Knutpunkt, Knutepunkt, Knudepunkt, Solmukohta.

Patrick Wichert Lutz Knobloch Mads Havshoj David Thorhauge

Mani palūdza uzrakstīt šo rakstu un, sevis attaisnošanai jāsaka, ka šobrīd man nav ne mazākās iedvesmas uz akadēmiski apgarotu daiļdarbu vai arī informatīvu žurnālistikas augstāko plauktu pilotējumu. Tāpēc šeit būs mazs bišķītis manu pārdomu kopā ar atmiņu plūdiem un tīri praktiski pielietojamu informāciju.

Vispirmām kārtām, kas īsti ir Knutepunkt (KP)?

 

 

1997. gadā pirmo reizi Oslo uz konferenci ieradās četru Ziemeļu valstu lomu spēļu spēlētāji, lai apmainītos ar pieredzi un radošajās darbnīcās attīstītu prasmes un iemaņas, kuras tālāk jau vest katram uz savu valsti un ieviest tur esošajās lomu spēļu sistēmās. Katru gadu, rotācijas kārtībā, šī konference notiek citā valstī – pēc Norvēģijas nāk Zviedrija, tad Dānija un apli noslēdz Somija, attiecīgi mainoties arī konferences nosaukumam (Knutpunkt, Knutepunkt, Knudepunkt, Solmukohta - uzņemošās valsts valodā „Krustpunkts”, punkts, kurā visi ceļi savienojas, jaunā Roma). Gadu gaitā šīs konferences ir attīstījušās par vidēji nedēļu gariem pasākumiem ar mainīgām tēmām un pulcē ap 120-140 dalībniekiem ne tikai no augstākminētajām četrām, bet arī daudzām citām valstīm – Vācijas, Izraēlas, Anglijas, Čehijas, Baltkrievijas, Itālijas, tā radot multikulturālu un atraktīvu gaisotni.

 Mads Havshoj David Thorhauge René Kragh PedersenEs pati esmu apmeklējusi 2008. un 2009. gada pasākumus, attiecīgi Somijā un Norvēģijā, kur konferences tēmas bija „Looking ahead” un „What matters”. Mazliet pastāstīšu par to, kādi šie pasākumi izskatījās no mana skatupunkta.

Somijā mēs (+ Axa, aka Agnese Dzērvīte) ieradāmies nedēļu pirms oficiālā konferences sākuma (tā parasti notiek nedēļas nogalē), jo pirms tam organizētāji un viņu palīgi piedāvā Nedēļu iekš (A Week In), kas piedāvā visdažādākās iesildošās aktivitātes pirms gaidāmā pasākuma. Somija mūs pārsteidza ar daudzām īsām lomu spēlēm, Solmukohtas gadagrāmatas prezentāciju, ekskursiju pa pilsētu, pastaigu pa pilsētas krogiem, ekskursiju uz Suomenlinnas cietoksni un vispārēji brīnišķīgiem laika apstākļiem. Šīs Nedēļas Iekš ir lielisks veids kā iepazīties ar jauniem cilvēkiem un noskaņoties akadēmiski ļoti nopietnajai nedēļas nogalei. Parasti, ja var saorganizēties, cilvēki dzīvo pie namatēviem un namamātēm, uzņemošās valsts lomu spēļu dalībniekiem.

Lielā un nopietnā nedēļas nogales konference parasti tiek atklāta piektdienas vakarā (reizēm jau ceturtdienā). Dienas laikā notiek lekcijas, pārsvarā vairākas paralēli viena otrai, starp lekcijām var būt iemānījusies arī kāda īsā kabineta spēle, ļoti garšīgas brokastis/pusdienas/vakariņas un jāsaka, ka ir arī tiešām daudz, daudz citu pasākumu, par kuriem skaļi nav pieņemts runāt, bet kuri ir forši. Nedēļas nogalē, cik nu man ir gadījies būt, notiek visīstākā putras katla vārīšana no kura nostrēbties dabū visi, kas vēlas.Knutpunkta vīrs

Tad nu lūk, vispārībā viss šis garais ievads ir paredzēts tam, lai pastāstītu baisi iepriecinošo ziņu – arī šogad KP notiks! Stokholmā, no 22. līdz 25. aprīlim (neskaitot „Nedēļu Iekš” Zviedrijā)! Tepat aiz stūra, tātad! Reģistrācija jau ir sākusies un cenas nav nemaz tik augstas, šobrīd tie ir 800 – 1600 SEK (*0.0688 17. janv. kurss). Pēdējā diena, lai pieteiktos, ir 15. marts.

Vispār būtu jauki, ja kāds arī no Vecās Latvijas Larperu Gvardes aizdotos uz šo pasākumu. Kaut vai tāpēc vien, lai paskatītos kā to dara ziemeļnieki. Pasākums gan diemžēl, notiek angļu valodā ar visu pārējo valodu piejaukumiem (bet, kā vēsta vecs somu teiciens, tu drīksti pāriet uz savu mātes valodu tikai, ja runa ir par ceļa/veida atrašanu), kas varētu radīt problēmas dažiem cilvēkiem, bet – kopā mēs varam!

http://www.knutpunkt.se