Kabinetu spēle tavā epastā – blēdis sāk un zaudē

ievads sarkanās krūts blēdis

Daudzi no mums, kas lieto epastu vairāk par gadu ir saņēmuši vēstules ar „biznesa piedāvājumu” kura aptuvenā jēga noreducējas uz sekojošo: valstī kurā notiek nekārtības (Nigērija, Irāka) eksistē bankas konts ar lielu naudas summu. Parasti runa ir par vairākiem miljoniem USD, turklāt ir pamanīta konsekvence –  aiz summas ciparos vienmēr seko summa vārdiskā veidā – varbūt vārgi NLP mēģinājumi, orientēšanās uz publiku ar vāju redzi un atbilstoši zemu kritiskās analīzes līmeni vai arī pamatšablons pašu ģenerētāju galvaspodos. Tālāk eksistē korumpētais ierēdnis (gāztais valdības/karaliskās ģimenes loceklis), kuram nepieciešama ne pārāk liela (100 – 1000 USD) naudas summa, lai pārvietotu šo naudu uz „kopīgo” bankas kontu (variants - pieeja bankas kontam kur atrodas šāda summa). Tad nauda tiek dalīta procentu daļās un BINGO – visi ir laimīgi. Šos tipus angliski sauc par scammer (scam – negodīga biznesa shēma), latviski vienkārši par blēžiem.

Tātad spēles noteikumi.

 

 

Dalībnieku skaits. Principā neierobežots. Jūs varat spēlēt pārī ar saviem draugiem (izsūtot pacienta vēstuļu kopijas) vai ieviest virtuālās personības – tikvien kā atvērt gmail vai tamlīdzīgā servisā pastkasti. Arī pretinieki var būt vairāki.

Mērķi. Galvenais protams – izkratīt no pretinieka naudu vai piespiest to iztērēt jums patīkamā veidā (viens no retajiem gadījumiem kad krievu teiciens bablo pobezjdajet zlo strādā). Tālāk seko dažādi izklaides varianti – atsūtīt fotogrammu ar līku tekstu/logo uz papīra/pacienta ķermeņa, likt aizpildīt jūsu uzražotās formas un aiznest uz  banku/vēstniecību (sk. piemērus). Cilvēki kuri nodarbojās ar šādām lietām izceļas ar paaugstinātu rosībspēju un kaut kādi iekšēji diskursi par tēmu – vai ir prātīgi tas ko es daru – acīmredzami neeksistē.

Prasības. Spēja domāt vairākus gājienus uz priekšu, iejusties blēdīga tipāža domāšanas veidā, pamatzināšanas fotošopā vai tam līdzīgā grafiskā programmā un protams fantāzija.

Rezultāti. Apmēram kā no šaha spēles – attīsta loģisko domāšanu, remdē rudenīgās depresijas un ja pēc tam vēl padalāties rezultātiem ar apkārtējiem – ceļ sabiedrisko statusu.

Lai izprastu spēles būtību un garšu – izanalizēsim vienu, manuprāt visizdevušamākos partiju. Prinča Joe Eboh gājieni tiks marķēti ar NI - tēva Hector Barnett un Co – ar UK (konkrētā personāža iniciāļi), mani komentāri kursīvā). Citēšu tikai spēles stratēģijai būtiskos tekstus – pārējais īsi gājienu apraksti.


Sarkanās krūts baznīca.

Pamatspēlētāji: princis Joe Eboh/Nigēra pret tēvu Hector Barnett/UK

Uzdevums: lai piekļūtu 25,000, 000,00 USD „kopizmantošanai” jāiemaksā 18,000 USD  pret atbrīvot vainīgo no 80 USD  + 49 USD - DHL pārsūtīšanas izmaksas.

Spēle sākas ar klasisko vēstuli par Nigērijas nacionālās naftas ministrijas (Nigērijas National Petroleum Corporation) darboņa prinča Joe Eboh piedāvājumu kopizmantot 25,000, 000,00 USD. (dīvaini, nav vārdiskā atšifrējuma, nobīde no šablona).

