Lasīsim 2016-12-06

Sallija Grīna. Zaudētā puse

Šī ir Sallijas Grīnas triloģijas “Tumšā puse” noslēdzošā grāmata, kurā cīņa starp baltasiņu un melnasiņu burvjiem sasniedz kulmināciju.

Romāna galvenais varonis Neitans Birns, kurš ir pa pusei baltasinis, pa pusei melnasinis, kļuvis par spēcīgāko burvi, jo mantojis sava tēva – varenākā melnasiņu burvja – neparastās spējas. Uz Neitana pleciem gulstas milzīga atbildība, jo tieši viņš kļuvis par burvju alianses galveno ieroci cīņā ar baltasiņu burvjiem par labāku pasauli. Puisis kaujā tikko zaudējis tēvu, un viņu nodevusi mīļotā meitene Annalīsa.

 

 

Uz šādu notikumu fona autore meistarīgi atklāj Neitana raksturu un iekšējo cīņu. Viņam jāizšķiras starp mīlestību un naidu, uzticību un nodevību, piedošanu un atriebību, pienākumu un tiesībām pašam izvēlēties savu dzīves ceļu. Triloģijas trešajā daļā īpaši iejūtīgi atklātas Neitana un viņa labākā drauga Gabriela attiecības.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/99357-zaudeta_puse.html

Emmi Iteranta. Ūdens atmiņa

Grāmatā "Ūdens atmiņa" mēs sastopam pasauli pēc lielas ekoloģiskas katastrofas, tā ir gandrīz pilnībā izpostīta un lielas Skandināvijas teritorijas klāj vienīgi ūdens. Norvēģijā un Zviedrijā vairs nav iespējams dzīvot. Tikai atkritumos un izgāztuvēs vēl var atrast pagātnes liecības un priekšmetu daļas no kādreiz izmantotajām lietām. Pēc katastrofas un tai sekojošajiem kariem par naftas resursu kontroli, varu savās rokās ir sagrābuši militāristi, kas kontrolē visus pasaules resursus. Militāristu pārziņā ir arī dzeramais ūdens un pastāv varbūtība, ka tas var drīz izbeigties.

Grāmatas galvenā varone ir divdesmitgadīgā Noria, kas nāk no tējas meistaru dzimtas. Kādu dienu viņai būtu jāpārņem šis amats no sava tēva. Tējas meistaru dzimtā ir kāds noslēpums, kas Noriai ir jānosargā no militāristu varas. Zināšanas ir vara, bet Noria šo zināšanu dēl var nokļūt lielās briesmās. Noriai ir plāns un ar savu draudzeni Sanju viņas dodas ceļojumā, lai atrastu slepenu ūdens avotu, pirms nav par vēlu.

Somu rakstnieces Emmi Iterantas (1976) 2012. gadā sarakstītais futūristiskais romāns "Ūdens atmiņa" ir ieguvis pasaules slavu, saņēmis virkni balvu un tulkots 18 valodās. Grāmata ir domāta gan jaunatnei, gan pieaugušo auditorijai. Grāmata ir bijusi nominēta prestižajai Filipa K. Dika balvai (American Philip K. Dick Award) 2014. gadā.

Iteranta ir scenāriju autore, teātra kritiķe un arī žurnāliste.

[Grāmatu var sajaukt ar tāda paša nosaukuma Kārenas Vaitas grāmatu - detektīvu ar nelielu mistikas devu. http://www.kontinents.lv/gramata/418/udens-atmina - t.p.]

http://www.bibliotek.org/lv/materi%C4%81li/par-gr%C4%81matu-%C5%ABdens-atmi%C5%86a/

Gregs Bīrs. Kara suņi: Aresa mošanās

Greg Bear. War Dogs

Viņi ieradās uz Zemes pirms trīspadsmit gadiem. Pa šo laiku, pateicoties citplanētiešu tehnoloģijām, zinātnes sasniegumi pavirzījās tālu aiz robežām, uz ko cilvēce bija spējīga. Viņi kļuva par neaizvietojamiem konsultantiem visās sfērās, deva mums tik daudz iespēju, ka mēs vienkārši nespējām atteikties. Mēs nosaucām viņus par – Guru.

Viņiem bija vajadzīgs zināms laiks, lai atklātu savus īstos nodomus. Jūs sapratīsiet, kāpēc, ja atskatīsieties atpakaļ.

Kā izrādījās, viņi bēga no savu niknāko ienaidnieku vajāšanas. No saules līdz saulei, no vienas planētas līdz citai, tagad viņi ir nonākuši līdz galam, izsmēluši visus spēkus, viņiem ir vajadzīga mūsu palīdzība. Sākusies atpakaļejoša atskaite. Laiks samaksāt cenu par sniegto palīdzību.

