Laimīgie vinnētāji

Kad dzīve kļūst kā brīnumu pasaka...

Laiku pa laikam mēs no ziņām uzzinam, ka kāds vinnē dažādās loterijās un loto milzīgas summas. Prieks un skaudība, bet varbūt, ka nav nemaz vērts apskaust? http://www.topic.lt/miru_mir/117832-schastlivye-pobediteli-loto-kotorym-luchshe-bylo-by-ne-igrat-6-fototekst.html

Vismaz dažus jau nu noteikti nav vērts. Te būs piemēri par to, kā cilvēku dzīvi var mainīt veiksme.

 

 

Kellija Rodžersa.

Šī meitene kādreiz bija pati laimīgākā pusaudze uz Zemes. 16 gadu vecumā viņa loterijā vinnēja 1,9 miljonus eiro. Tajā laikā šī summa līdzinājās kaut kur 3 miljoniem dolāru. Vai domājat, ka viņa ieguldīja naudu nekustināmajos īpašumos, nedaudz padzīvoja jautri un kļuva par biznesa lēdiju?

Nē, praktiski visu naudu viņa iztērēja šopingā, jaunai mājai, ballītēm un krūšu palielināšanas operācijai. Tagad viņai ir 22 gadi, Rodžersai ir divi bērni un aiz muguras divi mēģinājumi izdarīt pašnāvību. Ko viņa dara tagad? Strādā par istabeni.

Endrū Džeksons.

2002. gadā šis cilvēks loterijā vinnēja 315 dolāru. Tad viņš bija sekmīgs biznesmenis, kas saņēma labu naudu par būvniecību. Saņēmis vinnestu, viņš 10% atdeva dažādiem kristīgiem fondiem, pats radīja savā vārdā nosauktu labdarības fondu ar kapitālu 14 miljoni dolāru. Pēc tam sākās nepatikšanas. Viņu divas reizes apcietināja par auto vadīšanu dzērumā. Viņam daudzas reizes tika nozagta nauda (kopējā summa ap 3 miljoniem dolāru). Sieva izšķīrās no viņa. 2003. gadā viņa mājās atrada mirušu viņas mazmeitas puisi. Nāves iemesls – pārdozēšana. Dažus mēnešus vēlāk no pārdozēšanas mirst arī viņa mazmeita. Šogad nomira arī viņa meita, iemesli neskaidri. Pats Džeksons tagad saka, ka labāk nekad nebūtu vinnējis to summu.

Kens Proksmairs.

Proksmairs strādāja par mašīnistu pirms tam, kad vienā no loterijām vinnēja vienu miljonu dolāru.

Viņš aizbrauca dzīvot uz Kaliforniju, pameta mašīnista darbu un atvēra savu auto biznesu. Taču pēc pieciem gadiem bankrotēja. Te nu jāsaka, ka ne viņš, ne viņa dēls daudz par to nepārdzīvo. Dēls saka, ka bija jauki padzīvot, izklaidējoties braukt ar limuzīniem un dzert šmpānieti, tagad atkal jāpastrādā. Ko dara arī Proksmairs, kas atkal ir mašīnists.

Evelīna Adamsa.

Neticami, bet šī sieviete lielas summas vinnēja divas reizes 1985. un 1986. gadā. Kopā pavisam 5,4 miljonus dolāru. Taču nauda viņai labumā negāja, viņa to vienkārši notērēja, spēlējot ruleti, un pēc dažiem gadiem kļuva atkal nabaga. Tagad viņa vispār dzīvo treilerī.

Billijs Bobs Harels.

Šis cilvēks dabūja ciest savas labestības dēļ. Viņš vinnēja 31 miljonu dolāru, nopirka vairākas mājas, pāris mašīnu un apstājās pie tā. Varētu dzīvot un priecāties, taču Bobs nespēja atteikt tiem, kas nāca pie viņa lūgt palīdzību. Rezultātā viņš atdeva visu savu naudu, tāpēc viņu pameta sieva. Un pēc kāda laika viņš izdarīja pašnāvību.

Maikls Kerols.

Šis gadījums ir vislielākās cilvēciskās muļķības piemērs. Muļķīgāk kā viņš vispār nav iespējams izrīkoties ar savu 15 miljonus lielo loterijas vinnestu (ASV). Maikls Kerols strādāja par atkritumu izvedēju, bet pēc tam, kad dabūja savu vinnestu, sāka aktīvi to tērēt. Sākumā viņš dāvināja dārgas dāvanas ģimenei un draugiem. Pēc tam sāka tērēt naudu ballītēm, kokaīnam, mašīnām un citām izklaidēm. Jau pēc gada viņš tikai sev tērēja kokaīnam 2000 dolārus dienā, rīkojot dažādas ballītes savā jaunajā mājā. Pēc tam, ka sieva pameta šo cilvēku, naudu viņš sāka tērēt prostitūtām. Dažu gadu laikā viņš priekš tām iztērēja vairāk nekā 100 000 dolāru. Bez tam, vairāk par miljonu viņš iztērēja, pērkot dārgu šķirņu suņus un zirgus, vienu miljonu uzdāvināja iemīļotajai sporta komandai un galu galā par pēdējo naudu nopirka dārgu automašīnu.

Tagad viņš praktiski ir kļuvis par ubagu, saņem bezdarbnieka pabalstu – 42 eiro – un sapņo. Vai ziniet par ko? Lai atgrieztos savā vecajā profesijā – par atkritumu izvedēju.

Bet kā Krievijā?

2001. gadā Muhametzjanovu ģimene no Ufas loterijā vinnēja 29 miljonus 814 tūkstošus rubļu, tas ir nedaudz vairāk par miljonu dolāru. Līdz tam laulātie iztika no tā, ka lasīja tukšās pudeles. Bet naudu tērēja dzeršanai un loterijas biļetēm. Pēc tam, kad viņi saņēma vinnestu, uz viņu dzīvokli straumēm sāka plūst visi apkārtnes alkoholiķi un pēkšņi uzradušies radinieki. Muhametzjanovi pieņēma visus – šņabis tecēja kā upe. Viņu dēli – pusaudži pameta skolu un arī sāka šķiesties ar naudu, vadājot paziņas pa kioskiem un spēļu zālēm. Uzvarētāji nopirka vairākus dzīvokļus un mašīnas, taču tagad vairums no tā alkohola dēļ viņiem vairs nepieder. Laimīgās biļetes īpašniece Nadežda Muhametzjanova nomira 2006. gadā pilnīgā nabadzībā.

Kāds secinājums? Lai katrs izdara pats savu secinājumu. Laikam jau ir cilvēki, kas ne pie vienas sabiedrības nespēs izsisties uz augšu. Bet, varbūt laime nemaz neslēpjas bagātībā?