Jautājumi ukraiņu žurnālistam Jurijam Butusovam.

Viss, par ko jūs man jautājāt par situāciju Austrumos. Īss Antiterorsma operācijas FAQ.
1. Nē, mēs "nenolejam" Austrumus. Vienkārši, mums nav valsts un tā ir jābūvē visur, tajā skaitā arī Austrumos.
2. Nē, mums nav nodevēju visās kara daļās. 80% mūsu zaudējumu ir konkrēti vārdi, uzvārdi, dienesta pakāpes, amati un tas viss notiek dienesta nekompetences dēļ. Vienkārši, pie mums par to neviens nesoda komandierus un komandējošo sastāvu. Bet Ļitvinu laikam vispār neviens nekad neatlaidīs, tāpēc ka viņš nesargā robežu, bet tā viņam pieder.
3. Nē, valsts iepirkumu vadītāji spēka struktūrās nav zagļi. Viņi ir absolūti nelieši un Dzimtenes nodevēji, kurus kara laikā tiesiskā valstī nošautu par nodevību, bet ne-tiesiskā valstī - nolinčotu uz ielas. Diemžēl, par valsti mēs vēl neesam kļuvuši.

 

 

4. Nē, ģenerāļi nav muļķi. Taču, no kurienes tur varētu rasties gudrie. Vai tad pie mums kāds ir nodarbojies ar armiju? Vai pie mums ir notikuši manevri? Vai mūsu ģenerāļi ir stažējušies NATO? Reāli trūkst prakses, kvalifikācijas, pieredzes.
5. Nē, ATO buksē ne jau tāpēc, ka nav kam dot pavēles. ATO buksē tāpēc, ka nav neviena, kas spētu novērtēt riskus un draudus, nav neviena, kas spētu noformulēt uzdevumus, nav neviena, kas spētu apmācīt kareivjus un seržantiem
6. Nē, Austrumu iedzīvotāji negrib uz Krieviju. Viņi grib normālu, spēcīgu varu, ko Ukraina nav spējusi radīt jau 23 gadus un nerada arī joprojām.

7. Nē, teroristiem nav nekāda spēka pārsvara. Mums jau no paša sākuma bija pilnīgs pārsvars skaita, tehnikas, morālā spēka ziņā - bet mēs to nekādi nespējam realizēt.
8. Nē, Krievija neiebruks. Tā turpinās savu teroristisko, nepieteikto karu.
9. Nē, Krievija mūs neiekaros. Ukraina izturēs.
10. Nē, man nav loģistikas centra un kara ekipējums un ieroču supermārketa. Valsts ar to nenodarbojas, bet es esmu vienkāršs žurnālists un palīdzu savu iespēju robežās, kā katrs no miljoniem ukraiņu. Arī es gribētu kaut kur pārskaitīt naudu, taču labāk to darīt tikai kaut kādiem konkrētiem projektiem, konkrētām kara daļām.
11. Nē, Krievija negrib nekādas pārrunas ar Ukrainu, negrib mieru. Viņi grib, lai krievi un ukraiņi turpina nogalināt viens otru pēc iespējas ilgāk, tāpēc ka, kamēr notiek karš - tā ir vienīgā garantija, ka Ukraina neiestāsies NATO un ES. Un jo vairāk ukraiņus nogalinās, jo tas būs izdevīgāk Kremlim.
12. Nē, mēs nezaudēsim, mēs varam uzvarēt Krieviju pat ar šiem nelielajiem spēkiem. Lai to izdarītu, teritorija ir jāpārvērš par valsti, bet tautu - par nāciju. Mums jākļūst par spēcīgu valsti ar skaidriem mērķiem, par intensīvas attīstības valsti, ko vada varas profesionāļi.
13. Jā, Putins ir HUJLO.
(No interneta resursiem.)