Kāda izskatīsies pasaule pēc 100 gadiem?

Amerikāņu profesors un pazīstamais zinātnes popularizators Mičio Kaku mēģināja iedomāties, kā dzīvos mūsu bērni un mazbērni. Savās prognozēs viņš balstās un pašām modernākajām tehnoloģijām, pie kā pašlaik tie strādāts.

Līdz 2070. gadam zinātnieki plāno atgriezt dzīvē daudzus faunas pārstāvjus. Pēc DNS paraugiem, kas ņemti 25 gadus pēc dzīvnieka nāves, Brazīlijā zinātnieki jau spēja to klonēt. Neandertālieša genoms ir atšifrēts. Zinātnes aprindās jau nopietni runā par šīs cilvēka sugas atjaunošanu. Nav skaidrs, kāpēc tas vispār ir vajadzīgs, taču cilvēciskai ziņķārei nav robežu.

Nav nekādu šaubu, ka zinātnieki attīstīs tehnoloģijas, kas ļaus nākotnē palēnināt mūsu novecošanos. Attiecīgi eksperimenti jau notiek uz kukaiņiem dažiem dzīvniekiem. Izrādās, ka dzīves ilguma palielināšana par 30% - tas ir ļoti vienkārši: pietiek par 30% samazināt kaloriju daudzumu, ko patērē vidējais amerikānis un eiropietis. Nākotnē dzīvi varēs paildzināt ar simtiem tehnoloģisku paņēmienu.

Pats interesantākais, ka līdz 2100. gadam pasaulē parādīsies "programmējamās matērijas" tehnoloģijas. Visi atcerās "Terminatoru -2" un robotu slepkavu T-1000. Apmēram par to arī ir runa: pasaulē parādīsies materiāli, kuru formu spēs programmēt datori. Jau ir radīti mikročipi kniepadatas galviņas lielumā, kas bez pūlēm var pārgrupēties elektrisko lādiņu iespaidā. Tie var ieņemt papīra lapas, krūzītes vai šķīvja formu.

Arī kosmisko tehnoloģiju zinātnes pārstāvji ir pārliecināti par lielu progresu šajā jomā. Jau pēc simts gadiem mēs spēsim kosmiksjos kuģos lidot uz zvaigznēm, viņi saka. Viss sāksies ar mikrodatoriem "naga lielumā", ko miljoniem varēs izsūtīt pa visu kosmosu. Tie pārvietosies telpā ar ātrumu, kas tuvs gaismas ātrumam. Tie meklēs ārpus Zemes saprātu un nodos viņam sūtījumus no Zemes cilvēces, pētīs telpu. Pēc tam pie zvaigžņu pasauļu kolonizācijas ķersies cilvēki.

Apmēram pēc simts gadiem cilvēce pilnībā uzveiks vēzi. Droši zināms, ka brīdināt par saslimšanu un slimību pieveikt var tikai tās agrīnajās stadijās. Nākotnē mūsu tualetes podi tiks apgādāti ar DNS čipiem, kas spēs atklāt audzējus pašā sākumstadijā. Pēc tam organismā tiks ievadīti "tīrītāji" - īpaši nanodatori, kas sāks attīrīt organismu no vēža šūnām.

Avots: https://fishki.net/2551256-kak-budet-vygljadety-mir-cherez-100-let.html

Par rakstu arī labi kometāri.

https://fishki.net/2551256-kak-budet-vygljadety-mir-cherez-100-let.html