Atbildes gājiens: Tēvs Hector Barnett ir ar mieru piedalīties, bet draudzes nolikums aizliedz stāties darījuma attiecības ar cilvēkiem kas nav piederīgi pie baznīcas.

NI - esmu no kristīgas ģimenes, gatavs iestāties baznīcā.

UK – Jāatsūta fotogrāfija un jāaizpilda iestāšanās anketa.

NI – Piekrīt.

UKIevads baznīcas vēsturē. Mūsu ministriju 1774. gadā nodibināja brīnišķīgā lēdija Betsy Carrington. Pirmos sludinātājas gadus viņa pavadīja Kenijā nesot evanģēliju vietējiem iedzīvotājiem. Viņa bija pirmā kas izplatīja kristīgos tekstus un ticību Masaju karotāju ciltī. Viņas slavenākais solis bija novilkt drēbes un nokrāsot krūts augšdaļu sarkanā krāsā kā apliecinājumu kopīgajai ticībai. Vietējie iedzīvotāji to pieņēma un viņa kļuva par tā laika autoritatīvāko rietumnieci masaju ciltī. Vēlāk viņa atgriezās Anglijā kur nodibināja vietējo Sarkanās Krūts Ordeņa Baznīcu kurā aktīvi darbojās līdz pat savai nāvei 1861. gadā.

Lai kļūtu par Sarkanās Krūts Ordeņa Baznīcas locekli sekotājiem jāveic Mis Carrington ieviestā, slavenā iniciācijas procedūra. Protams, mūsdienās sieviešu dzimuma loceklēm nav jākrāso krūts, viņas var uzzīmēt ticības simbolu uz vēdera. Tomēr visi vīrieši ir vēl joprojām ticības simbolu zīmē uz krūtīm, šādejādi izrādot cieņu baznīcai.

Mans brālis, lai veiktu iniciācijas ceremoniju jums jādara sekojošais: Jums jānovelk krekls un jāuzzīmē mūsu baznīcas simbols. Lai jūs saprastu kā simbols izskatās pievienoju fotogrāfiju ar 4 jaunajiem brāļiem kuri iziet iniciācijas procedūru. Lūdzu, izmantojiet šo attēlu, lai iezīmētu sevi. Tāpat pievienoju attēlu kurā simbols atainots sīkāk.

Pēc tam jums vajadzēs izgatavot AUGSTAS KVALITĀTES fotogrāfiju un nosūtīt to mums uz epastu.

Kad saņemsim jūsu fotogrāfiju mēs nosūtīsim jums oficiālo pieņemšanas sertifikātu. Tur būs nepieciešams jūsu vārds, uzvārds un paraksts. Kad tas būs parakstīts, atsūtiet to uz epastu.

Pēc tam jūs kļūsiet par pilntiesīgu mūsu mīļās draudzes locekli un mēs spēsim veikt darījumus kā arī varēsim  arī piedāvāt finansiālu palīdzību jums nākotnē, ja jums kādreiz to vajadzēs. Mūsu baznīca ir apņēmusies palīdzēt visiem dalībniekiem visā iespējamajā veidā. Ja jums nepieciešama nauda sludināšanas vajadzībām, tad kontaktējaties ar mums, uzrādiet biedru skaitu un mēs veiksim visus maksājumus 24 stundu laikā.

Ar prieku redzēšu  jūs mūsu vidū, brāli.

Tēvs Hector Barnett

Finanšu attīstības departaments  - Sarkanās Krūts Ordeņa Baznīca.

betsija

Mūsu Svētā Betsy Carrington.

iesvētāmie

Mīļais fotošops – baznīcas iesvētāmie.

logo

Logo

Es ieliku pilno baznīcas vēstures tekstu jo tajā redzami pamatprincipi kuri nepieciešami sekmīgas spēles norisei.

1.    Plānprātīgs vēsturiskais ievads – ar neadekvātu publiku ir viegli manipulēt, pie tam labdarības organizācijas ir kā medus pods ikvienam blēžlācim.

2.    Sīki aprakstītas detaļas – padara ticamu kopīgo aprakstu.

3.    Kancelejiskā valoda – rada solīduma efektu.

4.    Piesolīt potenciālus blakuspeļņu – adrenalīna līmenis kāpj, palielina blēžu motivāciju ieguldīt darījumā finanses (ja nesanāks šitā, sanāks savādāk).

