Kāpēc 2012. gadā neiestāsies pasaules gals

«Apollo»

Trešdiena, 15. septembris (2010)

Lai pieliktu punktu nebeidzamajām runām par pasaules galu 2012. gadā, kāds itāļu astronoms publicējis zinātnisku rakstu, kurā pierādījis, ka planētas Nibiru, kas tiek minēta slavenajā seno maiju kalendārā, eksistence ir neiespējama, vēstī «Gazeta.ru».

 kometa_aste_kritFoto: Scanpix/AP

Viens no pasaules gala variantiem, ar kuru cilvēkus mīl baidīt gan dažādi fantazētāji, gan rakstnieki un žurnālisti, ir pieņēmums, ka ar Zemi sadursies milzīgs kosmiskais objekts. Runas par drīzo apokalipsi atkārtojas monotonā regularitātē, par to iemeslu nereti kļūst astronomu paziņojumi, ka Zemei atkal tuvojas kāds kārtējais asteroīds.

Divi šādi asteroīdi Zemei garām patraucās 8. septembrī, par to rakstīja arī portāls «Apollo».

Daudzi mediji šo asteroīdu parādīšanos nodēvēja par «pasaules gala mēģinājumu».

Milzu uzmanība dažādos medijos tikusi pievērsta Nibiru planētai. Saskaņā ar dažādiem seniem un ne tik seniem pareģojumiem, 2012. gada decembrī šai planētai paredzēta sadursme ar Zemi, kā rezultātā mūsu planēta ies bojā, tādējādi piepildot seno maiju un šumeru leģendu pareģojumus.

Senie avoti vēstī, ka šī planēta ir četras reizes lielāka par Zemi, tā virzās pa izstieptu orbītu, un ap Sauli apriņķo reizi 3600 gados, to apdzīvo augsti attīstīta civilizācija.  Esot savas orbītas pašā tālākajā punktā, Nibiru atrodas trīs reizēs tālāk no Saules, nekā Plutons. Savukārt Saules tuvumā planēta parādās vienreiz gandrīz četros tūkstošos gadu.

Itālijas Bari universitātes astronoms Lorenco Jorio publicējis rakstu ar nosaukumu «Vai tuvāko gadu laikā var gaidīt Zemes sadursmi ar vēl neatklātu kosmisko objektu?», kurš, jādomā, pieliks punktu runām par iespējamo pasaules galu, kurš iestāsies, Zemei saduroties ar lidojošu kosmisku objektu.

 

 

Rakstā pierādīts, ka, lai tuvāko gadu laikā Saules sistēmas iekšējā daļā, kurā arī atrodas Zemes orbīta, parādītos lielu izmēru kosmisks objekts, tam būtu jāpārvietojas ar neiedomājamu kosmisko ātrumu, kas būtu līdzvērtīgs vairākiem procentiem no gaismas ātruma.

Līdz ar to šāda objekta pārvietošanās kosmosa plašajās ārēs nevarētu paiet secen astrologiem uz Zemes, jo šādi ātrumi tiek novēroti visspēcīgāko astrofizisko parādību laikā, piemēram, supernovu sprādziena laikā. Rakstā tiek apskatīts laika posms, ieskaitot pareģojumos minēto 2012. gada 21. decembri, kad it kā pareģota Zemes sadursme ar Nibiru.

Rakstā minēts, ka pētījums paredzēts pedagoģiskiem un izglītības mērķiem, lai kliedētu bailes par pasaules galu, kas visbiežāk tiek mākslīgi uzpūstas.

Pēc Jorio raksta publicēšanas stāstiem par Nibiru planētu pavisam noteikti var pielikt punktu.
Taču zinātniekiem vēl tāls ceļš ejams, lai atspēkotu neskaitāmus cilvēku māņticības radītus rēgus.

Ticība planētai Nibiru, tam, ka Lielais Hadronu kolaiders ir ASV slepenais ierocis Eiropas iznīcināšanai, vai ka astoņkājis Pauls labāk par visiem saprot futbolu, ir solis pretī tam, ka cilvēces attīstība apstājas, un labākais, kas mūs šajā gadījumā sagaida, ir  – atgriešanās alās.