Kinojaunumi

Aleksandra Gaginska redakcijā no žurnāla "Mir fantastiki", 2015. gada novembra numura.

"Prometejs-2": jauns nosaukums un sīkāka informācija.

"Marsieša" promokampaņai ir negaidīts blakusefekts. Visi intervē Ridliju Skotu un noteikti jautā par "Prometeju-2", kura filmēšana startē jau 2016. gada sākumā. Tāpēc jaunumi par šo filmu pēdējā mēnesī ir parādījušies vairāk kā parasti.

Iesākumā, nekāda "Prometeja-2" vairāk nav. Filma ir ieguvusi jaunu nosaukumu: "Svešais: zaudētā paradīze". Kāpēc, saprast ir viegli. Nekāda kuģa "Prometejs" filmā vairs nebūs - no tā ir palikuši tikai divi apkalpes locekļi. Ridlijs Skots vēl pirms dažiem gadiem minēja, ka domā nosaukt filmu par "Paradīzi". Pēc viņa ieceres, Numi Rapasas un Maikla Fasbindera varoņiem beidzot ir jāaizlido uz planētu, kur dzīvo cilvēces radītāji un jāsatiek kāds līdzīgs Dievam, kurš, starp citu, izrādīsies bargs un cietsirdīgs. Lūk, šo planētu Skots nosacīti arī sauc par Paradīzi.

Taču kāpēc "Svešais"? Vai tiešām filmā parādīsies vecais, labais ksenomorfs? Ak vai, nē, Ridlijs Skots ir kategoriski pret to.

"Ar šo lopu viss ir cauri. Pirms daudziem gadiem man paveicās satikt Gigeru, un atkārtot to ir ļoti grūti. Es toreiz ar grūtībām izsitu Svešo caur studiju, to uzskatīja par nepieklājīgu, bet es teicu - tā arī ir jābūt! Taču pēc četrām filmām man liekas, ka mēs to jau esam nobraukuši. Visam jau ir sava robeža. Es gribu atgriezties ar kaut ko jaunu un interesantu, gribu izdarīt jaunu soli. Man liekas, ka Inženieri ir labs sākums".

Taču spēcīgāku saiti ar iepriekšējām filmām Skots ir apsolījis - pēc viņa vārdiem, jaunais filmu cikls beigsies tieši tur, kur sākās "Svešais", varbūt ka pat tiks pieminēta tā galvenā varone Elēna Riplija.

Filmu pārsauca arī tāpēc, ka brends "Prometejs" ir ļoti vājš. Aiz tā stāv tikai ne pati veiksmīgākā, kaut arī iztērēto kinoteātros atpelnījusī filma. Bet "Svešajam" ir tūkstošiem uzticīgu fanu visā pasaulē. Jo vairāk tāpēc, ka studija "Fox" gatavojas atjaunot šo franšīzi ar jaunu Nila Blomkampa filmu. Un ne tikai ar viņu. Skots sāka runāt pat par to, ka prikvelu sēriju, ko iesāka "Prometejs", esot gatavs izstiept līdz pat piecām filmām.

Visu cieņu veterānam, taču šie jaunumi liek uzmanīties. "Prometejs" pagaidām nav attaisnojis cerības, un nav fakts, ka pārējās četras filmas būs daudz labākas. Taču galvenais, lai Skota filmas neaizņemtu pārāk daudz resursu un rādīšanas sākuma datumus. Arī bez tā Blomkampa projekts ir aizbīdīts tālāk nākotnē "Zaudētās paradīzes" dēļ. Bet, ja tam pievienosies vēl trīs filmas? Cerēsim, ka Skots nepieprasīs izlaist tās visas pirms jaunā "Svešā"!

Nekādas filmas pēc "Troņu spēles".

Džordžs Mārtins ir apgāzis baumas, ka pēc "Troņu spēles" tiks uzņemta pilnmetrāžas filma. Runa ir par to, ka tabloīds "Daily Star" bija publicējis sensacionālu vēsti - Mārtins esot paziņojis: "Filma būs, taču es tajā nepiedalīšos. Ar to nodarbosies HBO, Beniofs un Vaiss".

Taču burtiski jau tajā pašā dienā izrādījās, ka avīze kā minimums ir stipri pārveidojusi citātu. Kad LiveJournal Mārtinam pajautāja par filmu, viņš atbildēja:

"Absolūti meli. Neviens pašreiz nestrādā ne pie kādas filmas. Ja arī tā tiktu filmēta, tad ne jau par Roberta sacelšanos".

Pēdējais ir atbilde uz fanu vidū populāro teoriju, ka filma pēc "Troņu spēles" būšot prikvels, kas stāstītu par Neda Stārka un Roberta Barateona jaunību. Te rastos grūtības, jo tādā filmā nevarētu filmēties praktiski neviens no pašreizējā aktieru sastāva un, protams, nebūtu pašu populārāko varoņu - Tiriona, Deijenerisa, Džona Snova.

Vēlāk Mārtins uzrakstīju sīkāku postu, kur paskaidroja, ka fani un žurnālisti uzdod vēlamo par īstenību:

„Neticiet visam, ko raksta puiši un meitenes. Īpaši internetā. Es ar prieku paskatītos šādu filmu, tas būtu lieliski. Bet kopš pēdējo baumu laika nekas nav mainījies”.

Protams, ka jātic ir pašam Mārtinam. „Daily Star” citēja viņu ar atsauci uz anonīmu avotu, bet LiveJournal Džordžs ved pats. Taču nerēķināties ar to, ka projekts var būt slepens, arī nevar. Atceramies, ka HBO līdz šim vēsta, ka Džons Snovs neatdzims, kaut arī Kits Haringtons turpina pastaigāties pa uzņemšanas laukumu!