Kevins Hirns. Dzelzs druīda hronikas

Ieskats autora daiļradē un biogrāfijā.

Vajātais. Hounded

Attikus O'Sallivans, pēdējais druīds, mierīgi dzīvo Arizonā, vada savu okulto grāmatnīcu un laiku pa laikam pārvēršas, lai medītu kopā ar savu uzticīgo īru vilku suni. Kaimiņiem un klientiem viņš ir skaists, tetovēts īru puika divdesmit gadu vecumā, bet patiesībā viņam ir divi tūkstoši gadu. Ir vērts pieminēt, ka viņam piemīt ass prāts un tikpat ass burvju zobens, kas pazīstams kā Fragarahs, kurš atrod atbildes.

Diemžēl ļoti neapmierināts ķeltu dievs vēlas ņemt šo zobenu sev un gadsimtiem ilgi vajāja Attikusu. Druīdam būs nepieciešama visa viņa burvestība, visa viņa draugu palīdzība - vilinošā nāves dieviete Morigana, juristu vilkaču-vampīru duets un seksuālais bārmenis, kuru apsēdusi hindu ragana. Arī mazliet vecās labās īru veiksmes nekaitēs, lai atbrīvotos no visa ļaunā tieksmēm!

https://fantasy-worlds.org/lib/id27266

Nolādētais. Hexed

Izrādās, ka Dieva uzvarēšana nav pamats gulēt uz lauriem! Attikus O'Sallivans, pēdējais druīds, zina to no pirmavotiem, kā arī to, ka Nāves dievietes glāsts nav pārbaudījums vājiniekiem. Ar uzticīgo suni Oberonu viņam būs atkal jācīnās - ar bakteriem, elles ļaunajiem radījumiem un vecajiem ienaidniekiem, kuri druīdu vajāja kopš Otrā pasaules kara. Plecu pie pleca ar vampīru, kurš sapņo par pērkona dieva nogalināšanu, un triksteru-koijotu, vilkaču baru un Hindu raganu. Tajā palīdz burvju zobens, aizsargājošs talismans un nenovēršama humora izjūta. Ienaidniekiem labāk nav ko kārdināt likteni un viņiem traucēt.

https://fantasy-worlds.org/lib/id27709

Uzvarētais. Hammered

Starp visām cilvēku idejām par pēcnāves dzīvi Asgards ir viena no patīkamākajām vietām. Gaiss ir piesātināts ar noslēpumu un briesmu aromātiem. Pēdējais druīds Attikus O'Sallivans steidzas uz Asgardu, lai atriebtos vieglprātīgajam pērkona dievam Toram par astoņām dzīvēm un sievietes sirdi.

Vai viņš atgriezīsies no Asgardas? Kāda ir cena, kas jāmaksā par to, kas ievēros viņa vārdu, spēku un nemirstību?

https://fantasy-worlds.org/lib/id28276

Kevins Hirns - autors

Valsts: ASV

Dzimis 1970. gada 9. decembrī

Kevins Hirns (Kevin Hearne) — amerikāņu rakstnieks, kurš strādā pilsētas fantāzijas žanrā.

Dzimis un audzis Arizonā. Kopš agras bērnības viņš bija iecienījis komiksus, un septiņu gadu vecumā viņa dzīvē parādījās vēl viena mīlestība - "Zvaigžņu kari". Skolā ar Mountain Dew gāzēto ūdeni un Van Halena palīdzību viņš atklāja formulu: sodas ūdens + ģitārroks + komiksu kolekcija = hardcore nerd.

Kevins ir absolvējis Ziemeļarizonas universitāti kā angļu valodas skolotājs. Trīs gadus viņš strādāja par skolotāju Kalifornijas skolās, pēc tam atgriezās un turpināja mācīt savā dzimtajā pavalstī.

