Kornēlija Funke. Pūķu pavēlnieks

Apraksts par rakstnieci un viņas daiļradi

Kornēlija Funke (dz. 1958. gada 10. decembrī, Dorstena) ir vācu rakstniece, vairāk nekā 40 bērnu grāmatu autore un daudzu balvu laureāte. Pārsvarā raksta fantāzijas žanrā. Grāmatas ir ļoti populāras viņas dzimtenē, un ir tulkotas arī vairākās valodās, tostarp krievu valodā. (Arī latviešu valodā.)

Pirms kļūt par rakstnieci Kornēlija Funke bija sociālā darbiniece, kas nodarbojās ar bērnu invalīdu problēmām. Tieši tad viņa patiesi saprata, cik vērtīgi ir stāsti, kas palīdzēja viņas aizbildņiem izvairīties no bēdīgās realitātes un aizvest viņu iztēli burvju pasaulēs. Viņa arī studējusi grāmatu ilustrāciju Hamburgas Dizaina koledžā. Un viņa sāka savu karjeru bērnu grāmatās kā ilustratore.

Daudzi no viņas romāniem ir filmēti: „Zagļu pavēlnieks”, „Savvaļas vistiņas”, „Rokas nost no Misisipi”, : Savvaļas vistiņas un mīlestība”, „Tintes sirds” (Funke arī producēja filmu), „Savvaļas vistiņas un dzīve”, „Kad Ziemassvētku vecītis nokrita uz Zemi”, „Spoku slazds”. Šobrīd fantāzija "Pūķu pavēlnieks" tiek gatavota izlaišanai.

2005. gadā žurnāls Times Kornēliju Funki nosauca par "visietekmīgāko vācu sievieti pasaulē". Tāpat rakstnieku sauc par vācu Dž. K. Roulingu. Viņas romāns „Zagļu pavēlnieks” ieguva divas prestižas amerikāņu bērnu literatūras balvas kategorijā "Gada labākā bērnu grāmata", un žurnāls Guardian to ierindoja bērnu literatūras topa 1. vietā. Funkes fantāzijas romāns “Pūķu [avēlnoieks” (pārstrādāts 2004. gadā) 78 nedēļas palika The New York Times bestselleru sarakstā. Turklāt Japānas starptautiskā studentu kopiena Funkei piešķīra Sakura medaļu par viņa rakstīto darbu.

Kornelija 2019. gadā sarakstīja Gilermo Del Toro filmas “Pan's Labyrinth” novelizāciju.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%83%D0%BD%D0%BA%D0%B5,_%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%8F

Pūķu pavēlnieks.

Kādreiz visur dzīvoja pūķi. Tagad viņi slēpjas nomaļās alās. Kādreiz viņi bija visspēcīgākie un lepnākie radījumi pasaulē. Tagad ir tādi, kas ir stiprāki par viņiem ...

Pūķu leģendas vēsta par Debesu Leju - slepenu patvērumu starp zemes augstākajiem kalniem ... Un Lungs, jauns un spēcīgs pūķis, dodas viņu meklēt. Grūts uzdevums, pat pūķim. Par laimi, draugs lidos kopā ar Lungu - koboldu meiteni vārdā Sērkažociņa. Un pa ceļam viņiem pievienosies vēl viens draugs, neskatoties uz visu Sērkažociņas nepatiku, kurai nepatīk cilvēki, pat mazi...

https://www.litres.ru/korneliya-funke/povelitel-drakonov/

Pūķu pavēlnieks. Grifa spalva.

Jaunā pūķa Lunga un viņa draugu piedzīvojumi turpinās. Viņiem nevienlīdzīgā cīņā izdevās pieveikt briesmīgo Nātreni. Un šķita, ka pēc tam nekas vairs nevarētu aptumšot dzīvi. Bet tagad varoņiem ir jauns uzdevums - iegūt grifu saules spalvas. Tie ir vajadzīgi, lai glābtu pegaza kumeļus un novērstu to sugu pazušanu uz visiem laikiem.