Viņu ienaidnieki jau ir bijuši mūsu Saules sistēmā, pakāpeniski virzoties uz priekšu, lai izveidotu jaunu placdarmu. Tikai, ne uz Zemes, bet gan uz Marsa...

https://fantlab.ru/work603002

Pols Andersons. Laika vairogs

Poul Anderson. The Shield of Time

Menss Everards jau ir ticies ar ekzalcionistiem iepriekšējos stāstos un savā personīgajā pagātnē. Supermeni, kas radīti XXXI gadsimtā, lai apgūtu kosmosu, viņi labāk aizbēga, lai veidotu vēsturi pēc saviem ieskatiem. Ar lielām pūlēm Patruļai izdevās notvert lielāko ekzalcionistu daļu, kopā ar viņu barvedi Mero Varaganu.

Taču, kā izrādījās, pat daži brīvībā palikušie bēgļi-noziedznieki var izmainīt visu vēstures gaitu, kas veda pie nākošā cilvēces evolūcijas etapa parādīšanās – danelliāņiem.

Lai notvertu brīvībā palikušos ekzalcionistus, Patruļa plāno izlikt viņiem lamatas 200 gadus pirms Kristus dzimšanas, senajā Baktrijas valstī...

Taču, kā zināms, pirmie, kā parasti, mirst tieši plāni...

https://fantlab.ru/work248

Riks Jansijs. Monstrologs (cikls)

Rick Yancey. Monstrumologist

„Monstrologs” ir rietumu kritiķu un lasītāju labvēlīgi uzņemts Rika Jansija grāmatu cikls. Autors ir radījis arī Confessions of a Tax Collector, sēriju pusaudžiem Alfred Kropp un sēriju pieaugušajiem The Highly Effective Detective.

Stāsts ir veidots, kā nesen miruša veca vīra dienasgrāmata, kas atrasta starp viņa mantām veco ļaužu pansionātā un tiek stāstīts ar zināmu, intriģējošu nepateiktības devu. Vils Henrijs stāstījuma sākumā ir tikai divpadsmit gadu vecs zēns, vēlāk viņš kļūst par noslēpumaina monstrologa, doktora Pellinora Vortropa mācekli. Vila Henrija dzīve sagriežas dīvainā, aizraujošā un brīžiem šausminošā notikumu kamolā. Vai zēns varēs atbildēt uz mūžīgo cilvēci plosošo jautājumu: vai mēs paši neesam tie briesmoņi, ko mēs meklējam?

Iznākušie darbi: The Monstrumologist (2009), The Curse of the Wendigo (2010), The Isle of Blood (2011), The Final Descent (2013).

https://fantlab.ru/work276060

Dens Abnets. Parija

Dan Abnett. Pariah

Nekas Kvinmebas pilsētā nav tas, par ko izliekas. Tas attiecas arī uz pašu Elizabeti Bikvinu – pariju, spiedzi, Inkvizīcijas aģenti. Kaut kādā neiedomājamā veidā viņa izrādās ierauta konfliktā starp inkvizitoriem Gregoru Eizenhornu un Gideonu Reivenoru. Kādreiz viņi ir bijuši draugi, taču tagad – sastrīdējušies, kaut arī medī vienu un to pašu pretinieku. Noslēpumaini un ļoti bīstami. Cilvēces un Inkvizīcijas ienaidnieku vajāta, iesaistīta dīvainā spēlē, kuras likumus viņa nezina, Bikvina ir spiesta atšķetināt savas pagātnes noslēpumu kamolu, lai paliktu dzīva nākamajā kaujā. Viņai palīdzēs dažādi sabiedrotie, taču Kvinmebā robeža, kas atdala draugus no ienaidniekiem, ir ļoti šaura. [Romāns no „Warhammer 40,000” pasaules – t.p.]

https://www.ozon.ru/context/detail/id/135978496/

Pjērs Pevēls. Bruņinieks

Pierre Pevel. Le chevalier

Augšējā karaliste pārdzīvo grūtus un tumšus laikus. Karalis, ko ķērusi Lielā kaite, vairs nevalda, viņa vietā valsti vada karaliene. Ceļas dumpis. Glabātāji, ar kuru mutēm runā Likteņa pūķis, paziņo karalim, ka vienīgais, kurš var izglābt valsti, ir viņa krustdēls Lorns, kuru pirms vairāk nekā trīs gadiem sodīja par valsts nodevību un viņš ir ieslodzīts Dalrotas cietuma pazemē. Bijušais gūsteknis iegūst Oniksa troņa bruņinieka titulu un uzdevumu, atjaunot karaļa varu. Taču Lorns, kurš nes sevī Tumsas zīmogu, šajā spēlē seko arī savam mērķim...

