Krēslas stunda.

«Krēslas» fani, kas gaida nākošās grāmatas no Stefanijas Meieres vampīru sāgas, var tās arī vairāk nesagaidīt - autore ir pārtraukusi darbu pie savas pēdējās grāmatas «Pusnakts saule» pēc tam, kad tās nepabeigtais melnraksts ir iekļuvis Internetā.

Meiere ielikusi savā mājas lapā paziņojumu, kurā teikts sekojošais: «Man ir pārāk skumji turpināt rakstīt «Pusnakts sauli» pēc tā, kas ir noticis, tāpēc šīs grāmatas liktenis nav noteikts. Autore arī ir ievietojusi savā lapā nepabeigto variantu ar šādiem komentāriem: «Es negribēju, lai fani lasītu šo variantu, kas ir pilns ar neprecizitātēm un kļūdām. Taču, kā es savādāk varētu komentēt pārkāpumu, nemotivējot cilvēkus meklēt nelikumīgo versiju?»

 

 

Rakstnieces pārstāvis ir apstiprinājis: «Pašlaik Stefānija neplāno turpināt rakstīt «Pusnakts sauli». Romāns kļūtu par piekto grāmatu «Krēslas» sāgā un tajā kā stāstnieks uzstātos seksīgais vampīrs Edvards Kallens.»

«Pašlaik Stefānija strādā pie kaut kā cita,» - liecina pārstāvis. «Oficiāli par to viņa nav vēl paziņojusi, bet tas nebūs saistīts ar «Krēslu». Kad viņa būs gatava paziņot par to, tad viņa to darīs. Viņai bija trīs ļoti saspringti gadi un tagad viņa ir koncentrējusies tikai uz to, lai būtu vienkārši rakstniece. »

Avots - twilightrussia.ru

Pusnakts saule (Stefānijas Meieres vēstījums lasītājiem).

Kā jau daudzi no jums ir dzirdējuši, manu nelielo Pusnakts saules uzmetumu nelikumīgi bija ievietojuši Internetā un tas ir plaši izplatījies tajā bez manas ziņas un atļaujas, kā arī bez mana izdevēja ziņas un atļaujas. Es diezgan labi saprotu, kā šis variants ir nonācis Internetā, tāpēc, ka bija tikai dažas Pusnakts saules kopija, kuras es atdevu unkatra no tām bija unikāla. Tāpēc, ka es periodiski ienesu tekstā dažas izmaiņas un es precīzi varu pateikt, kādā laika periodā es atdevu konkrēto kopijuun kuram es to atdevu. Teksts, kas nelikumīgi tika ievietots internetā, tika atdots cilvēkiem, kuriem es uzticējos un bija domāts labiem mērķiem. Es negribu to komentēt, jo ticu, ka tas netika darīts ar ļaunu nodomu, publicēt to.

Es negribēju, lai mani lasītāji izlasa Pusnakts sauli pirms tam, kad grāmata būs pabeigta, rediģēta un iespiesta. Es domāju, ka visiem tagad ir svarīgi saprast, cik neaptverams ir šis manu tiesību kā autorei pārkāpums, nemaz jau nerunājot par cilvēka tiesībām. Kā Krēslas sāgas autore es kontrolēju visus oriģinālus, un oriģināla īpašnieks lemj, kad grāmatas var tikt publicētas; tieši tāpat, kā to nolemj muzikanti un filmu radītāji. Tikai tāpēc, ka kāds ir nopircis grāmatu, vai dziesmu, vai filmu, vai lejupielādējis to visu Internetā, viņam nerodas tiesības uz kopēšanu un pavairošanu.par nelaimi, Internets dod cilvēkiem iespējas pavairot un sūtīt to, kas viņiem nepieder pēc likuma. Nav no svara, kā tas tika izdarīts, tas nebija godīgi. Tā man ir ļoti bēdīga pieredze un es ceru, ka vismaz mani fani tagad sapratīs, cik nozīmīgs ir teksta oriģināls un autora kontrole. Tātad, ko tagad lai dara ar Pusnakts sauli? Mana pirmā doma bija, ka nav nekādas vēlēšanās to pabeigt. Rakstniecība nav matemātika, kur divi reiz divi vienmēr būs četri, neatkarīgi no tava garastāvokļa. Rakstot grāmatu, tas, ko tu jūti, maina visu. Ja es censtos turpināt rakstīt Pusnakts sauli savā pašreizējā noskaņojumā, tad Džeimss uzvarētu un apsistu visus Kallenus, kas ne visai saskanētu ar sākotnējiem stāstiem. Jebkādā gadījumā es esmu ļoti apbēdināta, lai turpinātu rakstīt Pusnakts sauli, tāpēc tā ir atlikta uz nenoteiktu laiku.Es gribētu, lai fani nelasa šo Pusnakts saules variantu. Tas bija tikai nepabeigts uzmetums, nekārtīgs, ar kaudzi kļūdu un trūkumiem. Taču, kā es varētu komentēt šo situāciju, neievelkot arvien lielāku fanu skaitu ši nelikumīgi ievietotā fragmenta lasīšanā? Man bija jāizdomā un jāpieņem konkrēts lēmums, lai visu to nokārtotu. Beigu beigās es nolemu ievietot šo fragmentu šeit (paziņojuma beigās). Tādā veidā maniem faniem nevajadzēs darīt ko negodīgu. Es ceru, ka šis fragments palīdzēs jums dziļāk saprast Edvarda jūtas un dos citu ieskatu par Krēslas vēsturi. Tieši tas pirmām kārtām iekustināja mani, lai ievietoju šo fragmentu šeit. Es gribu izmantot šo iespēju un pateikties visiem maniem faniem, kas atbalstīja mani visus šos trīs gadus. Nevaru izteikt, cik ļoti nozīmīgs man esat katrs no jums. Es tikai ceru, ka mans paziņojums pārtrauks visu to jucekli, visas šīs mīklas un teorijas, bet Krēslas pasaule atkal kļūs par to pašu sapņu pasauli, kāda tā vienmēr ir bijusi. Pēc šī neparasti noslogotā gada, tagad es domāju pavadīt vairāk laika kopā ar savu ģimeni un strādāt pie dažiem citiem projektiem.

Stefānija Meiere.