Kristofers Stašefs. Burvis pret savu gribu

Īss ieskats autora biogrāfijā un nedaudz par viņa romānu.

Christopher Stasheff (1944. gada 15. janvāris - 2018. gada 10. jūnijs) bija amerikāņu zinātniskās fantastikas un fantāzijas autors, kura slavenākie romāni ir "Burvis pret paša gribu" (1969) un "Viņas Majestātes burvis" (1986). Mičiganas Universitātē viņš ieguvis bakalaura grādu un maģistra grādu radio-TV un doktora grādu no Nebraskas universitātes. Laikā no 1972. līdz 1987. gadam viņš pasniedza Montklēras štata koledžā, pēc tam pārcēlās uz Šampendu, Ilinoisas štatā un kļuva par pilnas slodzes rakstnieku. 2000. gadā viņš atsāka radio un televīzijas pasniegšanu Ņūmeksikas austrumu universitātē Portalesā, Ņūmeksikā. Viņš devās pensijā 2009. gadā un atkal pārcēlās uz Šampenu. Kriss nomira 2018. gada 10. jūnijā no Parkinsona slimības. Stašefs ir atzīmēts ar zinātniskās fantastikas un fantāzijas miksējumu, kā tas redzams viņa Warlock sērijā, kas ievietoja " episko fantāziju zinātniskās fantastikas rāmī". Stašefa raksti bieži tiek uztverti morālā un ētiskā mentora stilā, kas līdzīgs Terijam Gudkaindam, Terijam Brūkam vai Dž. R. R. Tolkinam.

https://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Stasheff

Par romānu.

Romāna centrā ir SCENT aģents Rods Galovglass, kurš strandē pa Gramarye planētu. Uzreiz pēc nolaišanās viņš tiek iespiests viduslaiku cilvēku, raganu un kara ļaužu, kā arī visādu mītisku radību pasaulē. Rodam palīdz viņa uzticīgais biedrs Fess, epileptisks robots. Apkopojot izlūkošanas datus, Rod atklāj, ka planēta ir politiskā satricinājumā, pateicoties futūrijas ietekmei PEST un VETO organizāciju vārdā, kuras plāno aizvest planētu prom no demokrātijas, tāpēc tās plānoja Rodu nogādāt uz planētas, ņemot vērā planētas nozīmi DDT nākotne. Trīs galvenās frakcijas ir karalienes Katrīnas vadītā Monarhija, ubagi Tuan Loguire vadībā un Noble Lordi galu galā Anselma Loguire vadībā.

Diemžēl Rodam, dodoties uz nakti uz nakti, viņam uzbrūk Lielais Toms. Rods viņu uzveic gandrīz pārāk viegli, un Lielais Toms kļūst par Roda biedru. Neilgi pēc tam "mazie ļaudis", kuri redzēja viņu nolaižamies, pasludināja viņu par karakungu un uzlika viņam pārbaudi, lai noteiktu, vai viņš ir labs vai ļauns, liekot viņam cīnīties ar vilkaci. Sakaujot to ar ķiploku desu, viņš tiek atgriezts krodziņā, kurā viņš uzturējās. Nākamajā dienā Rods un Toms dodas uz Katrīnas pili, lai iegūtu pozīcijas kā karavīri. Tomēr, lai to izdarītu, Rods ir iesaistīts cīņā ar Bromu O'Berinu, rūķi, kurš ir karalienes padomnieks. Lai arī Rods ir pieveikts, viņam ir atļauts pievienoties karalienei saskaņā ar solījumu atrisināt Banshee noslēpumu, kas nepārtraukti tiek pamanīts uz pils cīņām. Rods atklāj, ka tā ir hologrammas mašīna, kas novietota uz pils jumta; viņš to ātri atspējo un tiek nosūtīts uz nākamo misiju.

Pārāk plašs tulkojums, kas atstāsta sižetu, tāpēc tālāk netulkošu, lai nav spoileri.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Warlock_in_Spite_of_Himself

Oficiālā mājaslapa.

http://christopher.stasheff.com/default.htm