5.    Smieklīgi.

NI – Atsūta foto, jautā pēc formas.

princis

Izskatās ka te ir bijis pārāk daudz hamburgeru.

UK – Aizsūta formu.

NI – Atsūta aizpildītu formu:

veidlapa

Punkts 2. un 3. ir tik līki, ka rodas šaubas par blēža adekvātumu no otras puses – kurš gan zin to puritiāņus. Starp citu, kas bija domāts ar svēto gnu un ko īsti nozīmē baiters?

UK - sveic jaunbiedru, jautā pilnu pasta adresi, piesola brošūras. Sākam BIZNESU!

NI – Jautā pēc adreses/tel/fax/bankas rekvizītiem (Uzmanību! Spēlē nekad nedrīkst parādīties kādi no jūsu reālajiem datiem. NEKAD! Ja nepieciešami bankas konta cipari – aizejiet uz banku un norakstiet  no parauga formas, DHL va WU gadījumā – tas pats).

UK – Atsūta rekvizītus.

uzņēmums

Iesaku pievērst uzmanību kantora nosaukumam – īsi un izsmeļoši, bet tāpat kā ar formu – uz izgāšanās robežas.

NI – Sāk atklāt kārtis un lūdz naudu sertifikātam, kas nepieciešams, lai process izkustētos.

UK – Atbild ar reliģisko propagandu (dzejas veidā) Sākas izklaides – vēstule sākas ar teikumu – Lai dievs svētī  jūsu mazās kokvilnas zeķes.

NI – Nosauc summu - 18,000.00 USD.

UK – Teksts sākas ar zīmīgu teikumu – nauda nav liela problēma, bet - piekrīt samaksāt, bet jautā kurš maksās clearance certificate and clearance fee ($80). Es nesapratu kas tas ir – visticamāk ka fikcija. Bet spēles mērķis taču ir jāsasniedz. Pamatojot ar slepenību (baznīcas pusē nedrīkst būt nekādu papīru), lūdz apmaksāt šo nodevu blēdim. Ļoti pareizs veids kā iesaistīt pretējo pusi finansiālos ieguldījumos – paranoja/alkatība – blēža domāšanai saprotami un pieņemami motīvi.

draudze

Nu un protams – draudzes bilde. Sejām tiek izmantoti populāru TV šovu vadītāji. Bilžu sūtīšana ir būtiska, jo tās sekmīgi veic fiziska kontakta imitāciju.

NI – jau uzstājīgāk pieprasa naudu, jo ieguldījis savu papīros etc. Blēdis steidzina situāciju – nav iemesla panikai.

UK – Garš teksts kurā tiek apskatīti nodokļi, muitošana un sertifikāti pavadīts ar aprēķiniem kuri noreducējas uz to, ka nepieciešams saņemt 80 USD no blēža. Beidzas ar zīmīgu tekstu:

Es ceru, ka mans skaidrojums ir skaidrs jums manu brāli.
Saudzē sevi,

Tēvs Hector Barnett.

Man piemēram nekas netapa skaidrs, bet saudzē sevi – tas laikam bija domāts – lai tev smadzenes neuzvārās.

Tālāk es izlaižu fragmentu jo notiek stīvēšanās un apmaiņa ar pieklājīgiem apvainojumiem. Jābūt pacietīgam.

UK – Iesaka nosūtīt paciņu ar DHL (der jebkurš kurjerpasts) un iekšā ielikt naudu.

Problēma – pastkastīte. UK ir iedevis reālu pastkastītes adresi, bet šo jautājumu arī var risināt.

NI – pielauž vietējo DHL atļaut nosūtīt naudu. Teorētiski tas ir aizliegts, bet kā jau minēju sākumā – šie vīri izceļas ar paaugstinātu caursišanas spēju.

BING0! NAUDA IR SAŅEMTA.

nauda nauda

nauda

Nauda, protams, tiks ziedoti vietējai labdarībai

UK (MM) Spēlē parādās jauna persona Tēvs Mike Myers, lai Hektoram būtu laiks izdomāt nākamos gājienus. Viņš saka, ka Hektors ir aizņemts ar baznīcas lietām.

