Jevgeņijs Žarinovs. Visu laiku un tautu vēsture caur literatūru

(Jāpiezīmē, ka šis materiāls sagatavots vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā. - sastādītāja piezīme)

Par autora grāmatām ar pieminējumu par paša dzīvi.

Visu laiku un tautu vēsture caur literatūru

Kā mēris ietekmēja pasaules literatūru? Kāpēc "Izraidīšana no paradīzes" kļuva par vienu no pamatsižetiem Renesanses kultūrā? Ar ko „Gredzenu pavēlnieks” un “Karš un miers” ir līdzīgi? Kā bruņniecības un senās literatūras romantika ietekmēja Aleksandru Sergejeviču Puškinu? Kāpēc “Dons Kihots” nav tikai parodija par bruņniecības romantiku? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes uzzināsiet, izlasot profesora Jevgeņija Žarinova grāmatu, kas veltīta kultūras un literatūras vēsturei, kā arī pasaulslavenu šedevru radīšanas smalkumiem. Svarīgākie varoņi un sižeti palīdzēs izprast, iemīlēt un no jauna paskatīties uz ciešo saikni starp vēsturi un literatūru no senatnes līdz mūsdienām.

https://kniga.lv/shop/istorija-vseh-vremen-i-narodov-cherez-literaturu/

Trakie krievu zinātnieki. Nežēlīga zinātne ar jēgu

Šajā grāmatā mēs neizvirzām sev uzdevumu sniegt izsmeļošu priekšstatu par pašmāju zinātni. Mūsu zinātnes vēsturē ir viens globāls konflikts - tas ir konflikts starp faustisko principu un kontemplatīvo, kosmisko principu. Mēģināsim saskatīt šī globālā konflikta izpausmi pašmāju zinātnieku sarežģītajā liktenī.

https://kniga.lv/shop/bezumnye-russkie-uchenye-besposhhadnaja-nauka-so-smyslom/

Kritusī apgaismība. Laikmeta ēna

Katram laikmetam ir negatīvā puse, neizskatīgā puse. Apgaismība beidzās ar jakobīnu asiņaino diktatūru un saniknotu giljotīnu. Erotomanija pārvērtās par tikumu, un slaveni erotomāni, piemēram, Kazanova, baudīja visas Eiropas slavu. Dzemdēt bērnus nebija modē, un tos nosūtīja uz bērnu namiem, kur viņiem ļāva mierīgi nomirt. Žans Žaks Ruso visus savus likumīgos bērnus nosūtīja uz bērnu namu, bet tajā pašā laikā viņš uzrakstīja romānu "Emīls", kas izvirza svarīgas brīvas, harmoniskas cilvēka izglītības problēmas Saprāta laikmetā. Apgaismības laikmetam uz papēžiem seko laikmeta ēna. Un par šo ēnu pusi nav pieņemts atklāti runāt.

https://kniga.lv/shop/padshee-prosveshhenie-ten-jepohi/

Par autoru

Jevgeņijs Žarinovs ir filoloģijas doktors, pazīstams krievu rakstnieks, literatūrkritiķis, publicists, tulkotājs, kanāla „Kultūra” raidījumu „Stikla pērlīšu spēle” un „Vērotājs” dalībnieks.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/134344/