Kellija Barnhila. Kelly Barnhill. The Girl Who Drank the Moon

Apraksts par autores grāmatām un ieskats viņas biogrāfijā

Meitene, kas dzēra Mēnesi

NO 1 NEW YORK TIMES bestsellers un Ņuberijas medaļas ieguvējs.

"Šis skaisti uzrakstītais, tumši smieklīgais pieaugšanas stāsts apburs un izklaidēs "Daily Mail".

Katru gadu protektorāta cilvēki atstāj mazuļus kā piedāvājumu raganai, kura dzīvo mežā. Viņi cer, ka šis upuris neļaus viņai terorizēt viņu pilsētu. Bet ragana mežā Ksana patiesībā ir laba ragana, kas dala savas mājas ar gudru Purva briesmoni un Pilnīgi Maziņu Pūķi. Ksana izglābj bērnus un nogādā viņus gaidošām ģimenēm meža otrā pusē, ceļojumā barojot mazuļus ar zvaigžņu gaismu.

Vienu gadu Ksana nejauši baro mazuli ar mēness gaismu, nevis zvaigžņu gaismu, piepildot parasto bērnu ar neparastu burvību. Ksana nolemj, ka viņai jāaudzina meitene, kuru viņa sauc par Lunu, kā par savu. Tuvojoties Lunas trīspadsmitajai dzimšanas dienai, sāk parādīties viņas burvība - ar bīstamām sekām. Tikmēr jauns protektorāta vīrietis ir apņēmības pilns atbrīvot savu tautu, nogalinot raganu. Netālu plūst nāvējoši putni ar neskaidriem nodomiem. Gadsimtiem ilgi kluss vulkāns rīb tieši zem zemes virsmas. Un sieviete ar Tīģera sirdi ir uz kakla. . .

Ņūberijas medaļas ieguvēja no augsti novērtētā romāna "Raganas zēns" autores.

https://www.bookdepository.com/Girl-Who-Drank-Moon-Kelly-Barnhill/9781848126473

Raganas zēns. The Witch's Boy

Kad Neds un viņa identiskais dvīņu brālis no sava plosta iekrīt niknā upē, tikai Neds izdzīvo. Ciema iedzīvotāji ir pārliecināti, ka izdzīvojis nepareizais zēns. Bet, kad bandītu karalis nāk nozagt burvību, kuras aizsardzībai ir domāta Nedas māte, ragana, tad tas ir Neds, kurš sargā burvību un piesaista spēku, lai aizsargātu savu ģimeni un sabiedrību. Tikmēr pāri apburtajam mežam, kas robežojas ar Neda ciematu, dzīvo Aine, atjautīgā un pragmatiskā bandītu karaļa meita, kuru vajā mātes pēdējie vārdi viņai: "Nepareizais zēns izglābs tavu dzīvību, bet tu izglābsi viņu." Kad Aines un Neda ceļi krustojas, vai viņi varēs pietiekami ilgi uzticēties viens otram, lai apturētu karu, kas drīz sāk vārīties starp abām karaļvalstīm?

https://www.bookdepository.com/Witchs-Boy-Kelly-Barnhill/9781616205485

Dzelzs sirds Violeta. Iron Hearted Violet

Newbery medaļas ieguvēja Kellija Barnhila vērpj brīnumaini atšķirīgu pasaku veidu: vairumā pasaku princeses ir skaistas, pūķi ir šausminoši un stāsti ir nekaitīgi. Bet tas nav vairums pasakās... Princese Violeta ir vienkārša, pārgalvīga un, iespējams, pārāk gudra pati sev. Jo īpaši attiecībā uz stāstu stāstīšanu. Kādu dienu viņa un viņas labākais draugs Demetrijs paklūp slēptā telpā un atrod savdabīgu grāmatu. Aizliegto grāmatu. Tas stāsta par ļaunu būtni, sauktu par Nybbas, kas ieslodzīta viņu pasaulē. Stāsts nevar būt patiess - ne īsti. Bet, tad sākas čuksti. Violeta un Demetrijs kopā ar senu, rētainu pūķi - pēdējo eksistējošo pūķi - patiesībā var būt Nybbas triumfa vai tā bojāejas atslēga. Viss ir atkarīgs no tā, kā viņi stāstīs stāstu. Galu galā stāsti veido savus noteikumus. „Dzelzs Sirds Violeta” ir stāsts par stāstu spēku, mūsu ticību tiem un to, kā viena apburta pasaka mainīja visas karalistes gaitu. 2012. gada Andrē Nortona balvas fināliste, Vecāku izvēles zelta balvas ieguvēja.

https://www.bookdepository.com/Iron-Hearted-Violet-Kelly-Barnhill/9780316056755

Par autori.

Kellija Barnhila ir amerikāņu bērnu literatūra, fantāzijas un zinātniskās fantastikas autore. Viņas romāns „Meitene, kas dzēra Mēnesi” tika apbalvota ar 2017. gada Newbery medaļu.

Rakstīšanas karjera

Bārnhila ir saņēmusi rakstnieka stipendijas no Džeroma fonda un Minesotas štata mākslas padomes un bija 2015. gada McKnight rakstniece bērnu literatūrā. Viņa ir vecāku izvēles zelta balvas, Teksasas Bibliotēku asociācijas Bluebonnet balvas un Šarlotes Hukas godalgas ieguvēja. Viņa bija arī Minesotas grāmatu balvas, Andrē Nortones balvas un PEN / ASV literārās balvas fināliste. 2016. gadā viņas romāns “Nelicencēts burvis” ieguva visu pasaules fantāzijas balvu par garo fantastiku.

Viņas romānu „Meitene, kas dzēra Mēnesi” 2017. gadā Amerikas bibliotēku asociācija apbalvoja ar Džona Ņūberija medaļu.

Barnhilas grāmatās ir The Unlicensed Magician, The Witch's Boy, Iron-Hearted Violet, The Mostly True Story of Jack, The Girl Who Drank The Moon, un vairākiem bērniem domāti non-fiction nosaukumi.

Personīgā dzīve

Barnhila ir beigusi Mineapoles Dienvidu vidusskolu Mineapolē un Sv. Katrīnas universitāti Sentpolā. Viņas vīrs Teds Barnhils ir arhitekts. Viņiem ir trīs bērni.

Pirms gūt panākumus kā autore, Bārnhila studēja radošo rakstību, lai iegūtu bakalaura grādu, strādāja Nacionālā parka dienestā un tika apmācīta par brīvprātīgo ugunsdzēsēju. Viņa sākotnēji rakstīja īsus stāstus pēc otrā bērna piedzimšanas, un šie stāsti galu galā tika paplašināti par pilniem romāniem.

Pašlaik viņa dzīvo Mineapolē, Minesotā.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kelly_Barnhill_(author)