Kopējā enerģijas lokā

Zintnieks, 2015, Nr.23

Enerģētiskais monuments Igaunjā, pilsētas Otepa nomalē veidots kā vieta kontaktam ar pozitīvo enerģiju un kā atgādinājums cilvēkam par viņa vietu pasaulē – kopējā Dabas un Kosmosa Enerģijas lokā.

Šo vietu kā visenerģētiskāko Igaunijā atzinuši rīkstnieki un ekstrasensi.

Otepā nosaukums cēlies no šajā vietā sensenos laikos bijušā nesagraujamā cietokšņa Karuper (Lāča galva). Galvenā teika saistās ar pilsētas apkaimē esošo Puhajarves ezeru. Pēs igauņu episkā varoņa, drošsirdīgā cīnītāja pret ļaunumu Kalevi nāves viņa domubiedri turpināja cīņu netālu no tagadējā Svētezera. Varoņu mātes, kuras no kalna gala redzējušas cīņas norisi un satratušas, ka dēliem jāiet bojā, ar savām asarām piepildījušas ieleju – tajā palikušas tikai piecas saliņas – kā kapu kalniņi. No asarām ezers ieguvis vārdu.

Kalna ielā ir ozolu aleja. Nav norādījumu, ka tieši šeit būtu uzturējušās episko varoņu mātes, ar savu dvēseles spēku cenšoties palīdzēt dēliem izdzīvot. Pagaidām vēl nav izskaidrojams, no kurienes kalna nogāzē starp ozoliem izveidojusies īpaša pozitīvās enerģijas plūsma. To atklāja tikai 1992.gadā. Divpadsmit kalēji veltīja šai vietai dzelzī kalto lāča galvu – spēka simbolu. Kā zināms, senatnē kalēji tika pieskaitīti pie labo burvju profesijas. Lāča galva atrodas enerģētiski visstiprākajā vietā. Kalna nogāzē stap ozoliem rīkstnieki atrada pārējās enerģētiski aktīvās vielas, kur ierīkoja sēdekļus. 1993.gadā Enerģētikas Monuments (Kolonna,Stabs, Pīlārs) tika atklāts oficiāli.

Kā uzņemt sevī pozitīvo enerģiju? Jāatrod vieta starp diviem ozoliem. Jāaizver acis, jāiedomājas sevi apkārtējās pasaules norisēs kaut vai kā mazu ozoliņu. Plaukstas kļūs siltas, pārņems viegluma sajūta un būs jūtama it kā silta vējiņa plūsma. Tad roka jāuzliek ozolam, zemei vai koka Pīlāram, ieņemot piemērotu stāvokli. Iedomājieties, kā enerģija plūst caur jūsu plaukstām. Patīkama sajūta pārņems ķermeni.

Izmantot igauņu ekstrasensu ieteikumus mēs varam arī tepat pie mums Latvijā – pozitīvā enerģija tik ļoti vajadzīga visiem. Lai katram izdodas to papildināt!