Klaudija Hohbrunna, Andrea Botlingere. Grāmatu varoņi pieņemšanā pie psihoterapeita

Claudia Hochbrunn, Andrea Bottlinger. Helden auf der Couch. No Romeo un Džuljetas līdz Harijam Poteram. Pastaigas ar ārstu pa literatūras sacerējumu lapaspusēm.

Labā darbā varoņi ir attēloti tik precīzi, ka šķiet, ka viņi ir īsti cilvēki. Pēc autora gribas viņi saskaras ar grūtībām, saskaras ar morālu izvēli, riskē ar veselību un pat dzīvību.

Ko darīt, ja pagātnes un tagadnes literārie varoņi, kuri cietuši traģisku neveiksmi, savlaicīgi vērstos pie psihoterapeita? Vai vecāku konsultācija būtu glābusi karaļa Edipa vecākus no katastrofas? Vai Romeo un Džuljetas stāsts izvērstos savādāk, ja viņi būtu vecāki? Varbūt Drakulu nesaprata apkārtējie, un Voldemorts bērnībā citiem nepatika? Vai Kristiana Greja erotiskās fantāzijas "Piecdesmit pelēkajās nokrāsās" norāda uz viņa vīrišķības trūkumu?

Grāmatas autori, literatūras kritiķis un psihiatrs, pakļāva dažus slavenus daiļliteratūras varoņus psiholoģiskai analīzei, lai saprastu, kā tiek izskaidrotas viņu neveiksmes, kādas dīvainības un problēmas ir universālas ikvienam un kuras izraisa laikmets.

Vairāk interesantu faktu par šo grāmatu lasiet ЛитРес: Журнале.

Romeo - klasisks narciss-neveiksminieks, Džuljeta - emocionāli nestabila persona, Šerloks Holmss - autists ar Aspergera sindromu, Skārleta O'Hāra - psihopāte, Voldemorts - nemīlēts bērns, Edvards Kallens (vampīrs no "Krēslas")- baiļu izmocīts stalkeris, Anasteiša Stīla  ("Piecdesmit pelēkā nokrāsas") - vajāšanas upure. Un vēl bars citu, sākot no Ēdipa un karaļa Artūra.

https://www.litres.ru/andrea-bottlinger-27/geroi-knig-na-prieme-u-psihoterapevta-progulki-s-vrac/

Claudia Hochbrunn ir psihiatrijas un psihoterapijas speciāliste un ilgus gadus strādājusi dažādās psihiatriskajās slimnīcās, Sociālās psihiatrijas dienestā, kā arī tiesu ekspertīzē ar bīstamiem noziedzniekiem. Lai aizsargātu savus pacientus, viņa raksta savas grāmatas ar pseidonīmu.

https://www.rowohlt.de/verlag/rights/book/claudia-hochbrunn-andrea-bottlinger-helden-auf-der-couch-9783499606724

Andrea Bottlinger (* 1985, Karlsrūē) strādā kā brīvstrādniece - lektore, autore un tulkotāja.

Dzīve un darbs.

Viņa studēja grāmatzinības, ēģiptoloģiju un salīdzinošo literatūru Maincā un šobrīd dzīvo Frankfurtē.

Andrea Bottlingere tulko Star Trek romānus un kopš 2013. gada ir publicējusi vairākus savus fantāzijas romānus.

Viņa ir sērijas Dorian Hunter autore un kopš 2014. gada raksta arī teksta manuskriptus tāda paša nosaukuma radio spēļu sērijai (no 26. sērijas).

2013. gada martā Leipcigas grāmatu gadatirgū viņa iepazinās ar Klausu N. Friku, kurš viņu sapazina ar Frenku Boršu. Un tā 2014. gadā viņas pildspalva publicēja romānu no Perija Rodana Neo sērijas.

2015. gadā, pamatojoties uz Kristiana Montilona ekspozīcijām, viņa uzrakstīja Perija Rodana radio spēļu sērijas Plejaadi teksta manuskriptus.

Apbalvojumi

Vācu Phantastik Preis 2015: kategorijā »Labākais sekundārais darbs«.

Pseidonīmi.

A. S. Bottlinger

Andrea Ulmer

Dan Shocker (Sammelpseudonym)

Susanne Wilhelm

https://www.perrypedia.de/wiki/Andrea_Bottlinger