Krievijas krokodili

(Jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā - t.p.)

XX gadsimta noslēpumi (Таины ХХ века), 2017.gada 20.februāris

• Burjatijas Jeravninas rajona iedzīvotāji stāsta, ka vienā no viņu rajona ūdenskrātuvēm dzīvo “šejienes ūdeņu saimnieks – drakons luusudajs”. Liecinieki apgalvo, ka drakonam ir trīs galvas, kuras atgādina zirga galvas, un zivs aste.

  • Primorskas novadā kāds drakonveidīgs radījums dzīvo Toni ezerā. Viņu bieži redz vietējie iedzīvotāji. Udegietis Anatolijs Kamandigu stāstīja, kā reiz mednieki ieraudzīja palielu dzvnieku pelēkmelnā krāsā ar resnu garu asti un mazām īsām kājelēm. Ārēji viņs atgādināja krokodilu.
  • Mednieam Igoram Lepaņinam, kurš medījaToni apkaimēs, gadījās uzdurties neparasti lielam dzīvniekam, kurš ar skaļu šņākšanu un krākšanu metās viņam virsū. Lepaņins atklāja uguni, taču, pārliecinājies, ka zvērs neapstājas, metās bēgt. Kad dzīvnieks pārstāja vajāšanu, mednieks apstājās un sāka dzīvnieku apskatīt binoklī. Briesmonis bija 8 metrus garš. Purns garš, stipri izstiepts, virs nāsīm neliels rags, uz muguras kaut kas līdzīgs kuprim. Un absolūti nebija vilnas.
  • Par krokodilu, kurs nebaidās stiprus salus, vēl 1913.gadā ekspedīcijas Promorjē vadītāja barons fon Hikers sastādīja paamtīgu aiskaiti. Vietējie iedzīvotāji sauca to par “mokarjaku” un apgalvoja, ka viņam ir pelēkbrūna krāsa, gluda āda, izmērs reizes divas lielāks par pašu milzīgāko lāci, izstiepts kakls, ļoti liels ne ta rags, ne ta zobs un gara muskuļota aste, līdzīga krokodila astei.
  • Černoje ezerā Komi Priluzskas rajonā vietējie iedzīvotāji periodiski novēro 6-metrīgu monstru. Čūskas parādīšanos pat uzņēma ar fotokameru, tomēr uz fotogrāfijām viņa... vienkārši nav!
  • Zvejniekam no Novokuibiševskas Andrejam Smirnovam palaimējās redzēt milzīgu monstru nevis tālā taigas ezerā, bet tieši Volgā Šelehmetas piestātnes rajonā.