Kinoblogeru Vecgada sanākšana ar konkursu.

2014. gada 27. decembrī kafijas bārā "Coffee Inn", kas atrodas uz Krišjāņa Barona un Dzirnavu ielas stūra, norisinājās Lielā Viduszemes viktorīna, kur tika noskaidrota labākā no blogeru komandām, kas vislabāk pārzina Prfesora Džona R. R. Tolkina biogrāfijas faktus, viņa slavenos darbus: "Hobits" un "Gredzenu pavēlnieks", kā arī Pītera Džeksona, pēc šiem darbiem uzņemtās filmas. Dzerot īpašo, Viduszemes latte, komandas (ja nemaldos, tad kopā sešas) cītīgi cīnījās, lai maksimāli pracīzi atbildētu uz septiņu kārtu - nodaļu - jautājumiem - septiņiem katrā kārtā.

 

 

Neskaitot pāris vieglu jautājumu, lielākā daļa prasīja izcilas zināšanas, gan par pašu Tolkinu, gan viņa izdomāto pasauli, gan par filmām, kas uzņemtas pēc viņa darbiem.
Jautājumu nodaļas bija sakārtotas pa tēmām, kas skāra pašu rakstnieku, viņa pasauli, varoņus un vietas, kur norisinājās darbība. Lai sekmīgi piedalītos viktorīnā, bija nepieciešams kārtīgi atsvaidzināt atmiņu par šiem darbiem, labi jāzina autora biogrāfija un jābūt redzējušam filmas vai lasījušam darbus oriģinālā. Vai arī vienkārši - jābūt šo darbu fanātiskam fanam.
Lai nu kā, visi, kas pa īstam piedalījās šajā pasākumā, bez dāvanām mājās neaizgāja. Protams, labāko vietu ieguvēji, ieguva arī visvērtīgākās balvas, tajā skaitā - ne tikai filmu plakātus, bet arī grāmatas no izdevniecības Robert's Books.