Krimuldas dome maina noteikumus, lai novadā ļautu burties

Krimuldas novada dome nolēmusi, ka konkrētās dienās turpmāk atļaus sabiedriskās vietās burties. Citās pašvaldībās tas ir aizliegts.Šāds lēmums pieņemts, jo Krimuldas novada teritorijā atrodas apdzīvota vieta ar nosaukumu Ragana, kā arī tādēļ, ka 16.augustā pirmo reizi tiks rīkots raganu tēmai veltīts pasākums "Reģu vakars Raganā", norāda Krimuldas novada domes pārstāve Inese Ozoliņa.

 

 

Jautāta, cik nopietni ir šie grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, Krastiņa teic, ka tie tiks oficiāli apstiprināti. "Pateicoties tam, ka mums ir tāda vieta ar tik skanīgu nosaukumu kā Ragana, šī ir lieliska iespēja, kā to vairāk identificēt tieši ar Krimuldas novadu," viņa skaidro.
Savukārt Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds norāda, vispār buršana sabiedriskajās vietās nav atļauta. Tomēr, ņemot vērā, ka ciemata nosaukums ir Ragana, pašvaldībai saistošos noteikumus nolemts mainīt un noteiktās dienās atļaut burties visām labajām raganām. Cik šādu raganu ir, pagaidām nav zināms.
Raganā 16.augustā pirmo reizi notiks pasākums "Reģu vakars Raganā", kura laikā apmeklētāji varēs ielūkoties Raganas ciemata teiksmainajā pasaulē, piedaloties dažādās aktivitātēs un darbnīcās, kas veltītas raganu tēmai. Dažādas aktivitātes plānotas līdz pat tumsai, kad notiks uguns rituāls ar salmu čūskas dedzināšanu. Viesiem vēlama ierašanās ar slotām.www.delfi.lv/novados/krimu...