Viņi saka, ka grifu spalvās ir viela, no kuras izaug pat metāls un akmens. Tikai ļoti maz ticams, ka grifi, kurus interesē tikai laupījums, savas dvēseles laipnības dēļ vēlēsies dalīt spalvas ar svešiniekiem. Bet lielāka problēma ir tā, ka ir tikai viena ģints, kuru viņi patiesi nicina un ienīst. Un tie ir pūķi ... Šis fakts padara uzdevumu gandrīz neiespējamu. Bet nav izvēles, pretējā gadījumā pegazu izzudīs uz visiem laikiem.

https://www.litres.ru/korneliya-funke/povelitel-drakonov-pero-grifona/

Tintes sirds.

"Tintes sirds" ir slavenā vācu rakstnieka triloģijas pirmā daļa. Stāsta centrā ir drosmīga divpadsmit gadus veca meitene Megija un viņas tēvs, kuram ir brīnišķīga dāvana: kad viņš skaļi nolasa grāmatu, viņas varoņi atdzīvojas. Tiesa, pretī daži klausītāji nonāk rakstnieka izgudrotajā pasaulē, un, kā jūs zināt, grāmatās ir ne tikai labi personāži ...

https://www.litres.ru/korneliya-funke/chernilnoe-serdce/

Tintes asinis.

"Tintes asinis" ir slavenās vācu rakstnieces Kornēlijas Funkes triloģijas otrā daļa. Visi viņas darba cienītāji labprāt lasīs Tintes sirds varoņu detektīvstāsta turpinājumu, kas kļuvis par notikumu ne tikai fantāzijas žanra vēsturē, bet arī grāmatu pasaulē kopumā. Otrajā daļā stāstīts par Tintes pasaulē nokļuvušo varoņu piedzīvojumiem - pasauli, kas veidota no papīra un tintes. Kvēprocis atgriežas mājās. Farids un Megija seko viņam, un drīz arī Megijas vecāki dodas uz turieni. Šajā Fenolio sacerētajā pasaulē, kur dzīvo fejas un nāras, ir tik viegli pazust no ļauna valdnieka nežēlības. Varoņi saskaras ar smagiem pārbaudījumiem, taču viņi tos pārvar cienīgi, atklājot sevī tādas īpašības, par kurām pat nenojauta.

https://www.litres.ru/korneliya-funke/chernilnaya-krov/

Tintes nāve.

Slavenās vācu rakstnieces triloģijas pēdējā daļa.

Meitenes Megijas un viņas ģimenes klejojumi turpinās caur Tintes pasauli, kurā viņi nonāca, pateicoties Megijas tēva neparastajai spējai grāmatu vārdus pārvērst realitātē.

Tintes pasaule apbur visus, kas tur nonāk, ar savu skaistumu. Tas ir pilns ar maģiju un pārvērtībām, bērni tur smejas, klīst milži, fejas, elfi un vienradži. Bet Ļaunums mēģina pārveidot šo pasauli savā veidā, un, lai glābtu Tintes pasauli, varoņiem ir jāmeklē izeja no bezcerīgām situācijām, atkal un atkal riskējot ar savu dzīvību. Šoreiz liktenis viņiem gatavo tikšanos ar pašu Nāvi.

https://www.litres.ru/korneliya-funke/chernilnaya-smert/

Rakstniece latviski.

