Kesa Morgana. Simtnieks

Kesa Morgana (dzimusi 1984. gada 21. jūlijā) ir amerikāņu rakstniece un redaktore. Viņa ieguva slavu, pateicoties post-apokaliptisko romānu sērijai "The 100", kuras pamatā bija CW televīzijas seriāls ar tādu pašu nosaukumu "100".

Biogrāfija

Dzimusi 1984. gada 21. jūlijā Ņujorkā Sema Henrija Kesa un Mārsijas Blūmas ģimenē. Morgana nebija vienīgais bērns ģimenē, viņai bija brālis - Petit Cass. Kopš bērnības viņai patika lasīt grāmatas, un interese par zinātniskās fantastikas žanru parādījās, kad Morgana mācījās 6. klasē. Vienā no nodarbībām viņu pilnībā pārsteidza klasesbiedra stāsts par viņa izlasīto Orsona Skota grāmatu "Endera spēle". Pēc stundām viņa aizskrēja uz bibliotēku un pirmo reizi apmeklēja zinātniskās fantastikas sadaļu. Runājot par sevi šajos gados, Morgana sev pārmeta:

"Kā viņa varētu dzīvot bez šīs neticamās, fantāziju pasaules, kas piepildīta ar kosmosa kuģiem un citplanētiešiem? Galu galā ir tik aizraujoši iedomāties, kas Zemei būs nākotnē, nākt klajā ar dažādiem attīstības scenārijiem”.

Pat pēc skolas beigšanas Kesa saglabāja savu mīlestību pret šo literatūras žanru. Pēc koledžas Morgana iestājās Brauna universitātē, kur studēja angļu valodu un vēsturi. Vēlāk viņa ieguva maģistra grādu Oksfordā 19. gadsimta literatūrā.

Kesa Morgana pašlaik dzīvo Ņujorkā.

Daiļrade

Mērķis realizēt sevi kā rakstnieci sakrita ar radošās kompānijas „Alloy Entertainment” mērķiem, kas veltīta aizraujošu grāmatu ideju ģenerēšanai un rakstnieku izdomas, kas vēlas strādāt komandā, meklēšanai. Tātad projekti, kas kļūst par bestselleriem, pēc tam tiek filmēti filmu un TV šovu veidā. Piemēram, tika filmētas filmas „The Vampire Diaries” un „Gossip Girl”. Rakstniece uzsvēra uzņēmuma ieguldījumu tās grāmatu sērijas realizācijā:

"Sakausējums nāca klajā ar ideju par 100 bērniem, kas nokāpj no kosmosa stacijas, lai atkārtoti kolonizētu Zemi. Man tas patika, un es saņēmu pilnīgu brīvību, domājot par filmas "The 100" varoņiem un pasauli”.

Kesas vadītajai radošajai komandai izdevās izveidot daudzšķautņainu sižetu, kurā savijās piedzīvojumi, vajāšanas, katastrofas, kaujas ainas, melodramatisks komponents un vairākas modernas literāras sastāvdaļas. Jāsaka, ka pat pašā „100” sērijas pirmā romāna darba vidū par viņu ieinteresējās CW filmu kompānija, tika pasūtīts pilots un sākās darbs pie filmēšanas. Morgana bija noraizējusies, ka televīzijas popularitātes dēļ grāmatu varētu saukt par seriāla novelizāciju. Bet TV projekts tika izlaists pēc pirmās grāmatas „The 100” publicēšanas.

Mūsdienās gan sērijas "Simts" romāniem, gan tāda paša nosaukuma televīzijas projektam ir uzticīgi fani. Un, ja skatītāji ar nepacietību gaida seriāla jauno sezonu iznākšanu, tad grāmatu tārpi gaida nākamos sērijas romānus.

„100” ir Kesas Morganas jauniešu zinātniskās fantastikas romānu sērija. Pirmā sērijas grāmata „The 100” tika publicēta 2013. gada 3. septembrī apgādā Little, Brown Books for Young Readers. „21. diena”, tās turpinājums, tika izlaists 2014. gada 25. septembrī, un „Pārnākšana mājās” tika izlaista 2015. gada 26. februārī. Ceturtais romāns „Sacelšanās” tika izlaists 2016. gada 6. decembrī.

