Kristela Dabo. "Cauri spoguļiem"

Jaunas grāmatas pirmo trīs daļu apskats kā arī īsi par autori

1. daļa.

Kaut kur Visumā, gluži kā gigantiski dirižabļi, lidinās šķirsti – civilizācijas paliekas. Kādreizējās Zemeslodes atliekas, kas sasprāgusi lielākos un mazākos gabalos – mazākie un Zemes kodols nav apdzīvoti. Divdesmit viens patvērums cilvēkiem, divdesmit viena pasaule ar saviem likumiem un parašām. Katra šķirsta iemītniekiem piemīt unikālas spējas: atjaunot priekšmetus ar pieskārienu, iluzoru objektu radīšana, vai sāpju nodarīšana ar domu spēku. Ofēlijai ir dotas tikai divas spējas: lasīt un iet cauri spoguļiem. Lasīt dažādas lietas, tas ir: redzēt to vēsturi, sajust visu to cilvēku emocijas, kuri kādreiz tiem ir pieskārušies, tā nu gan ir pilnīga laime! Taču... paliec sveikas Ģimenes Arhīvu mīļotās mājas! Ar Dievu, ierastā, mierīgā dzīve! Ar Dievu, Ģimene! Ofēlijas dzīve sagriežas tajā dienā, kad viņa uzzina, ka viņu gaida precības, un atteikties nav iespējams. Meitenei nāksies pamest dzimto Animu, būs jādodas uz Polu. Šis šķirsts ir tik tālu, ka aizlidot caur spoguli atpakaļ uz Animu nekādi neizdosies... Viņas līgavainis, aristokrāts Torns, par šo tikšanos arī nemaz nav priecīgs. Kāpēc? Kāpēc kādam ir ievajadzējies pārcelt neievērojamu lasītāju Ofēliju uz cietsirdīgo Polu, savienojot absolūti pretējus cilvēkus? Šī mīkla vēl ir jāatrisina.

2. daļa.

Ofēliju aizrauj pārsteidzošu notikumu un pārmaiņu virpulis. Vēl vakar meitene bija jauns cilvēks uz Pola, nesaprotošs, kas notiek apkārt, bet šodien viņa ir grandiozas intrigas centrā! Viņai priekšā ir tikšanās, par ko daudzi Pola iedzīvotāji sapņo desmitgadēm: tuvākajās dienās Ofēlija tiksies ar pašu šķirsta Garu Faruku. Sērijas otrajā grāmatā varone jau vairs neizskatās kā bērns, kas apmaldījies noslēpumainajā pieaugušo pasaulē. Beidzot viņai rodas iespēja pašai noteikt savu likteni. Starp citu, te rokas palīdzēs ļoti labi: viņas pirkstu galos, ko viņa cītīgi slēpj zem cimdiem, ieslēgts maģisks spēks. Par tādu velti pats Faruks ir gatavs daudz ko atdot, bet nevēlamais varones līgavainis, veiklais un neparedzamais Torns pat spētu nogalināt... Kristelas Dabo fantastiskā pasaule, kas sašķelta Visumā planējošos šķirstos, apaug ar faktiem, tagad tās likumi top zināmi lasītājiem. Taču no tā pārsteigumu nav mazāk – tieši otrādi, ar katru nodaļu stāsts par meiteni no Animas, kura pret savu gribu ir spiesta pārcelties uz Polu, attīstās arvien negaidītāk. Kā izglābt savu nenovērtējamo lasītājas prasmi no svešām ambīcijām un alkatības? Kā izdzīvot vienā aplokā ar plēsoņām? Šādas mīklas Ofēlijai nāksies atminēt.

3. daļa.

