Izmantojot “ID.Buzz”, Volkswagen būvē pašbraucošus taksometrus un piegādes busiņus

07.04.2022

Volkswagen nesen prezentētais elektriskais busiņš “ID.Buzz” izraisījis gana lielu ažiotāžu elektroauto tirgū. Ražotājs turpina strādāt ar šo modeli – Volkswagen plāno būvēt pašbraucošus “ID.Buzz” taksometrus un piegādes busiņus.

Kā ziņo izdevums Automotive News, vācu auroražotāja ieplānotie autonomie transportlīdzekļi būs balstīti “ID.Buzz” modelī, taču tie būs krietni pārveidoti, lai tos optimizētu autonomās braukšanas vajadzībām. Volkswagen komerctransportlīdzekļu nodaļas vadītājs Karstens Intra uzsver, ka šis auto nebūs “ID.Buzz” evolūcija, bet gan speciāli veidots auto.

Volkswagen šo transportlīdzekli veido ar plānu izmantošanai kā taksometram vai piegādes busiņam, tāpēc tas tiks piemērots tieši šīm vajadzībām, tā vietā, lai izmantotu parasto “ID.Buzz” un izietu uz dažādiem kompromisiem. Volkswagen izvēlētais ceļš ļaus efektīvāk izmantot salona plašumu, lai kvalitatīvāk varētu pārvadāt pasažierus vai kravu.

Lai arī gaidāmais modelis plānots kā autonoms transportlīdzeklis, joprojām atklāts jautājums ir par to, vai tam būs stūre. Intra norāda, ka mašīna pagaidām ir izstrādes fāzē un ļoti daudz nianšu vēl var mainīties. Volkswagen jau labu laiku strādā pie dažādām autonomās braukšanas tehnoloģijām. Vācu autoražotājs cer, ka jau 2025. gadā pirmie šāda veida taksometri nonāks Hamburgas ielās, bet līdz 2030. gadam iecerēta paplašināšanās vismaz 50 pilsētās Eiropā un Ziemeļamerikā.

https://kursors.lv/2022/04/07/izmantojot-id-buzz-volkswagen-buve-pasbraucosus-taksometrus-un-piegades-businus/