Ketrīna Laskija un viņas pūces

Domāju, ka nevienam nav noslēpums, ka eksistē tāds fantāzijas literatūras apakšžanrs kā animal fantasy – dzīvnieku fantāzija. Tas ir, literatūra, kur cilvēku lomu spēlē dažādi dzīvnieki (manuprāt var izdalīt arī dzīvnieku zinātnisko fantastiku). Daudzi noteikti ir kaut ko tādu lasījuši vai skatījušies kino.

Visai drīz kinoskatītājiem būs iespēja iepazīties ar vēl vienu tādu dzīvnieku fantāzijas filmu, kas veidota pēc ASV populāras grāmatu sērijas motīviem, kurā darbojas plīvurpūces. Šīs pasules autore ir rakstniece Ketrīna Laskija.

 

 

 http://en.wikipedia.org/wiki/Kathryn_Lasky

 Ketrīna Laskija ir amerikāņu rakstniece, daudzu literatūras balvu ieguvēja, ieskaitot vairākas  Dear America books, Royal Diaries books, 1984. gada Newbery Medal – par  Sugaring Time, The Night Journey, un The Guardians of Ga'Hoole sēriju. Viņa dzīvo Kembridžā, Masačusetā un viņas pēdējā grāmata ir “Ga-Hulas sargu” 15. grāmata “Kvēlojošo ogļu karš”, kas izdota 2008. gada 1. novembrī. 2007. gada 1. septembrī ir izdots “Ceļvedis uz Lielo koku”, kas iepazīstina ar viņas radīto Pūču pasauli. Rakstniece ir dzimusi 1944. gada 24. jūnijā, viņa ir precējusies ar Kristoferu Naitu un ir arī daudzu nefantastisku grāmatu autore.

 “Ga-Hulas sargi” ir stāsts par nākotnes Zemi, kuru ir atstājuši cilvēki un par saprātīgām būtnēm evolucionējušas pūces. Principā, katra no sērijas grāmatām ir lasāma arī atsevišķi. Šogad iznāks animēta lielfilma par šo pasauli un kinoteātros pirms citām filmām jau rāda tās reklāmas rullīti.

 Par šo pasauli un filmu var izlasīt šeit:

http://en.wikipedia.org/wiki/Guardians_of_Ga'

http://www.ozon.ru/context/detail/id/3245179/

 http://www.kinopoisk.ru/level/1/film/409776/

 Krievu valodā filmas nosaukums būs «Nakts sargi», oriģinālā

Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole . Kā to sauks latviski vēl jāpapēta.

 Anotācija.

Pasaulē, kurā nav palikuši cilvēki, valda pūces... labas... ļaunas... kā jau vienmēr! Brīnumainā mežā — Tito pūču karalistē — uz Lielā Ga-Hulas koka saprātīgas pūces dzīvo harmonijā, taču sākas drūmi laiki. Karalistei draud briesmas no kaimiņu cietsirdīgajiem valdniekiem un šīs briesmas var iznīcināt ierasto pasauli, bet palīdzēt var tikai leģendārie Ga-Hulas sargi...

 http://legendoftheguardians.warnerbros.com/

 Par dzīvnieku fantāziju vairāk var izlasīt šeit:

http://www.suite101.com/article.cfm/fantasy_worlds/48756

Animal Fantasy

Sep 29, 2000 - © Debbie Ledesma

 Read more at Suite101: Animal Fantasy http://www.suite101.com/article.cfm/fantasy_worlds/48756#ixzz0oE1f4rhq

 Un, protams, pirms kāda laika latviešu valodā ir izdots DzF labs paraugs – grāmata no Redvolas sērijas. Ja runājam par klasiku, tad jau ir jāatceras Kiplinga “Džungļu grāmata”.