Kinofilma "Infekcija". Contagion

Režisors Stīvens Soderbergs.

Scenārijs Skots Z. Bērns. Pēc informācijas, filmas konsultanti bija doto specialitāšu pārstāvji, kuri ļoti labi pārzināja lietas būtību, tāpēc filma pēc redzējušo teiktā ir maksimāli reālistiska.

Kinolentes "Infekcija" sižeta pamatā ir divas līnijas, kas attīstās paralēli viena otrai.

Pirmajā skatītājs varēs novērot, kā notiek cīņa ar noslēpumaino vīrusu, kurš ļoti ātri izplatās un nogalina tikai pāris stundu laikā. Speciālisti no Slimību kontroles un profilakses centra Amerikā apvieno spēkus ar starptautisku medicīnas organizāciju un cenšas apturēt šīs infekcijas izplatīšanos.

Skatoties, jūs ne tikai uztraucaties par varoņiem, bet arī domājat par to, cik mūsu dzīve neko nemaksā. Cik neaizsargāti mēs esam attiecībā uz visa veida inficēšanos ap mums, neskaidri vīrusi, kas nogalina cilvēkus un kurus ir grūti atpazīt, ar kuriem var tikt galā tikai labi un ieinteresēti ārsti un farmakologi.

Otrajā - iedzīvotāju panika sāk izplatīties ar tikpat milzīgu ātrumu. Kad dzīvībai sāk draudēt reālas briesmas, tādi jēdzieni kā civilizācija un likumi zaudē nozīmi. Tikai daži var pretoties pieaugošajām bailēm.

Filmā daudz laika tiek veltīts cilvēka psiholoģiskajai pusei: vēlmei jebkādā veidā izdzīvot, viņa augstā amata izmantošanai personīgiem mērķiem, alkatībai un bezdvēseliskumam.

https://filmix.co/triller/25727-zarazhenie-2011.html

Par režisoru Vikipēdijā.

Stīvens Endrū Soderbergs (angļu: Steven Andrew Soderbergh, dzimis 1963. gada 14. janvārī) ir amerikāņu kinorežisors, kinoscenārists, kinoproducents un kinooperators. Tiek uzskatīts par vienu no pirmajiem neatkarīgā kino kustības dibinātājiem, kā arī par vienu no nozīmīgākajiem savas paaudzes kinorežisoriem.

Publikas atzinību ieguva ar filmu "Sekss, meli un video" (1989). Par šo filmu saņēma Kannu kinofestivāla galveno balvu "Zelta palmas zars", tādējādi 26 gadu vecumā kļūstot par jaunāko režisoru, kura veidotā filma saņēmusi šo balvu. Soderbergs saņēma arī vairākas citas balvas un nominācijas par šo filmu, tai skaitā, arī tika nominēts Amerikas Kinoakadēmijas balvai kā scenārija autors. 2006. gadā filma tika iekļauta ASV Kongresa bibliotēkas Nacionālajā kinoreģistrā kā "kulturāli, vēsturiski vai estētiski nozīmīga filma". Amerikas Kinoinstitūts to nosauca starp labākajām filmām, kas jebkad ir uzņemtas.

Holivudā Soderbergs ievērību guva ar filmu "Ārpus redzesloka" (1998), kur galvenās lomas atveidoja Džordžs Klūnijs un Dženifere Lopesa. Otro reizi Amerikas Kinoakadēmijas balvai tika nominēts kā režisors par filmu "Ērina Brokoviča" (2000). Bet balvu "Labākais režisors" ieguva par filmu "Satiksme" (2000).

Soderbergs uzņēmis tādas pazīstamas filmas kā "Oušena banda" (2001), "Solāris" (2002), "Oušena ducis" (2004), "Oušena velna ducis" (2007), "Infekcija" (2011), "Maģiskais Maiks" (2012), "Blakusefekts" (2013), "Loganam veicas" (2017), Unsane (2018), High Flying Bird (2019).

Soderberga filmas guvušas labus finansiālos panākumus. Uz 2018. gadu Soderberga filmu kopējie ieņēmumi sasniedza 2,2 miljardus USD.

https://lv.wikipedia.org/wiki/St%C4%ABvens_Soderbergs