Juns Aivide Lindkvists. Ielaid mani

Juns Aivide Lindkvists (zv. John Ajvide Lindqvist; dzimis 1968. gada 2. decembrī) —zviedru rakstnieks, šausmu žanra darbu autors. Lindkvists piedzima un uzauga Stokholmas priekšpilsētā Blankebergā, Zviedrijā.

https://www.livelib.ru/author/234445-jon-ajvide-lindkvist

Viņa debijas romāns «Ielaid mani» tika izdots 2004. gadā. Tā vienlaikus ir šausmene par vampīriem un drama par vientulību, un savdabīgs mīlas stāsts. Romāns Zviedrijā bija ļoti populārs un 2008. tika ekranizēts. Otrais Lindkvista romans «Svētlaimīgie mirušie», kas gaismu ieraudzīja 2005. gadā, tika novērtēts, ne vien Zviedrijā, bet arī aiz tās robežām. Par tiesībām to ekranizēt cīnījās 16 telekanāli. Rezultātā tiesības ieguva Zviedrijas valsts telekanāls SVT, kas projektu uzticēja režisoram Kristianam Petri. 2006. gadā Lindkvists izdod savu trešo grāmatu — «Papīra sienas». Tas ir stāstu krājums, kas sarakstīts šausmu un trillera žanrā. Lindkvista grāmatas izdeva izdevniecība Ordfront förlag un tās ir tikušas tulkotas daudzās valodās, ieskaitot: angļu, vācu, itāļu, norvēģu, dāņu, poļu, nīderlandiešu un krievu. 2006. gadā Aivide aizbrauc uz Maskavu. Viņš tiekas ar lasītājiem un sarīko semināru «Zviedrijas klusās šausmas».

Lindkvists divas reizes ir izlasījis visus Dostojevska romānus, lasījis Gogoli, Bulgakovu un Čehovu. No moderniem autoriem viņš ir lasījis divus Vladimira Sorokina romānus, tie viņam ir ļoti patikuši. Kopā ar dēlu viņš ir lasījis visus Lukjaņenko sērijas «Nakts sardzes» romānus un pēc viņu domām, arī tie ir lieliski. Pirms kļūt par rakstnieku, Lindkvists divpadsmit gadus ir strādājis par burvju mākslinieku un stend-ap komēdiju mākslinieku. Bez beletristikas viņš arī ir rakstījis scenārijus zviedru televīzijas seriālam Kommissionen, lielāko daļu no materiāla teleseriālam Reuter & Skoog un scenāriju nākamajai sava romāna «Ielaid mani» ekranizācijai. Kinokompānija Tre Vänner nopirka tiesības radīt teleseriālu un kinofilmu. Pabeidzis darbu pie stāstu krājuma «Zvaigznīte» (Lilla stjärna) un darba «Cilvēciskā osta» (Människohamn) 2010., pēc ekranizācijas Lindkvists atgriežas pie sava pirmā romāna «Ielaid mani» un saraksta īsu turpinājumu ar nosaukumu «Lai vecie sapņi mirst» (Låt de gamla drömmarna dö), ko izdod 2011. gadā (Krievijā stāsts ir pazīstams tikai fanu tulkojumā ar nosaukumu «Ielaid mani: nobeigums»).

Bibliogrāfija.

2004 — Låt den rätte komma in /

2009 — Ielaid mani (krieviski) / Let the Right One In

2005 — Hanteringen av odöda / 2006 — Svētlaimīgie mirušie

2006 — Pappersväggar/Papīra sienas

2006 – Elda telefonkataloger

2008 — Människohamn / 2011 —Cilvēciskā osta

2010 — Lilla Stjärna/ Little Star / Zvaigznīte

2011 — Låt de gamla drömmarna dö/ Let the old dreams die

2011 — Tjärven

2012 — The music of Bengt Karlsson, murderer (novell i antologin A book of horrors) / Bengta Karlsona mūzika, slepkavas (stāsts krājumā Šausmu grāmata)