[Rakstnieks ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu franču fantāzijas meistariem. Romāns sarakstīts „Troņa spēļu” garā - t.p.]

https://www.ozon.ru/context/detail/id/34071129/

Sandra Renjē. Pans. Pareģojumā norādītā

Sandra Regnier. Die Pan-Trilogie, Band 1: Das geheime Vermӓchtnis des Pan

Elfu karalistes aģents cilvēku pasaulē meklē meiteni, kurai būs viņā jāiemīlas, jo no viņas būs atkarīgs elfu liktenis, tāpēc ka viņa ir Izredzētā, ko norādījis pareģojums. Viņam par šausmām Izredzētā izrādās meitene, kādas parasti sauc par „pelēkajām pelēm”, turklāt viņai ir ļoti neatkarīgs raksturs. Un viņa ir pilnīgi vienaldzīga pret viņa aplidošanu. Taču tikai viņš ir spējīgs palīdzēt viņai saprast dīvainos notikumus, kas sāk risināties ap viņu...

https://www.ozon.ru/context/detail/id/138590994/

Elise Hofmane. Panoptikums

Alice Hoffman. The Museum of Extraordinary Things

1911. gads. Longailendā parādās dīvains cilvēks. Profesors Sardijs, fanātiķis ar slepenu pagātni un doktora Frankenšteina auru, viņš vāc panoptikumu – baisu muzeju, lai demonstrētu ļaudīm dzīves brīnumus. Arī Koralija, pie grūtībām pieradusi meitene, kļūst par šādu brīnumu. Kopā ar viņu uzstājas arī citi: Meitene-tauriņš, Džungļu zēns un Cilvēks-vilks. Publikas uzmanība un jauno draugu labestība Koralijai patīk, taču reiz viss mainās. Šausmīgs atradums, līķis ar diegiem aizšūtu muti biedē viņu un liek padomāt. Pamazām Koralija saprot: viņai ir jābēg no profesora un jāsāk jauna dzīve, citādi var būt par vēlu.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/138017572/

Ēriks Kaplans. Vai Santa patiešām eksistē? Filozofiska izmeklēšana

Erik Kaplan. Does Santa really exist?

Humoristiski-filozofisks pētījums par Santa Klausa eksistences tēmu, ko veicis „Lielā sprādziena teorijas” producents.

Jautājums par to, vai eksistē Santa Klauss jeb Sala Tētis, var likties nenopietns – mēs taču jau esam pieauguši un vairāk neticam labajam vectētiņam, kas izdala dāvanas Jaunajā gadā un Ziemassvētkos. Taču ir svarīgs paradokss, kas slēpjas zem šī jautājuma, no kura nevaram izbēgt: vai eksistē lietas, ko uzskata par reāli neesošām, taču kurām mēs spītīgi ticam.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/34947897/

Skots Kanningems. Vikānisma maģija. Mūsdienu raganas rokasgrāmata

Scott Cunningham. Wicca: A Guide for the Solitary Practitioner

Skota Kanningema vārds ir labi zināms vikānisma piekritēju vidū visā pasaulē. Viņa darbus par dabisko maģiju ir studējuši daudzi mūsdienu vikānisma pārstāvjiem. Dotā grāmata ir viena no populārākajām, ko viņš ir sarakstījis. Tas ir lielisks palīglīdzeklis tiem, kuri ir nolēmuši patstāvīgi studēt maģiju, lai radītu pašiem savu, individuālu darba stilu. Te jūs atradīsiet visu, kas būtu jāzina jaunai raganai-iesācējai savā „amatā”: tā iepazīstina ar vikānisma pamatprincipiem, atklāj maģisko tehniku noslēpumus, iemāca rīkoties ar maģiskajiem instrumentiem un iemāca radīt pašiem savus rituālus un buramvārdus.

Atsevišķā nodaļā pievienota minētā autora „Ēnu grāmata”. Tajā ir dotas rituālu shēmas, buramvārdu teksti, kā arī dažādi maģiski dati: zāļu un ēterisko eļļu īpašības, eliksīru un smaržvielu receptes, rūnu izgatavošanas metodes un to nozīme, kā arī citas lietas. Jūs varēsiet izmantot autora iestrādnes praksē un pēc tam radīt pašiem savu „Ēnu grāmatu”.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/33927185/