Pirms pirmās grāmatas izdošanas televīzijas producents Džeisons Rotenbergs interesējās par stāsta pielāgošanu ekrānam. Tā paša nosaukuma TV seriāla adaptācijas pirmizrāde notika 2014. gada 19. martā kanālā The CW Network, kurā galvenās lomas atveidoja Elīza Teilore un Bobs Morlijs, attiecīgi Klārku Grifinu un Belamiju Bleiku.

No Vikipēdijas.

Tviteris.

https://twitter.com/Kassmorganbooks

Simtnieka 4 romāni.

The 100 (2013)

Romāna darbība risinās nākotnē, 97 gadus vēlāk, kad cilvēki – tie daži, kas izdzīvoja pēc atombumbas sprādziena – atstāja planētas Zeme toksisko atmosfēru un sāka dzīvot uz milzīga kosmosa kuģa. Taču "pilsētas" resursi ir izsmelti, un valdība saprot, ka laiks atgriezties dzimtenē, kamēr nav par vēlu. Simts nepilngadīgo noziedznieku tika nosūtīti vissvarīgākajā misijā - kolonizēt Zemi. Pēc brutālās avārijas nosēšanās tīņi spēra kāju uz skaistas planētas, kas iepriekš redzēta tikai no kosmosa. Saskaroties ar šīs skarbās jaunās pasaules briesmām, viņi cīnās, lai izveidotu kopienu. Taču puišus vajā viņu pagātne un neziņa par nākotni. Lai izdzīvotu, viņiem atkal jāiemācās uzticēties, pat savai mīlestībai.

***

Day 21 (2014)

Ir pagājusi 21 diena, kopš uz Zemes izkāpa simts pirmie kolonisti. Viņi ir pirmie cilvēki, kas staigājuši pa planētas virsmu pēdējos gadsimtos... vai tā viņi domā. Klārks dodas uz bunkuru ar nosaukumu Mount Weather, lai meklētu citus izdzīvojušos kolonistus, un Belamijs ir gatavs darīt visu, lai glābtu savu māsu. Tikmēr kosmosa stacijā Glāsa saskaras ar neiespējamu izvēli starp savas dzīves mīlestību un pašu dzīvi.

***

Homecoming (2015)

Turpinājums atzinību ieguvušajam Kasa Morgana romānam "The 100", kura pamatā ir tāda paša nosaukuma seriāls. Visa pasaule cieši vēro simtiem nemierīgu pusaudžu likteni, kas piedalās nežēlīgā Zemes kolonizācijas eksperimentā, kas pēc ekoloģiskās katastrofas ilgus gadus bija tukša.

Dažu nedēļu laikā, ko simts pavadīja uz Zemes, puišiem izdevās izveidot kārtības oāzi starp apkārt valdošo haosu. Smalkais līdzsvars tiek izjaukts, kad no kosmosa ierodas laimīgie, kuriem paveicās pamest Koloniju, kur skābekļa vairs nav palicis gandrīz nemaz. Tomēr šķiet, ka Glāsas veiksme ar to beidzas. Klārka kļūst par vienu no glābšanas ekspedīcijas vadītājiem uz jaunās kolonistu partijas atspoļu avārijas vietu, taču viņu vajā domas par vecākiem, kuri, iespējams, ir izdzīvojuši. Tikmēr Velss cīnās, lai saglabātu savu autoritāti, neskatoties uz vicekanclera un viņa bruņoto apsardzes klātbūtni, un Belamijs ir izvēles priekšā: bēgt no nometnes vai saskarties ar noziegumu, kas, šķiet, ir pagātne.

Simtam ir pienācis laiks apvienoties un pievienoties cīņai par brīvību, kas atrodama uz Zemes, pretējā gadījumā viņi riskē zaudēt visus, kurus mīl.

***

Rebellion (2016)

Gadsimtiem ilgi pēc kodolkara, kas iznīcināja mūsu planētu, cilvēce cīnās, lai to atjaunotu. Tikai pirms mēneša uz Zemes nolaidās kosmosa laivas, un kolonisti pievienojās Simtam uz zemes. Pusaudži, kurus kādreiz vienoja tikai tas, ka viņi ir nepilngadīgie likumpārkāpēji, tagad ir līderi.

Kolonisti un Zemes dzimušie svin savus pirmos svētkus kopā, kad, visiem par satraukumu, viņiem uzbrūk svešinieku grupa, kuras neparastie kliedzieni atbalsojas pa gaisu. Jaunpienācēji nogalina cilvēkus, ņem tos gūstā un aplaupa stratēģiskās rezerves. Kad karstgalvis Belamijs un viņa analītiskā draudzene Klārka atklāj, ka Velss, Oktāvija un Glāss ir sagūstīti, viņi apņemas par katru cenu atgūt savus draugus. Dodoties satikt jaunus ienaidniekus, Belamijs un Klārka nevar vienoties un izdomāt draugu atbrīvošanas plānu, kas būtu piemērots abiem.