2012 — Sulky och Bebbe regerar okej (med Mia Ajvide)

2013 — Ett informellt samtal om den nuvarande situationen (med Tomas Alfredson)

2013 — Come unto me (novell i…

https://www.livelib.ru/author/234445-jon-ajvide-lindkvist

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82,_%D0%AE%D0%BD_%D0%90%D0%B9%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5

Pilna bibliogrāfija.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Ajvide_Lindqvist

Lasīt krieviski.

http://loveread.ec/read_book.php?id=3718&p=1

«Ielaid mani» (zv. Låt den rätte komma in) — ir šausmu romāns ar vampīru tēmu, ko sarakstījis zviedru rakstnieks Juns Aivide Lindkvists, tas izdots 2004. gadā, Zviedrijā. Romāns kļuva par nestselleru un tika tulkots daudzās valodās, ieskaitot krievu. Grāmata tika izdota divas reizes: pirmo reizi oriģinālā variantā, otro reizi – saīsinātā, ar nosaukumu «Blakebergas vampīrs» (zv. Vampyren i Blackeberg). 2008. gadā pēc tā tika uzņemta tāda paša nosaukuma kino ekranizācija, kas ieguva starptautiskas kritikas atzinību, kā arī daudzas balvas, ieskaitot četras Zelta Vaboles no Zviedrijas Kinematogrāfijas institūta. 2010. gadā tika uzņemta analoģiska adaptācija Holivudā.

Romāna galvenā darbība risinās Stokholmas priekšpilsētā Blakebergā no 1981. gada 21. oktobra līdz 13. novembrim. Romāna detaļas neatklājas uzreiz, tikai vēstījuma gaitā. Sižetā ir sižeta līnijas, kas sniedz vēstījumu no vairākiem personāžiem. 12 gadu vecais Oskars Eriksons ir skolas vardarbības un dzīves apstākļu upuris. Viņš kopā ar māti dzīvo piepilsētas rajonā Blakebergā, viņa vecāki ir šķīrušies tēva alkoholisma dēļ, viņš tagad dzīvo ārpus pilsētas. Skolā Oskaru aizskar klasesbiedrs Jonni Forsbergs, kuram arī ir problēmas ģimenē (vecāki arī ir šķirti, bet bez Jonni ģimenē vēl ir vesels bars bērnu). Tas viss Oskarā rada neveselīgu interesi par kriminālistiku un slepkavībām, viņš vāc veselu albumu ar attiecīgiem avīžu izgriezumiem par noziegumiem un slepkavībām. Oskaram kaimiņos dzīvo savāds pāris – ap 40 gadu vecs vīrietis Hokans un dīvaina, maza meitenīte Elija, it kā viņa meita. Oskaru viņi īpaši neinteresē, tāpēc ka visu brīvo laiku viņš pavada, vai nu, izdarot sīkas zādzības vietējā universālveikalā, vai arī atmaksājot par savām bēdām – ar nazi griežot koka stumbrā un iedomājoties sevi, ne kā bezpalīdzīgu, vāju zēnu, bet kā – neuzvaramu slepkavu. 21. oktobra vakarā Hokans uzbrūk kādam pusaudzim, ko iemidzinājis, pakar kokā aiz kājām un pārgriež viņam vēnas uz kakla. Asinis viņš salej bundulī un pazūd. Visa Stokholma uzskata, ka tā ir bijusi rituāla slepkavība. Oskaram par to nav nekādas daļas; pēc kāda laika viņš savas mājas pagalmā satiek Eliju. Kaut arī uz ielas ir auksts, Elija ir ļoti viegli ģērbusies, no viņas nāk dubļu un rūsas smaka. Neskatoties uz šīm dīvainībām, pakāpeniski starp Oskaru un Eliju veidojas draudzība un Elija iesaka puisim pretoties pāridarītājiem.

{Tālāko netulkoju, lai neizstāstītu visu sižetu – t.p.]

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B8_%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8F_(%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD