Kims Stenlijs Robinsons. Rīsu un sāls gadi

Par autoru jau ir bijis apraksts.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/news/kims-stenlijs-robinsons-nujorka-2140-gads/

„Rīsu un sāls gadi” (en. The Years of Rice and Salt) ir amerikāņu zinātniskās fantastikas rakstniela Kima Stenlija Robinsona alternatīvs vēstures romāns, kas izdots 2002. gadā. Grāmata simulē situāciju, kā pasaule mainītos, ja melnā nāve iznīcinātu nevis trešdaļu Eiropas iedzīvotāju, bet 99%. Sadalīts desmit daļās, sižets aptver vairākus gadsimtus un dažādas ģeogrāfiskās atrašanās vietas, savienojošā saite ir katrā laikposmā reinkarnējoša rakstzīmju grupa (lasītājs var tās identificēt pēc vārda pirmā burta, kas tiek atkārtots katru reizi).

Romāns aptver vēstures, reliģijas un sociālo kustību tēmas. Vēsturiskais ietvars ir vairāk vērsts uz sociālo vēsturi, nevis militāro un politisko. Literatūras kritiķi atzīmēja detaļām bagātā darba pārdomātību un reālismu. Pirms tam Robisons bija publicējis vairākus zinātniskās fantastikas romānus un īsus stāstus, iegūstot vairākas Locus, Nebula un Hugo balvas. 2003. gadā “Rīsu un sāls gadi” saņēma Locus balvu par labāko zinātniskās fantastikas romānu un tika nominēti Arthur Clarke balvai, Hugo balvai par labāko romānu un Lielbritānijas zinātniskās fantastikas asociācijas balvai.

Otrās kartes eksplikācija.

The world of The Years of Rice and Salt in 1423 AH (2002 AD), after the "Long War".   I. Yingzhou   II. Inka   III. Firanja   IV. Maghrib   V. Sahel   VI. Zanj   VII. Ingoli   VIII. Botswana   IX. Skandistan   X. Iran   XI. Arabia   XII. Greater Japan   XIII. China   XIV. Indian League   XV. Burmese League   XVI. Mindanao   XVII. Aozhou   XVIII. Maori