Ofēlija atgriežas uz dzimto šķirstu Animu. Viņa jau divus gadus dzīvo it kā ziemas guļā: piedalās Pulksteņu Svētkos, iet uz Veco Arhīvu ēku, atkaujas no bezgalīgajiem radinieku padomiem... Taču viņas domas ir tālu no šejienes – nepaiet ne minūte, lai viņa nedomātu pat Torna pazušanu. Kādā reizē, tirgus dienā varone satiek nerimšu Arčibaldu – viņš ir iemācījies izmantot Vēju Rozi, lai pārvietotos no šķirsta uz šķirstu. Viņš ir Ofēlijas iespēja sameklēt pazudušo vīru! Jaunajā Kristelas Dabo grāmatā pasaule kļūst vēl apjomīgāka un daudzšķautņaināka. Varoņi vairāk nav ierobežoti ar Animu un Polu – viņu prieksā atveras ceļi uz jebkuru citu no divdesmit šķirstiem. Tikai uz divdesmit pirmo, Arkanterru, ceļš nevienam nav zināms. Taču, pirms atminēt šo mīklu un doties uz pašiem tumšākajiem Visuma stūriem, Ofēlijai nāksies ierasties Babilonā. Tieši uz turieni viņu sauc iekšējās sajūtas – un mīlestība.

4. daļa.

Franču rakstnieces Kristelas Dabo (dzimusi 1980. gadā) tetraloģija „Cauri spoguļiem” – tā ir vesela, alternatīva realitāte, sarežģīta un neparedzama, taču izdomāta līdz sīkākajai detaļai. Pirmā sējuma pasaules tirāža pārsniedz 500 tūkstoš eksemplāru, bet franču valodas internets ir pilns ar fanārtu pēc Ofēlijas stāsta motīviem. Pasaule, ko ir izdomājusi Kristela Dabo, ir tāds pat fenomens, kāds kādreiz bija „Harijs Poters”: ne velti rakstnieces grāmatas ir ieguvušas daudzas prestižas prēmijas.

4. sējums, liekas, vēl nav izdots.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/1083897/top-kristel-dabo

Recenzija.

https://www.youtube.com/watch?v=mag_i992FD4

Kristela Dabo.

http://flibusta.site/a/203331

Oficiālā mājaslapa.

http://www.passe-miroir.com/

Romāni oriģinālā:

Autore.

Autore ir dzimusi 1980. gadā Francijas Rivjērā, mūziķu ģimenē. Dzīvojusi Kannās. Izmācījusies kā bibliotekāre. Viņa pievienojās „Silver Plume” autoru kopienai. Kopš 2005. gada viņa dzīvo un strādā Beļģijā.

2013. gadā viņa iegūst Gallimard balvu par savu pirmo „Spoguļa” sērijas romānu. Grāmatas nosaukums ir iedvesmots no franču rakstnieka Marsela Emē literārā darba „Passe-Muraille”, (Marcela Aymé).  

„Cauri spoguļiem” vēsta par meitenes Ofēlijas piedzīvojumiem, kurai piemīt spēja lasīt lietas, kā arī spēja pārvietoties caur spoguļiem no vienas vietas uz otru. Fantāzijas visumu veido 21 arka (šķirsts), kas veido šī visuma planētas. 2017. gadā viņa public

Pass Mirror vēsta piedzīvojumiem Ophelia, kas varone ar varu lasīt objektus, kā arī, lai pārvietotu no vienas vietas uz Atsauksmes vēl caur spoguļiem un 21 arkas, piemēram, tik daudz planētu, kas veido šo Visuma fantāzijas pasauli 2017. gadā viņa publicēja Gallimard Jeunesse trešo daļu no sāgas. Nacionālā prese sēriju salīdzināja ar Roulingas Harija Potera sāgu vai Filipa Pulmana veikumu šajā žanrā. Pirmajām divām grāmatām ir piešķirtas Fantasy Grand Prize romantiskās franču valodas balvas jauniešu literatūras kategorijā 2016. gadā.

No Vikipēdijas franču lapas.

Attēli. Autore, grāmatu vāki, vienīgi turku valodā citāds.