UK (HB) Uz laiku pamet spēli, pirms tam pastāstot, ka pie baznīcas bija cilvēki no pretterorisma vienības un runāja par ķīmisko uzbrukumu. Nav slikti, blēžiem vajag piegādāt daudz nevajadzīgas informācijas, šādējādi traucējot saprast, kas reāli notiek.

UK (MM) Tēvs  Mike Myers paziņo ka Hektors pazudis un ar viņu nav kontaktu. Arī ar 80 USD protams. Bet BIZNESS turpinās. Pie Hektora pazušanas tiek vainots  pretterorisms un ķīmiskais uzbrukums. Kaut kas tur nelīmējas, bet visam jau nav jābūt loģiskam.

NI – norūpējies.

UK (HB) Viņam nomira kaut kāda domubiedrene un tas ļoti izmainīja viņa dzīvi un sašķobīja ticību, ka viņš nolēma pamest baznīcu un pievienoties ceļojošajai cirka trupai. Pilnīgs sviests, bet upuris ir jādezorganizē. Apgalvo, ka ir mēģinājis nosūtīt  naudu uz kontu ko princis Joe (NI) iedevis, jo vēlas turpināt BIZNESU, bet Citybank paziņojis, ka šāds konts neeksistē.

Tālāk spēles loģika kļūst nesaprotama, bet izskatās apmēram šādi: ir divas paralēlas spēles. Viena ar ar ekstēvu Hektoru un bankas kontiem  Holandē un Londonā, tiek pieminēta iespēja pārsūtīt naudu izmantojot Western Union norēķinu sistēmu. Otra spēle ar tēvu Maiku tiek turēta rezervē.

UK – Piezvana uz Londonas banku un pasaka ka caur prinča  Joe nosaukto kontu tiek veiktas krāpnieciskas darbības. To var izdarīt arī ar Latvijas banku konta numuriem.

UK – Izliekas (vai tiešām mēģina) pārskaitīt 18,000.00 USD uz šo kontu un saņem paziņojumu, ka konts tiek izmeklēts. Paziņojumu pārsūta NI.

NI – Neizpratne. Piedāvā pārsūtīt naudu pa daļām caur Western Union.

UK (HB) Aizsūta viltotu aizpildītu WU formu, kurā redzams ka ir pārskaitīti 5000 USD.

veidlapa

Pievērsiet uzmanību Reference Number.

cirks

Paralēli tam Hektors sūta attēlus no cirka dzīves.

NI – nespēj izņemt naudu ar viltoto formu, ir vīlies.

UK – Izliekas, ka viss ir apnicis, dodas izņemt atpakaļ „savus” 5000 USD. Laipni pastāsta, ka radusies grandioza biznesa ideja ar sniega izvešanu no Sibīrijas. Atsūta pāris bildes no iedzeršanas ar jaunajiem biznesa partneriem, kas pie viena ir arī cirka trupas locekļi. Visur NAV jābūt loģikai. Lai blēža galvā haosa spiediens pieaug. Un uzjautrinoši.

cirks1

Bildes ir jau vairāk nekā uz spēles izgāšanās robežas, bet UK spēlētāju var saprast – blēdis ir jau ir sodīts. Un krusts stūrī...

NI – pēc pāris sērīgām vēstulēm personāžam UK (HB) mēģina pārslēgties uz personāžu UK(MM).

UK (MM) - Paziņo ka dodas uz Argentīnu, bet lūdz nesatraukties jo BIZNESS turpinās. Acīmredzami ekstēva Hektora potenciāls nav izsmelts

UK(HB) – Līksmi ziņo ka sniega bizness plaukst.

NI – Ziņo ka nepieciešamā summa samazinājusies līdz 2,000 USD

UK (HB) – ziņo, ka brīvie līdzekļi ieguldīti sniega biznesā. Bet DRĪZ BŪS.

NI – spēlē spēli paralēli ar abiem UK spēlētājiem.

Godīgi sakot, man apnika sekot līdzi peripetijām, tālāk izklāstīšu galvenos notikumus, pamata tendence – summas samazinās.

