Klaivs Kaslers. Kaimiņos fantastikai.

Klaivs Kaslers (angl. Clive Cussler; dzimis. 1931. gada 15. jūlijā) - amerikāņu rakstnieks, detektīvu un piedzīvojumu romānu autors.

Viens no vadošajiem mūslaiku piedzīvojumu literatūras autoriem, kura dzīve pati par sevi atgādina aizraujošu romānu. Klaivs kaslers ir dzimis Ilinoisā, bet uzauga Alhambrā, Kalifornijā. Pamācījies divus gadus koledžā, viņš iestājas ASV GKS, dienē Korejā. Atgriezies no armijas, ilgu laiku strādā reklāmas biznesā. Rakstīt sācis 1965. gadā, bet 1973. gadā gaismu ierauga viņa pirmais romāns ar Dirka Pita piedalīšanos. Paralēli rakstniecībai viņš ilgu laiku nodarbojas ar nogrimušu kuģu meklēšanu un pacelšanu. Viņa dibinātās Jūras un zemūdens pētījumu aģentūras (NUMA: National Underwater Marine Agency), kas kļuva par prototipu organizācijai ar tādu pašu nosaukumu viņa grāmatās, kontā ir vairāk nekā 60 unikālu atradumu, tajā skaitā leģendārā konfererātu submarīna "Hunley", kas tika uzskatīta pazudusi bez vēsts.

 

 

Kolēģi augsti novērtēja Kaslera darbību: viņš ir ievēlēts par tādu prestižu asociāciju, kā "Pētnieku klubs", "Karaliskā ģeogrāfu biedrība", "Amerikāņu okeanogrāfu biedrība", viņš daudzu prēmiju laureāts. Pēdējā laikā, sakarā cienījamo vecumu, Klaivs Kaslers reti iziet jūrā, taču viņa autoritāte pasaulē ir tik liela, ka pat Krievijas valdība bija uzaicinājusi viņu par konsultantu, kad sākās darbi pie atomzemūdenes "Kursk" pacelšanas.

Rakstnieka pirmais romāns "Vidusjūras pirāts" tika publicēts 1973. gadā, taču pasaules slavu Kasleram atnesa trešā grāmata - "Pacelt "Titāniku"!", kas vienā mirklī kļuva par bestselleru un drīz tika ekranizēta. Pats autors šo filmu nosauca par drausmīgu un zvērēja, ka vairs nekad nesaistīsies ar Holivudu. Taču tieši pēc 25 gadiem, 2005. gadā uz ekrāniem iznāca jauna viņa romāna ekranizācija - "Sahāra". Autors ir sarakstījis vēl kādus piecpadsmit [divdesmit - t.p.] romānus ar nemainīgo, galveno varoni Dirku Pitu, kuriem ir bijuši lieli panākumi, tie tulkoti desmitās valodās un izdoti ar kopējo tirāžu virs 100 miljoniem eksemplāru. [Un vēl daudzus citus - t.p.]

http://lib.rus.ec/a/5608

Autora mājas lapa.

http://www.clive-cussler-books.com/

Vikipēdija.

http://en.wikipedia.org/wiki/Clive_Cussler

Fanu lapa.

http://www.clivecusslerfans.co.uk/

P.S. Piedzīvojumu meklētāja un pētnieka, īsta Indiana Džonsa, Dirka Pita sērijā ir romāni, kurus var pieskaitīt fantastikai: "Inku zelts", "Atlantīda", "Valhallas meklējumos", "Trojas odiseja", "Melnais vējš" un citi. Protams, tā ir vairāk piedzīvojumu, avantūru, nevis zinātniskā fantastika. Dirks atrod noslēpto inku zeltu, atrod Atlantīdu, atklāj seno vikingu pēdas Ņujorkā, novērš pasaules karu.