Autors sāka rakstīt lielas formas darbus, vēl studējot universitātē, taču rezultāti neatbilda pat viņam pašam. Pirmais darbs, kuru nekautrējās parādīt, bija romāns episkās fantāzijas žanrā. Samazinājis trīs gadu pieredzi par 200 000 vārdiem līdz debitējamai 114 000 vārdu versijai, viņš sāka to sūtīt aģentiem, no kuriem visi atteicās. Viņš pat nosūtīja rokrakstu izdevējam, kurš tikai pēc pāris nedēļām atbildēja, ka tas ir izturējis "pirmo kārtu" un devās tālāk redaktoru pētījumos. Pēc prieka dejas izpildīšanas Hērns gaidīja, taču izdevēja galīgais lēmums tika aizkavēts, un Kevins pārņēma citus projektus.

Doma par komiksu ar druīdu, kurš prot garīgi komunicēt ar dzīvniekiem, īpaši ar savu suni, jau ilgi griežas viņa galvā. Kevins pat sāka ieskicēt un rakstīt viena konkursa koncepciju, kad saprata, ka, ja kādam patīk viņa ideja, varoņi būs jāsadala, un viņi viņam kļuva pārāk mīļi. Rezultātā viņš sāka rakstīt pats savu romānu par šo materiālu - Hounded. Vienpadsmit mēnešus vēlāk viņš bija gatavs, un izdevējs joprojām neatbildēja uz episko fantāziju, tāpēc Kevins nosūtīja jauno romānu divpadsmit aģentiem un saņēma tikpat daudz noraidījumu. Pirmo nodaļu un konspektu viņš pārrakstīja pāris desmiti reižu un atkal izsūtīja divpadsmit aģentiem, šoreiz saņemot vienu piekrišanu no Evana Goldfrīda. Jauna prieka deja.

2009. gada 9. septembrī Evans nosūtīja abu turpinājumu romānu un kopsavilkumu deviņiem izdevējiem, un divu nedēļu laikā četri no viņiem noorganizēja nelielu izsoli, kurā uzvarēja tas pats izdevējs, kuram jau gadu bija Hērna eposs Del Rey. Lai publicētos, Hērnam bija nepieciešami 19 gadi.

Saskaņā ar līguma nosacījumiem Kevins uzrakstīja turpinājumus par "dzelzs druīdu": Hexed piecos mēnešos un Hammered sešos mēnešos. Pašlaik viņš šajā ciklā ir publicējis astoņus romānus un savu galveno sēriju papildina ar mazas formas darbiem, pārskatījis savas episkās fantāzijas pirmo grāmatu un publicējis arī romānu no Zvaigžņu karu Visuma.

Kevins Hirns joprojām dzīvo Arizonā (kur, starp citu, dzīvo arī viņa mīļotais varonis Attikus O'Salivans) kopā ar sievu Kimberliju (arī skolas angļu valodas skolotāja) un meitu Mediju, kā arī mājdzīvniekiem - kaķi un suni. Viņš joprojām kolekcionē savu komiksu kolekciju, miniatūras par Zvaigžņu karu un Warhammer Visumu, mīl dzert alu un gatavot ēdienu.

www.kevinhearne.com (oficiālā mājaslapa)

www.kevinhearne.com/writers-grove (blogs)

https://fantasy-worlds.org/author/id4687/

Iron Druid Chronicles Universe - Dzelzs druīda hroniku Visums

Novels - romāni

Hounded (Del Rey, May 2011)

Hexed (Del Rey, June 2011)

Hammered (Del Rey, July 2011)

Tricked (Del Rey, April 2012)

Trapped (Del Rey, November 2012)

Hunted (Del Rey, June 2013)

Shattered (Del Rey, June 2014) [Pirmā cietos vākos]

Staked (Del Rey, January 2016)

Scourged (Del Rey, April 2018) [Finala romāns]

Ink and Sigil (2020) [Darbība notiek minētajā Visumā, taču nav daļa Dzelzs druīda hroniku sērijas]

https://en.wikipedia.org/wiki/Kevin_Hearne