Rekless. Spoguļpasaule

Reckless . Steinernes Fleisch

Divpadsmitgadīgais Jākobs, ilgodamies pēc sava pazudušā tēva, ieiet viņa istabā. Tur Jākobs atrod vēsti, kas viņam caur spoguli palīdz nokļūt paralēlā pasaulē, kurā darbojas arī brāļu Grimmu pasaku varoņi. Kopš tā laika Jākobs bieži apmeklē Spoguļpasauli, un ar laiku viņš tur paliek aizvien ilgāk.
Daudzus gadus Jākobs Rekless pratis būt pietiekami piesardzīgs, bet tad pieļauj kļūdu – un viņam līdzi spogulī seko brālis Vils. Pasaulē, kur visbaisākās pasakas ir īstenība un kādas fejas lāsts sēj Akmens miesu.
Ilgu laiku Spoguļpasaule Jākobam bijusi patvērums un mājas. Viņš kļuvis par dārgumu meklētāju un gādājis ķeizariem un karaļiem maģiskus priekšmetus, kas paslēpti šīs pasaules mežos un pakalnos.
Taču, kad Vila āda sāk pārvērsties nefrītā, Jākobam ir tikai viens uzdevums – atrast zāles, kas spēj glābt brāli.

Kornēlija Funke (1958) ir starptautiski atzītākā un pazīstamākā mūsdienu vācu bērnu grāmatu autore. Pašlaik rakstniece dzīvo Losandželosā (ASV), taču Kornēlijas Funkes rakstnieces un grāmatu ilustratores karjera aizsākās Hamburgā.
Ieguvusi pedagoģes un vēlāk arī grafiķes izglītību, viņa kļuva par brīvmākslinieci un ilustrēja bērnu grāmatas. Stāsti, kas bijuši jāilustrē, Kornēlijai Funkei ne vienmēr gājuši pie sirds, tāpēc viņa sākusi rakstīt pati. Patlaban viņas literāro darbu skaits sniedzas pāri par piecdesmit, tie ir tulkoti vairāk nekā četrdesmit valodās.
Strādājot pie Spoguļpasaules, rakstniecei jau no paša sākuma palīgs un padomdevējs bija filmu producents un scenāriju autors Laionels Vigrams (Harijs Poters, Šerloks Holmss).
Vācijā kopš romāna iznākšanas 2010. gadā tas tūlīt nokļuva bestselleru saraksta 1. vietā un kopš tā laika nav atradies zemāk par 8. pozīciju.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/65485-rekless_spogulpasaule.html

Zagļu pavēlnieks.

Gāmatu sērijā “Harija Potera fanu klubs Latvijā iesaka...” iznācis jauns darbs – Kornēlijas Funkes romāns “Zagļu pavēlnieks”.

Kornēlija Funke ir viena no populārākajām vācu rakstniecēm, kuras darbi tulkoti vairākās valodās. “Zagļu pavēlnieks” ir viņas sestais romāns, kas jau atnesis autorei pasaules slavu – Evaņģēliskā Grāmatu balva 2002, Cīrihes bērnu grāmatu balva “La vache qui lit”, prestižā “Mildred Bachelder Award” no “American Library Association 2003”. u.c.

Grāmatas darbība norisinās Venēcijā. Kādu dienu Hartlību pāris no Vācijas ierodas Venēcijā un uzmeklē detektīvu Viktoru Gecu, kuram lūdz atrast viņu audžudēlu Bo. Puisēna mirusī māte nemitīgi abiem ar brāli ir stāstījusi, cik pasakaina ir Venēcija – Mēness pilsēta, kur mīt lauvas ar spārniem.

Aizraujošajā noslēpumiem un notikumiem bagātajā stāstā kā karuselī griežas spilgti tēli – bērni, detektīvs Viktors, senlietu pārdevējs Barbarosa, tante Estere, doktors Masimo...

“Kornēlijai Funkei ir izdevies uzrakstīt grāmatu, kas apvieno aizraujošu izklaidi ar meistarīgu stāstījumu un domu dziļumu.” ( Evaņģēliskās Grāmatu balvas piešķiršanas pamatojums).

https://www.delfi.lv/kultura/news/books/kornelija-funke-zaglu-pavelnieks.d?id=6418970

Spoku mednieki ledus aukstumā

Pagrabā tup spoks! Toms grib tikai vienu bēgt. Te pēkšņi palīdzīgu roku sniedz pieredzējusi spoku medniece Hedviga Kimmelzafte. Kad spoks ir iepazīts tuvāk, izrādās, ka viņš nemaz nav tik briesmīgs. Visi tris izveido nepārspējamu komandu un driz vien ķeras pie pirmā uzdevuma: viņi seko ledusaukstam pēdām.

