Jūlija Ivanova. Burvjzemes noslēpumi

Apraksts par autori un viņas daiļradi

Laipni lūdzam Čarovodjes pasaulē! [Iztulkoju kā „Burvjzemi”, ja kāds piedāvās ko labāku, neiebildīšu – t.p.] Septiņas salas ir pilnas ar daudziem noslēpumiem: viss šeit ir piesātināts ar maģisku spēku, kuru var kontrolēt ar dzīvu akmeņu palīdzību - debesīs patrulē čaronīti, drosmīgi aizstāvji, kas lido uz spārnotiem pūķiem, un reiz padzītie jātnieki pēkšņi atgriežas, lai atriebtos par sen nodarītajām sūdzībām.

Elda dzīvo nomaļā pilī un pat nenojauš, kādu dārgumu mantojusi no savas mātes - spoku akmeni ar trīs dzīvām dzirkstelēm iekšpusē. Kāds ar visiem spēkiem cenšas noslēpt patiesību no meitenes, taču uzticīgie draugi palīdz Eldai saprast, ka apkārtējā pasaule nemaz nav tāda, kādu viņa to iedomājās.

Viņai būs jāsaskaras ar trimdiniekiem, jāatver logs uz citu realitāti, jāpiedzīvo tuvinieku nodevība un jāatrod spēks doties līdz galam. Vai Elda spēs atdzīvināt pazudošo kārtību, atrisināt visas mīklas un izdomāt, kas ir viņas īstie draugi un kuri ir nodevēji.

Jūsu priekšā - pirmā grāmata no cikla "Čarovodje" jeb „Burvjzeme” , kuru veidojusi Jūlija Ivanova kopā ar ilustratori Tatjanu Petrovsku.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/641377/

Draugs vai ienaidnieks

Otra grāmata par burvju pasauli aicina lasītāju iedziļināties septiņu salu noslēpumos.

Kamņesadas [Akmensdārza] vidusskolā Elda satiek vecus draugus un iegūst jaunus, mācās kontrolēt sava čaronīta spēku un apgūt tā iespējas, mēģina atšķetināt mistēriju mudžekli, kas viņu aizved tālu pagātnē. Bet dzīve Spoku pilī nebūt nav bezmākoņaina: trimdinieki turpina vajāt Eldu, mēģinājums palīdzēt draugam pārvēršas par katastrofu, un pamestās teritorijas ir pilnas ar briesmīgiem monstriem, kuru satikšana var beigties ar nāvi.

Šķiet, ka visi apkārtējie kaut ko slēpj, kāds spēlē dubultu spēli, bet kāds zem mierīguma maskas slēpj degošu naidu. Un pat tuvākais draugs var nebūt pilnīgi sirsnīgs.

Un vissvarīgākais ir tas, ka senā grāmata aicina māsas izdarīt sarežģītas izvēles, no kurām ir atkarīga Burvjzemes nākotne. Bet vai viņi spēs aizmirst savstarpējās apsūdzības, tuvāk aplūkot viens otru un atrast kopīgu valodu, lai kopīgi spertu soļus pa pareizo ceļu? Un vai šis ceļš būs pareizs?

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/685872/

Padzīto miteklis

Negaidīts pavērsiens Eldas liktenī - viņa kopā ar Šani nonāk Padzīto midzenī, patvērumā, kas ilgu laiku bija paslēpts no ziņkārīgo acīm. Ilgi gaidītā tikšanās ar vecākiem sagādā ne tikai prieku, bet arī jaunu pārbaudījumu. Meitenei ir jāizdara grūta izvēle: šķirties no šaronīta vai iet pretēji vecāku gribai, pieņemt viņas likteni vai mēģināt to mainīt. Augšā esošie draugi dara visu iespējamo, lai atrastu meitenes, taču viņiem ir jārīkojas slepeni, jo pieaugušie ir pārāk aizņemti, lai viņiem palīdzētu. Un vienīgais, kurš var slepeni iekļūt Midzenī, ir pakļauts nāves briesmām. Patieso ienaidnieku nav viegli atpazīt, lai gan viņš iegūst arvien vairāk reālu iezīmju.