NI – parādās vēl bankas konti un jauns NI spēlētājs – „godātais” finansu ministrs Mrs Iweala.

banka

UK – turpina sūtīt bildes ar mācītājiem (MM) un cirka ainiņām (HB)

NI – turpina no UK spēlētājiem izdīkt atpakaļ 80 USD – UK norāda viens uz otru un uzrāda neizpratni.

UK (MM) - atsūta klasisko bildi ar čeku un tekstu – (HB) sniega bizness norit lieliski – viņš ziedo mūsu baznīcai 400,000.00  mārciņas (ar ciparu atšifrējumu vārdiski, šablons tiek uzturēts).

čeks

UK (HB) ziņo, ka ir atgriezies Londonā, bet nejūtas droši un pārvietojas miesassargu pavadībā. Bet hei, BIZNESS turpinās.

miesassargi

Lai FINALY! paātrinātu procesu (HB) ir ar mieru caur Western Union pārskaitīt 2,500 USD un šai sakarībā nosūta NI veidlapu kura jāizpilda.

NI – nosūta atpakaļ aizpildītu noskanēto veidlapu

iestaties

Labākais jautājums šajā formā ir manuprāt: vai jums patīk aizpildīt formas?

UK – paziņo ka WU birojā veidlapu nepieņēma, jo nebija aizpildītas apakšējās ailes.

Ar UK spēlētāju sazinās BBC reportieris un intervē viņu. Fragments:

{mp3}shiver_bbc4{/mp3}

UK spēlētājs ievieš advokātu Barrister DIKO, kurš sava yahoo epasta  akaunta sūta vēstuli UK (HB) ar tekstu – NI ir blēdis  - nekomunicējiet ar viņu. UK (HB) pārsūta NI un taisa skandālu. Misters BD nezkapēc raksta ar šaušalīgā angļu valodā, respektīvi izskatās pēc blēža konkurenta. Domājams, ka šajā brīdi NI spēlētāja smadzeņpods uzvārījās un ietinās paranojas mākoņos.

Spēle faktiski noslēdzas ar frāzi:

I CANNOT SEND THE MONEY UNTIL YOU SEND ME THE Original COMPLETED AND CLEAR FORM – protams 8 reizes pēc kārtas.

Kopējais spēles ilgums – 5 mēneši. Abas puses kopsummā veica 118 gājienus, uzvarētājs neapšaubāmi UK spēlētājs.

PRASMĪGĀS ROKAS.

Spēlē balva var būt ne tikai pretinieka naudas zaudējumi. Iztērētais laiks un priekšmeti arī var kalpot par cīņas objektiem.

Ievads. Uz nāvi slims nigēriešu miljonārs vēlas ziedot naudu labdarības fondiem, tikai jāiedod viņam pieeja bankas kontam kur atrodas kaut cik naudas. Blēdis argumentē savu ziņu ar reāla, slima cilvēka fotogrāfiju. Šis cilvēks šobrīd ir miris. Fotogrāfiju izmantoja arī citi blēži un pēc kāda laika slimā sieva sazinājās ar 419eater.com un mēģināja noskaidrot, kas notiek. Blēdim bija jādod mācība.

UK – atbild, ka pats ir labdarības organizācija un izsniedz stipendijas apdāvinātiem māksliniekiem. „Slimnieks”  sasparojas un viņam tiek aizsūtīta UK autora fotogrāfija, pēc kuras jāizgrebj koka krūšutēls un jāatsūta uz Londonu.

Blēdis neslimo un atsūta.

krūšutēls krūšutēls

Atverot sūtījumu krūšutēls izrādās bojāts!

vāvere

Protams fotošops, skulptūra un vāvere necieta.

Tālāk seko peripetijas ar vāverēm, kuģniecības kompānijām un apdrošināšanām, slimnieks turpina nemirt.

vāvere

Krūšutēla lieta savērpjas loģiskā bezizejā, un tiek piedāvāta alternatīva mākslas darba izgatavošana, lai varētu saņemt stipendiju. Izgatavot 5 metrus augstu grāmatas vāka ilustrāciju (pēc parauga), nofotografēt un atsūtīt bildes.

