Jurijs Buida. Vivernas dārzi

(jāpiezīmē, ka visi še liekami darbi par un p krievu autoriem tika sagatavsoti vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā - Ilmāra Bites piezīme.)

Jurijs Buida ir prozaiķis, romānu “Piektā karaliste”, “Zilās asinis”, “Prūšu līgava” (iekļauts Krievijas Booker balvai), “Zaglis, spiegs un slepkava” (Lielā grāmatu balva) autors. Viņa grāmatas ir tulkotas daudzās valodās.

"Vīvernas dārzi" ir pārdrošs ceļojums pa trim valstīm un četriem laikmetiem. Prasmīgs burvis neglītās sievietes pārvērš par skaistulēm un pārvēršas par zvēru, žēlsirdīgais inkvizitors sūta Džordano Bruno uz uguni un cīnās ar pūķi, bezbailīgais palaidnis iesaistās cīņā ar tumšo marķīzi un pasargā nevainīgas meitenes no sankilotiem, un nākamo Francijas prezidentu mo nacistiem... Un visus neticamos notikumus pārvalda vēstures Ēross, sens un nežēlīgs dievs.

"Kad mēs izgājām pagalmā, viņa pēkšņi pagriezās pret mani un teica, skatoties tieši man acīs:

"Jums nav jāizvēlas starp mani un Notu, jo mīlestībai nav daudzskaitļa, piemēram, kā skaistumam, dzelzij un Dievam."

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/788632/

Par autoru.

Jurijs Vasiļjevičs Buida (1954. gada 29. augusts, Kaļiņingradas apgabala Znamenskas ciems) - krievu rakstnieks, redaktors, žurnālists. Lielās grāmatas balvas ieguvējs (2013).

Jurijs Vasiļjevičs Buida dzimis 1954. gadā Kaļiņingradas apgabala Znamenskas ciematā kalpotāju ģimenē. 1982. gadā absolvējis Kaļiņingradas universitāti. Viņš strādāja par fotožurnālistu, žurnālistu, reģionālā laikraksta galvenā redaktora vietnieku. Kopš 1991. gada viņš dzīvo Maskavā un kopš tā paša gada ir publicēts kā prozaiķis. Viņš ir romāna "Dons Domino" (1994; iekļauts Krievijas Booker balvai), grāmatas "Prūsijas līgava" (1998) autors, kurai tika piešķirta mazā Apolona Grigorjev balva un arī iekļuvis Bukera balvas sarakstā. 2013. gadā rakstnieks Jurijs Buida saņēma trešo Lielo grāmatu balvu par romānu "Zaglis, spiegs un slepkava". Publicējies žurnālos «Новый мир», «Знамя», «Октябрь», «Дружба народов» un citos. Viņa darbi tulkoti vācu, poļu, somu, franču, japāņu valodā. Kopš 90. gadu beigām viņa grāmatas tiek izdotas Francijā, Anglijā, Norvēģijā, Polijā, Spānijā un citās valstīs.

Sadarbojās ar žurnāliem "Rossiyskaya Gazeta", "Nezavisimaya Gazeta", "Novoye Vremya", "Znamya" un bija laikraksta "Izvestija" redaktors. Pašlaik strādā par izdevniecības «Коммерсантъ» redaktoru.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D0%B9%D0%B4%D0%B0,_%D0%AE%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

Mājaslapa.

http://buida.ru/