Lidojumi ar šnirkiem, iepazīšanās ar ūdens pūķiem, gaismas spēka, domu sfēru un vizuālo ilūziju pieskāriens, draudzība un nodevība, nežēlība un pašaizliedzība, zaudējumu sāpes un tikšanās, vajāšanas un piedzīvojumu prieks - tas viss lasītāju gaida cikla "Burvjzemes noslēpumi" trešajā grāmatā.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/731290/

Par autori.

Jūlija Ivanova, bērnu rakstniece, psiholoģe un skolotāja, dzimusi 1981. gada 24. decembrī Ļeņingradas apgabala Tihvinas pilsētā.

Dzīvo un strādā Sanktpēterburgā, kur pasniedz literatūru pusaudžiem, vada attīstības nodarbības ar pirmsskolas vecuma bērniem un pamatskolas skolēniem, organizē radošas tikšanās ar vecākiem bērniem.

Viņas portfolio ir pasakas, garstāsti, izglītojoši stāsti bērniem, kā arī grāmatas par Sanktpēterburgas vēsturi.

Vairāku literāro konkursu un balvu laureāte bērnu literatūras jomā, tostarp A. N. Tolstoja vārdā nosauktais starptautiskais konkurss kategorijā "Īss bērnu darbs", konkurss "Jauna bērnu grāmata".

Sadarbojas ar izdevniecībām "Abrikobuks", "Akvilegia-M", "Antologija", "Kačeļi", "Nastja and Nikita".

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/15003/

Par ilustratori.

Tatjanai Petrovskai paveicās: viņa sāka staigāt, runāt un zīmēt vienlaikus. Tāpēc mākslinieka profesijas izvēlē nav nekā pārsteidzoša.

Tādi meistari kā A. Petrovs un S. Oliferenko dalījās ar viņu prasmju noslēpumos Maskavas Animatogrāfijas licejā Nr. 333. Tagad Tatjanai ir daudz savu multiplikācijas darbu: "Fokss", "Vampīri un pirāti" (studija "Risj"), multfilma par papagailu Kešu (studija "Sojuzmultfilm"), "Mobinogi", "Par Homu un Susliku", 19-tā un 20-tā sērija "Nu, pagaidi!" (studija "Kristmas films"), "Riekstkodis", "Dziesma par Vētrasputnu" (studija "Argus"), "Kņazs Vladimirs", "Rolli un Elfs" (studija "Solņečnij Dom"), "Kaštanka" (studija "Master- film"), "Dobriņa Ņikitičs and Goriničs Pūķis"(studija" Meļnitsa").

2003. gadā viņa absolvējusi M. A. Šolohova Maskavas Valsts humanitāro zinātņu universitāti ar grādu dizainā.

Tatjanas eksperimenti ar dažādiem mākslinieka profesijas variantiem bieži vien rada negaidītus projektus: sākot no rotaļlietu radīšanas līdz pastkartēm un ilustrācijām izdevniecībai Step-Puzzle un Krievijas pastam, žurnāliem „Storytime Magazine” un „Kvantik”.

Aizraušanās ar 3-D animāciju palīdzēja strādāt ar personāžiem projektos "Sapsan", "Zoopark", "Ostrov", "Uļitki", "Sārtais ziediņš", "Trīs", "Vilki un aitas", "Čapajevs", "Pīles" , "Pasaku patruļa".

Strādā kā filmas “Kaščejs. Patiesais stāsts” produkcijas dizainers. Animācijas studija "Parovoz". Sadarbībā ar izdevniecību "Abrikobuks" viņa ilustrēja Asjas Kravčenko grāmatas "Sveiks, zirdziņ!", "Kur tu skrien?" un "Vecās mājas pasakas", kā arī Jūlijas Ivanovas grāmatas "Burvjazemes noslēpumi" un "Burvis: draugs vai ienaidnieks?"

Grāmata ar Tatjanas Petrovskas autora ilustrācijām dzejnieka B. Korņilova dzejoļa "Kā lācim zobi sāka sāpēt no medus" pilnai versijai tiek izdota Bulgārijā un tiek gatavota publicēšanai Krievijā.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/158965/v