Iztēles ģeogrāfija. Mītiskā paradigma 20. gs. fantāzijas prozā

strode_gramataJāpiezīmē, ka šis ir autores doktora disertācijas darbs, kas tapis grāmatas formātā. pašu disertāciju pavasarī man PDf formātā atsūtīja Ils, biju sākusi to konspektēt. Bet ja nu ir iznākusi grāmata, tad nu - lai paliek konspekts. Interesenti - sameklēs grāmatnīcā.

Par norādi uz šīs grāmatas iznākšanu jāsaka paldies Rovielai, kura informāvciju ielika kurbijkurnē kā atbildi pavedienā.

Pētījums veltīts šobrīd pasaulē ļoti populārajam literārās fantāzijas žanram, atklājot žanra slavenākajos darbos "Gredzenu pavēlnieks", "Harijs Poters", "Nārnijas hronikas" un citos iešifrētās mītiskās sistēmas, norādes un kodus, kas ļauj tajos saskatīt būtiskas paralēles ar seniem mītiem un brīnumpasakām, un pat ar Bībeles stāstiem.

 

 

Darbā iekļauts arī ieskats fantāzijas literatūras vēsturē un kritikā, apskati par interesantām žanra mūsdienu tendencēm un nodaļa par fantāzijas žanra iezīmēm latviešu literatūrā. Šī monogrāfija ir pirmais plašākais fantāzijas žanram veltītais literatūrzinātniskais pētījums latviešu valodā. Vāka dizainu veidojis Agris Dzilna.

Oriģinālu lasiet šeit