Blēdis piekrīt un atsūta slikti fotošopētu Indijas ielas ainiņu ar reklāmplakātu.

vāks

Uz blakus reklāmas cena ir rūpijās.

„Mākslas” darbs netiek pieņemts, bet BIZNESS turpinās! Tiek piedāvāts uzfilmēt mākslas darbu – klasisku Monty Python „Mirušā truša skeču ”.

Vairāku mēneša darba rezultātā tika radīta filma:

{youtube}awtAKa22AVk{/youtube}

Orģināls:

{youtube}npjOSLCR2hE{/youtube}

Blēdis tika sodīts ar 30 USD pasta izdevumiem, filmēšanas izdevumi, komunikāciju ar „policiju” un tā.

vāvere

Uz policijas nots arī komunikācija apsīka.

Cilvēkiem kuri mēģina apgalvot, ka nabaga Āfrikas badā mirstošie aborigēni cenšas nopelnīt kādu dolāru izdzīvošanai vajadzētu mēģināt saprast, ka ne jau kādu dolāru šie subjekti grib, bet daudzsimt un pat tūkstošus dolāru. Un dažreiz viņiem tas pat izdodas. Ir tehniski pagrūti mirt badā ofisa būdiņā ar interneta pieslēgumu, starp skanneri un digitālo fotoaparātu. Kā raksta 419eater.com autori – tas ir viens no Nigērijas kriminālo bandu papildus biznesiem, paralēli prostitūcijai, narkotiku tirdzniecībai un pārējai buķetei. Rokas atpūtinot tā sacīt. Blēdim jāsēž cietumā – un ja to nevar izveikt tiešā veidā – tad ārpus cietumā viņa dzīvē jārada darvas pilienu duša.

Viss šis apcerējums tapa pēc tam, kad pie apvāršņa parādījās jaunais blēžu vilnis – šoreiz no Ķīnas/Taivānas. (iepriekšējie bija Nigērija un Irāka – vismaz blēžu leģendas balstījās uz tām). Starpcitu, Mausns nesen arī saņēma vienu. Patlaban var novērot kabinetu spēli onlainā ir pirmā posma apkopojums. Tā varētu saukties – PARUNĀSIMIES. Jāņem vērā, ka lietotājs r_l ir filoloģijas pasniedzējs Tartu, un komunikācija ar ķīniešu BIZNESA partneri notiek izmantojot translate.google.com pakalpojumus (resp. ķīnietis neraksta krieviski). Subjekts viņam atbild arī krieviski, bet ar korekciju lai arī izskatītos pēc googles tulkojuma. Lingvistiskās pērles vijas nebeidzamās aizprāta pārjēgas virtenēs.

Pāris atvadu frāžu paraugi.

-=Klanu jūsu numurus un skaļi-dvēseliski situ-plaukšķinu plaukstām.-

Jūsu brālis naudai un dividendēm.=-

Šie vispār nav tulkojami.

-=Хлопая ладонями четко и резко в направлении наслаждения дивидендами денег=-

-=и я встряхиваю Ваши пальмы.=- Autors un domubiedru kompānija tā arī nesaprata no kurienes aug kājas šai frāzei.

Tur tādu  labumu netrūkst.

Uz doto brīdi spēlētāji ir apmainījusies ar personas apliecības dokumentu no vienas un kredītkartes kopijām no otrs puses. Un ģimenes fotogrāfijām saprotams.

Turklāt jāņem vērā, ka ķīnietis šo krievisko tekstu tulko angliski/ķīniski. Rezultāti var būt pārsteidzoši, bet īstenam spēlētājam vārdi un to nozīme nav šķērslis, un BIZNESAM IR JĀNOTIEK JO PRIECĪGS GRIBU BŪT!

MBR
m.

P.S.
Apskatu var turpināt bezgalīgi, jo pie divām klasiskajām bezgalībām (stulbuma un visuma) var droši pievienot trešo - alkatību. Šis tomēr ir tikai apskats nevis monogrāfija.
Ja jums ir izdevies uzspēlēt interesantu spēli ar kādu blēdi - rakstiet komentāros, papildināsim rakstu ar vietējām ziņām.