Kristofers Paolini. Zvaigžņu tajā pusē

To Sleep in a Sea of Stars

Jauns projekts no Kristofera Paolīni - leģendārā Eragona cikla autora.

Kira Navaresa vienmēr ir sapņojusi par kādu pārsteidzošu atklājumu jaunās pasaulēs. Kādu dienu ikdienišķās izpētes misijas laikā viņa atrod citplanētiešu relikviju, taču viņas prieks pārvēršas īstās šausmās.

Kamēr Kira cīnās ar saviem murgiem, Zeme un viņas kolonijas atrodas uz iznīcības sliekšņa. Tagad Kira var kļūt par lielāko un pēdējo cilvēces cerību ...

https://www.litres.ru/kristofer-paolini/po-tu-storonu-zvezd/

Eragons, 1

...Pavisam nesenos laikos Amerikā dzīvoja piecpadsmitgadīgs zēns vārdā Kristofers Paolīni. Viņam patika lasīt par dažādiem brīnumainiem notikumiem, un viņš nolēma arī pats uzrakstīt grāmatu, kurā darbotos pārdabiski spēki un mistiski radījumi.

…Sensenos laikos dzīvoja zēns vārdā Eragons. Viņš nejauši atrada dīvainu apaļu veidojumu. Tā izrādījās pūķa ola, no kuras izšķīlās pūķu meitene vārdā Safira. Pūķim kopā ar savu Jātnieku bija lemts nest brīvību zemei, ko pārvaldīja ļaunais karalis Galbatorikss...

Jaunā rakstnieka fantastiskais romāns tik ļoti iepatikās lasītājiem, ka tika nopirkti vairāk nekā divi miljoni grāmatas eksemplāru un Holivudā pēc tā motīviem tika uzņemta filma ar slavenu aktieru piedalīšanos.

No angļu valodas tulkojusi Valda Kļaviņa.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/83612-eragons_1.html

Vecākais, 2

2003. gadā pasauli satricināja jaunā, talantīgā rakstnieka Kristofera Paolīni nu jau par leģendu kļuvušais darbs “Eragons”, kas atnesa autoram pasaules slavu, nekavējoties iekļuva pasaules bestselleru sarakstos un tika ekranizēts. Romānam sekoja vēl trīs turpinājumi, kurus aizrautīgi lasīja ne tikai pusaudži, bet arī pieaugušie.

Arī latviešu lasītāji jau iemīļojuši Pūķa Jātnieka piedzīvojumus. Tagad ceļā pie lasītāja dodas cikla otrā grāmata ”Vecākais”.

Kamēr Eragons apgūst burvja iemaņas pie elfu skolotāja Oromisa, viņa brālēns Rorans vēlas aicināt ciematniekus pamest iekoptās saimniecības un doties bīstamā ceļojumā, lai glābtos no bojāejas.

Vai Roranam izdosies pārliecināt ļaudis, vai jauneklim izdosies atbrīvot mīļoto meiteni no razaku gūsta, un galu galā – vai vārdeniem un rūķiem izdosies uzvarēt milzīgo Impērijas karaspēku?

Kas ir nepazīstamais, bruņotais Jātnieks, kurš saka: “Ir noslēpumi, kam jāpaliek noslēpumiem”? Kas ir Eragona īstais tēvs? Un kāpēc Galbatorikss vēlas Eragonu un Safiru sagūstīt dzīvus?

Visus noslēpumus atklās spriedzes pilnas lappuses – no pirmās līdz pat pēdējai.

No angļu valodas tulkojis Ingus Josts.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/72051-vecakais_2.html

Autors.

Kā viņš sāka savu rakstīšanas ceļu svaigi ceptais literārās izlases pasaules ģēnijs? Christopher Paolini ir amerikāņu rakstnieks un dzimis ASV vai drīzāk Saules Kalifornijā. Un ja gluži precīzi, tad Losandželosā, 1983. gada 17. novembrī. Bet vēlāk viņa vecāki pārcēlās uz Montānu, uz Paradīzes ielejas pilsētu.

Ir liela vērtība autora radošumam mājas darbos - bērnībā zēns bieži rakstīja mazus stāstus un dzejoļus, kā arī mīlēja apmeklēt bibliotēku. Savu pirmo romānu "Eragon" rakstnieks sarakstīja 15 gadu vecumā un publicēja nelielā tirāžā par savu vecāku naudas līdzekļiem. Tas kļuva populārs Montānas skolās. Grāmatai uzmanību pievērsa Karls Hiasens, rakstnieks, kurš uzreiz novērtēja Kristofera talantu un nosūtīja darbu savam izdevējam.

Lapu atzīst par bīstamu, tāpēc saiti nedodu.