Japāņu-elku grupas

Japāņu popkultūrā idol, aidol jeb aidoru (japāņu vārds no angļu „elks”, krieviski «кумир») — tā ir jauna, pārsvarā pusaudžu vecuma mēdiju persona (dziedātājs, aktieris, fotomodele utt., vairāk sieviešu kārtas persona ar pievilcīgu, bieži – bērnišķīgi tīru imidžu. Elki ir atsevišķa japāņu zvaigžņu kategorija un tiek pozicionēta kā gaišs un tīrs ideāls un nesasniedzams karstāko fanu mīlas objekts. Eksistē viedoklis, ka japāņi uztver elkus kā jaunākās māsiņas (brāļus), vai mīļas meitenes, kuras dzīvo tepat kaimiņos

Termins asociējas ar „nevainīgu pievilcību”, kas spēj izsaukt sajūsmu un liek iemīlēties sevī, to ir komercializējušas japāņu kastinga aģentūras, kas rīko konkursus, lai atlasītu jaunekļus un meitenes. Tīrums un dabiskums – tās ir īpašības, ko dievina japāņu publika. Aģentūras izvēlas bērnus un pusaudžus, kuri izturas mīļi, un taisa no viņiem zvaigznes.

Dziedātāji-elki strādā dažādos japāņu populārās mūzikas žanros, kas dotajā brīdī ir vispopulārākie, taču var teikt, ka viņi arī paši veido savu žanru, kas sastāv no vienkāršām, sentimentālām dziesmiņām. Lai tās izpildītu īpaša māksla nav vajadzīga, taču izpildītājiem ir jābūt mīļiem un apburošiem. Turklāt arī dzīvē ir jāatbilst ideālajam publikas imidžam: elkiem ir jābūt par piemēru jaunajai paaudzei.

Var arī teikt, ka dziedoņi-elki un viņu pielūdzēji veido subkultūru. Elku, īpaši meiteņu, koncerti atšķiras no citu muzikālo grupu koncertiem. Elka fans parasti uzvelk krekliņu savas mīļākās dalībnieces krāsās un māj ar laitstiku (gaismas stienīti) tādās pat krāsās. (Bieži katrai grupas dalībniecei atbilst sava krāsa, tāpēc to visu var nopirkt koncertos). Katrai dziesmai fani izgudro izsaucienu kārtību, ko pēc tam koncertos korī arī izkliedz. Šo skatītāju performanci koncertos sauc par „otagei” (japāniski nozīmē „ota māksla”). Uzskata, ka tas ir sava veida „čirlidings”, jo pielūdzēju mērķis ir atbalstīt savus elkus, uzmundrināt viņus un palīdzēt labi uzstāties.

Elku popgrupas tiek veidotas pēc mācību iestāžu parauga. Aģentūras, kas noslēgušas kontraktus ar elkiem, vada viņu profesionālo izaugsmi un seko uzvedībai. Ja meitene tiek uzņemta grupā, kur mācīsies par profesionālu dziedātāju, kad izaugs, viņai tiek sarīkota svinīga izlaiduma ceremonija. 

Elkiem ir aizliegts tikties ar pretēja dzimuma pārstāvjiem. Tāpēc nav reti «bojfrendu skandāli» — presē publicē atmaskojošus materiālus par elka romantiskajām attiecībām. Baumas parasti oficiāli neapstiprinās, lai nekaitēti elku ideālajam imidžam, taču pēc skandāla var sekot pēkšņa aiziešana no skatuves.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%BB

Piemērs.

https://www.youtube.com/watch?v=77KM1D8-wVo&index=12&list=RDOz3np11Njek