Jaunumi zinātniskās fantastikas cienītājiem

Zvaigžņotā debess 2022 pavasaris

Ne viens vien cilvēks savu dzives ceļu izvēlējies kādas zinātniskās fantastikas grāmatas iespaidā. Kādam iedcesmas avots bijis Aizeks Azimovs, citam – Staņislavs Lems. Vai arī tagad vatr atrast aizraujošus zinātniskās fantastikas darbus, no kuriem nav iespējams atrauties. Līdz pāršķirta pēdējā lappuse?

No marsieša līdz citplanētiešiem

Daudzi atceras filmu Marsietis, kas tapusi pēc tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Šā fantastikas romana autors ir Endiijs Veirs (Weir). Bet šoreiz ne par Marsieti, kuru noteikti ir vērts izlasīt, bet par Veira grāmatu, kas iznāca 2021.gadā. Jau Marsietī bija daudz labas zinātnes, un arī jaunākais Veira romans neliks vilties. Pirmajā nodaļā lasītājs tiek iepazistināts ar galveno varoni, kas nezina, kas viņš ir, nezina, kur atrodas, un neatceras, kāds ir viņa uzdevums. Turklāt kopā ar viņu vienā telpā atrodas divi līķi!

Lai arī šāds ievads vairāk piedienētu kādam detektīvam, jau pavisam drīz lasītājam top akaidrs, ka tā ir vstīrākā zinātniskā fantastika ar patiesi labu devu zinātnes. Tur atradīsiet gan matemātiku, gan fiziku un ķīmiju, gan astronomiju un vēl citas zinātņu nozares, kuras grāmatas galvenajam varonim palidz noskaidrot gan to, kā viņu sauc, gan to, kur viņš atrodas un kāds gfalu galā ir viņa uzdevums.

Kas viss šķiet atrisinājies, autors galvenajam varonim piespēlē jaunu izaicinājumu – sabiedroto. Tas ir citplanētietis. Un kāds vēl! Pat iztēloties nespejat, ar kādu ārpuszemes formu ir saticies projekta Hail Mary vienīgais astronauts. Ja vēlaties noskaidrot, kā galvenais varonis iemācījās sazināties ar saprātīgu būtmi no citas zvaigznes un vai viņam izdevās izpildūt uzdevumu, meklējiet grāmatu. Un jā – būs arī filma.