaida nogrimušie kontinenti - Lemurija un Atlantīda, Lieldienu salas mīklas, Arktīdas noslēpumi, okeānu monstri un nezināmie zemūdens objekti, noslēpumainas balsis no dzīlēm, Bermudu trijstūris, nogrimušu kuģu dārgumi, dziļvagas un okeāna straumes. Aizraujoši stāstījuma maniere un grāmatā ievietotās ilustrācijas dos baudu, lasot šo grāmatu. Iepazīstiet un ceļojiet kopā ar mums!

http://www.ozon.ru/context/detail/id/7274604/