Kriklijholas noslēpums. The Secret of Crickley Hall

Britu šausmu miniseriāls. 2012. gads, režisors Džo Ehirns. Var teikt, ka labs, taču vietām visai samākslots. 3.sērijas.

Gadu pēc viņa pazušanas Eva un viņas vīrs Geibs Keilejs nolēma pārvākties no vietas, kur viss viņu atgādina. Viņa kopā ar meitām pārcēlās uz Crickley Hall. Viņi cerēja tur atbrīvoties no savām tumšajām atmiņām un sākt dzīvot savādāk. Bet te viņus sagaida dīvainas lietas: pašas atveras durvis uz pagrabu, bērns raud, niedru rēgi ir nelaipni. Ģimene jau bija sākusi zagt lietas, lai uz visiem laikiem atstātu šo vietu, kad Ieva dzirdēja sava pazudušā dēla balsi. Tika atrasta saistība starp dažiem 1943. gada notikumiem un mūsdienām. Tas lika Kalu ģimenēm pirmo reizi atklāt, kā šī vieta ir saistīta ar viņiem. Vai viņi spēs atrast Kemu, pirms briesmīgā vieta aprīs viņu meitas?

Wikipedia.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret_of_Crickley_Hall_(TV_series)

Filmas lapa.

https://www.imdb.com/title/tt2294227/

Kritikas lapa.

https://www.rottentomatoes.com/tv/the-secret-of-crickley-hall

BBC lapa.

https://www.bbc.co.uk/programmes/p00t081w

Avots. Džeimss Herberts, šausmu rakstnieks.

Džeimss Džons Herberts, OBE (dzimis 1943. gada 8. aprīlī — miris 2013. gada 20. martā), angļu šausmu rakstnieks. Būdams pilnas slodzes rakstnieks, viņš savām grāmatām veidoja arī vākus un reklāmas. Viņa grāmatas ir pārdotas 54 miljonos eksemplāru visā pasaulē un ir tulkotas 34 valodās, tostarp ķīniešu un krievu valodā.

Herberts dzimis Londonā un bija Londonas Brick Lane tirgus īpašnieka Herberta Herberta dēls. Viņš apmeklēja katoļu skolu Betnalgrīnā, ko sauc par Jaunavas debesīs uzņemšanas dienu, un 11 gadu vecumā saņēma stipendiju no Sv. Aloīsas nimnāzijas Haigeita. Viņš pameta skolu 15 gadu vecumā un iestājās Hornsija mākslas koledžā, pievienojoties nelielajai reklāmas aģentūrai John Collings. Viņš pameta aģentūru, lai pievienotos Charles Barker Advertising, kur strādāja par mākslas direktoru un vēlāk par grupas vadītāju.

Herberts dzīvoja Vudmanā, netālu no Henfīldas, Rietumsaseksā. Viņam bija divi brāļi: Pēteris, pensionēts tirgus tirgotājs, un Džons, apdrošināšanas brokeris. Herberts savus melnrakstus rakstīja garās vēstulēs uz "milzīgām piezīmju grāmatiņām". 1979. gadā Herbertam nācās atlīdzināt zaudējumus, jo tika nolemts, ka viņš romāna Čipa daļu balstījis uz cita rakstnieka Trevora Ravenskrofta darbu Likteņa šarms. 2010. gadā Stīvens Kings pagodināja Herbertu ar pasaules čempionāta lielmeistara balvu. Vēlāk tajā pašā gadā viņš tika nosaukts par Britu impērijas ordeņa (OBE) virsnieku 2010. gada dzimšanas dienas balvu pasniegšanas ceremonijā, ko pasniedza princis Čārlzs.

2013. gada 20. martā Herberts pēkšņi nomira savās mājās Saseksā 69 gadu vecumā. Nāves cēlonis netika ziņots, taču izdevniecības pārstāvis sacīja, ka viņš nav saslimis. Viņam ir sieva Eilīna un trīs meitas. Viņa īpašums tika novērtēts 8,3 miljonu sterliņu mārciņu vērtībā.

https://en.wikipedia.org/wiki/James_Herbert