Jaunumi, kas varētu interesēt

Māris Bērziņš.
Gūtenmorgens.

 Mansards, Oriģinālliteratūra

ISBN 978-9984-812-26-7

Jaunais izdevums ir ieguvis svaigu ārējo noformējumu un ir papildināts ar trim stāstiņiem. Tagad grāmatā lasāmi 62 darbi, kuru centrālais personāžs ir Gūtenmorgens – drusku smieklīgs, drusku absurds, drusku ērmīgs, bet visādā ziņā simpātisks tips, kura spriedumos un izdarībās paradoksālā kārtā bieži jūtama veselā saprāta balss. Pats autors par Gūtenmorgenu izsakās šādi: "Viņa dzīvē absurds ir norma, bet norma ir absurds."

 

 

Māra Bērziņa grāmata "Gūtenmorgens", kas turpina sēriju "Mansarda kolekcija", pirmoreiz iznāca 2007. gadā un tika nominēta laikraksta "Diena" gada balvai kultūrā. Vēl Māris Bērziņš sarakstījis romānu "Ērika Trauma sapnis", grāmatu bērniem "Resnais svešinieks", kā arī vairākas lugas un stāstus.

Ir arī fantastika, vismaz viens stāsts

 http://www.valtersunrapa.lv/grnams/?l=lv&page=bookcatalog&id=142614

Elīna Ļihačeva, Kristians Brekte
Kā Edvīns ar Andri iekrita laika bedrē

Instalācija / video 2009

Blaumaņa 32

 Tas tikai no ārpuses izskatās  pēc sagrabējuša, dīvainas izcelsmes auto – patiesībā tā ir laika mašīna, ar kuru Edvīns un Andris izlemj aizceļot uz pagātni. Tā arī drošāk, jo nevar  jau zināt, kas tur nākotnē būs.

Bet izrādās, ka ceļojums atpakaļgaitā nav nemaz tik gluds un drošs – jāmāk izvairīties no hronoklazmām, aizvēsturiskiem kustoņiem un zivīm, kur nu vēl no iekrišanas melnajā laika caurumā. Un ja nu laika mašīnai kaut kas ar tehniku samisējas un tā aizved uz laiku, kad Dievs vēl nebija radījis pasauli?

Īsfilma tapusi iedvesmojoties no Māra Bērziņa stāsta "Gūtenmorgens un laika mašīna"

Lomās: Kaspars Znotiņš, Ģirts Krūmiņš

Mūzika: Zvani

Režija Elīna Ļihačeva

 http://www.lcca.lv/projekti/survival/lihaceva/