Spoku mednieki nāves briesmās

Spoku mednieks Toms Tomskis ir briesmās! Sākumā šķiet, ka ar Hedvigas Kimmelzaftes un Hugo palīdzību Toms bez problēmām iegūs Trešo Spoku Mednieku Diplomu. Taču spokveida parādības mazajā Morveijeras ciemā kļūst aizvien draudīgākas: mājas pamazām grimst dubļos, trūdu smaka saindē gaisu un miglā atskan apdullinošs kliedziens. Kad Toms satiekas ar Divpadsmito sūtni, viņu sāk mākt briesmīgas aizdomas

Spoku mednieki šausmu pilī

Teodors Vurms ir izmisumā: viņi tikko ir kļuvis par pārvaldnieku Dusterbergas pili, taču izrādās, ka tur baismigi spokojas. Palīdzēt var vienīgi labākā spoku mednieku komanda pasaule. Toms Tomskis, Hedviga Kimmelzafte un Hugo mēģina atšķetināt mīklainos notikumus. Jau pavisam drīz viņu izveicibu un atjautību parbauda Asiņaina baronese

Spoku mednieki uguns karstumā

No viesnīcas “Pludmales pērle” gaisa ceļas biezi dūmi. Bīstami un neapreķinami ugunsspoki apdraud viesus! Taču drīz vien ierodas spoku mednieku komanda. Ar Hedvigas Kimmelzaftes pretspoku līdzekļu palīdzību mednieki gluži viegli tiek gala ar dažiem nekaitīgiem ugunsspokiem. Tomēr lielākās briesmas ir vel priekša tikšanas ar BRINEZI, Briesmīgo Neuzvaramo Zibensspoku.

https://egramatas.com/category/kategorijas/berniem/bernu-fantastika/fuke-kornelija-spoku-mednieki/

Par rakstnieci latviski.

KORNĒLIJA FUNKE

(dzimusi 10. 12. 1958. Dorstenā), bērnu un jauniešu grāmatu autore

Kornēlija Funke ieguvusi humanitāro zinātņu pedagoģes izglītību un dažus gadus strādājusi par audzinātāju. Kopš 1980. gada viņa izdod bērnu un jaunatnes literatūru − gan atsevišķas grāmatas, gan sērijas, piemēram, Die Gespensterjäger („Spoku mednieki”) un Die wilden Hühner („Mežonīgās vistas”). Starptautisku ievērību viņa guva ar 2002. gadā ar ASV izdoto Herr der Diebe (izdevums latviešu valodā „Zagļu pavēlnieks” – 2003.gadā), kas Vācijā iznāca 2000. gadā. Lieli panākumi bija arī Tintenwelt-Trilogie („Tintes pasaules triloģija”), kas Vācijā iznāca no 2003. līdz 2007. gadam. Kornēlijas Funkes apjomīgā daiļrade saņēmusi daudzus apbalvojumus, piemēram, ar Evanģēlisko grāmatu balvu (Evangelischer Buchpreis) − 2002. gadā, Vācu lasītāju balvu fantastikas žanrā (Deutscher Preis für Phantastik) − 2008. un 2017. gadā, kā arī Bavārijas grāmatu balvu (Bayerischer Buchpreis) − 2015. gadā. Viņa dzīvo Malibū Kalifornijā.

https://www.goethe.de/ins/lv/lv/kul/ser/uak/per.cfm?personId=1402

Autores mājaslapa.

https://www.corneliafunke.com/de

Visas grāmatas.

https://www.corneliafunke.com/de/buecher

Par Funki jau ir rakstīts mūsu lapā.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/news/kornelija-funke-tintes-sirds/