Tikmēr iebrucēji pamazām skalo smadzenes Velsam, Oktāvijai un Glasam. Izrādās, ka puišus sagūstīja reliģiskie fanātiķi, kuru vienīgais mērķis ir pavairot viņu rindas un “izārstēt” jau kara izpostīto planētu ... iznīcinot uz tās visu dzīvību, izņemot viņus pašus.

Taču gadsimtiem ilgā radiācija ir darījusi savu; tas liek kulta piekritējiem censties izdzīvot. Un līdz brīdim, kad ieradīsies glābšanas komanda, pusaudžu gūstekņi aci pret aci saskarsies ar kaut ko biedējošāku, nekā viņi jebkad varētu iedomāties. Šajā aizraujošajā ceturtajā daļā The 100 cīnās, lai aizsargātu cilvēkus, kurus viņi mīl uz bīstamās planētas, kuru viņi sapņoja saukt par mājām.

Sērijas apraksts.

Deniela Peidža.

Deniela Peidža (Danielle Paige) — amerikāņu rakstniece, kas vislabāk pazīstama ar savu pārstāstu sēriju “Dorothy Must Die”.

Deniela ļoti aizsargā savu privātumu. Šobrīd par viņu ir zināmi tikai daži fakti: viņa ir absolvējusi Kolumbijas universitāti un pirms aizraušanās ar grāmatām strādājusi televīzijā, kur saņēmusi Amerikas Rakstnieku ģildes balvu un vairākas reizes nominēta Daytime Emmy balvai un pašlaik dzīvo Ņujorkā.

Peidžas debijas romāns “Dorothy Must Die”, New York Times un Amazon bestsellers, atklāja tāda paša nosaukuma ciklu, kas stāsta par Kanzasas meiteni Eimiju Gummu, kura, pateicoties viesuļvētrai, nokļuva Oza zemē, bet ne Oza zemē, ko radīja Laimens Frenks Baums. Viss Dorotijas dēļ, kura, atgriezusies Ozā, kļuva par nelieti un pārvērta valsti tumšā un drūmā stāvoklī, kur Dzelzs Malkas Cirtējs ir bargas armijas galva, Putnubiedēklis savā laboratorijā veic necilvēcīgus eksperimentus, bet Lauva aprij citu cilvēku bailes. Šobrīd sērija ir pabeigta un sastāv no četriem romāniem un deviņiem priekšvēstures stāstiem. Krievu valodā galveno tetraloģiju kopš 2017. gada izdod Maskavas izdevniecība Klever - stāstu publicēšana, acīmredzot, nav plānota.

2019. gadā Deniela iesaistījās komiksu žanrā, rakstot scenāriju DC Universe grafiskajam romānam “Mera: Tidebreaker”. Tas seko Ksebelas, Atlantīdas kolonijas, troņa mantiniecei pusaudža gados, kad viņa satiek Arturu Kariju (labāk pazīstams kā Akvamens).

Deniela Peidža pašlaik raksta trīs jaunas epizodes. Pirmā, "Sniega zagšana", arī ir pārstāsts - šoreiz Hansa Kristiana Andersena "Sniega karaliene" -, un tajā jau ir divi romāni un divi stāsti. Otro, “The Crows” diloģiju par raganu kovenu, Peidža raksta kopā ar Kesu Morganu, sērijas “The 100” autori, kas tika filmēts tāda paša nosaukuma sēriālā.

Trešais cikls, un šī būs vismaz diloģija, stāstīs par Pasaku Krustmāti – viņas stāstu no pusaudža līdz sapņus piepildošai burvei. Pirmo romānu bija plānots izlaist tālajā 2018. gadā, taču tas tā arī neiznāca, un ilgu laiku par to nebija absolūti nekādas informācijas, taču rakstniece šo ideju neatmeta – tas vienkārši prasīja vairāk laika, nekā viņa sākotnēji bija gaidījusi. 2020. gada nogalē cikls un pirmā daļa ieguva nosaukumu - "Ļaunprātīgo vēlme"; Izlaišana ir paredzēta 2022. gada augustā.

Mājaslapa.

http://daniellepaigebooks.com/