Krievijā izveidojusies sekta, kas pielūdz Putinu

LETA-AFP, Ceturtdiena, 12. maijs (2011)

Krievijā izveidota jauna sekta, kas pielūdz premjerministru Vladimiru Putinu, uzskatot viņu par apustuļa Pāvila reinkarnāciju, trešdien vēstīja krievu mediji.

Sekta izveidota Ņižņijnovgorodā, un par tās līderi kļuvusi kāda bijusī ieslodzītā, kas savulaik strādājusi uz dzelzceļa, bet tagad pieņēmusi mātes Fotinas vārdu, savā interneta vietnē ziņo nedēļas izdevums "Sobesednik".

 

 

"Saskaņā ar Bībeli apustulis Pāvils sākotnēji bija armijas komandieris," žurnālam norādīja sektas dibinātāja. "Mūsdienās Putins VDK rindās arī paveicis dažus peļamus darbus. Taču kad viņš kļuva par prezidentu, viņu piepildīja svētais gars, un, gluži kā apustulis, viņš uzņēmās sava ganāmpulka vadību."

"Sobesednik" neziņo, cik liels ir sektas sekotāju skaits, taču publicējis interviju ar Putina pārstāvi, kurā amatpersona paudusi izbrīnu par personības kultu, kāds sācis veidoties ap premjerministru, kurš joprojām ir populārākais Krievijas politiķis.

"Šī ir pirmā reize, kad dzirdu par šādu reliģisku grupu," sarunā ar žurnālu atzina Dmitrijs Peskovs. "Tas ir iespaidīgi, ka viņi ir tik augstās domās par premjerministra darbu. Taču es vēlētos piesaukt citu no svarīgākajiem baušļiem - jums nebūs pielūgt viltus elkus."

Dažādas krievu organizācijas un apvienības pastāvīgi nāk klajā ar Putina pagodinājumiem. Viņš kļuvis gan par popdziesmu varoni, gan par degvīna šķirņu zīmolu, gan par naktsklubu tematisko pasākumu priekšmetu.

http://www.diena.lv/lat/politics/arzemes/krievija-izveidojusies-sekta-kas-pieludz-putinu

Ziņa krieviski.

Sekta izveidota Boļšajas Jeļņas ciematā pie Ņižņijnovgorodas, sektas vadītāja, tā pati Māmiņa Fotinja (īstajā vārdā Svetlana Frolova, sēdējusi cietumā par krāpšanu) stāsta, ka viņa Putinu ir pazinusi no iepriekšējās dzīves, kad viņš ir bijis kņazs Vladimirs, bet viņa kņaziene Olga. Ciema iedzīvotāji neizrāda nekādu sajūsmu par šādiem kaimiņiem.

http://actualcomment.ru/news/24369/

Vēsturiski, Fotina (Svetlana) Samāriete ir sieviete, kurai Jēzus palūdzis iedot ūdeni no akas, ko padzerties. Vēlāk viņa visiem stāstījusi par Jēzus mesijas darbu. Kļuvusi kristiete un 66. gadā Romā viņu soda ar nāvi, novelkot viņai ādu un iemetot akā, kopā arviņu tiek nogalināti arī viņas abi dēli un piecas māsas.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%A1%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%BD%D1%8B%D0%BD%D1%8F