Ivans Fīla. Kameju gravētājs

Aizraujoša balāde par mīlestību starp debesīm un zemi, skaistumu un reibumu, noziegumu un sodu.

Par Mežonīgā ezera Burvi, kas piepildījis visu alķīmiķu seno sapni un radījis nemirstīgu cilvēku, par meiteni, kurai dāvāta spēja redzēt savas bijušās dzīves, par mīlētājiem, kas kopā piedzīvo visskaistāko visa skaistuma skaistumu. Reiz, pirms simt gadiem…

Frankfurtes grāmatu gadatirgū par “Kameju gravētāju” sacīts, ka tam ir Harija Potera potenciāls, Dena Brauna noslēpumainība un Golema mistika. Šī grāmata esot vislabākās zāles pret melanholiju.

Grāmatu papildina pedagoģes, rakstnieces un gleznotājas Kateržinas Sidonovas oriģinālās ilustrācijas.

https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/dailliteratura/tulkota-dailliteratura/romani/kameju-gravetajs.html

Labas atsauksmes blogā. Bez Potera un Brauna gan varot iztikt, bet Golema pieminēšana esot vietā.

https://lililasa.wordpress.com/2021/02/21/kameju-gravetajs/

Par autoru.

Ivans Fīla ir čehu kinorežisors, scenārists un producents.

Fila dzimis Prāgā, Čehoslovākijā. Viņš pārcēlās uz Vāciju 1977. gadā, kur ieguva režijas un scenārista grādu Ķelnes Universitātes Filmu nodaļā. Pirms debijas filmā "Lea" Fila uzņēma dokumentālās filmas un īsfilmas. Šīs filmas pirmizrāde notika Venēcijas kinofestivālā 1996. gadā un ieguva OCIC balvu. "Lea" tika nominēta arī kā labākā filma svešvalodā Zelta globusa un labākās jaunās filmas Eiropas Kino balvu pasniegšanas ceremonijā. Briseles Starptautiskajā filmu festivālā "Lea" ieguva gan skatītāju balvu, gan Kristāla zvaigzni par labāko Eiropas filmu. "Lea" arī ieguva Satyajit Ray balvu par labāko filmu Londonas kinofestivālā un daudzas citas, ieskaitot divus Čehijas lauvas. Lea atveda Filu uz Holivudu, kur viņu nolīga Stīvens Spīlbergs, lai viņš pārrakstītu un režisētu filmu "The Betty Schimmel Story".

Fila "Zagļu karaļa" pirmizrāde notika Maskavas kinofestivālā 2004. gadā. "Zagļu karalis" ieguva balvu par labāko Eiropas scenāriju un ieguva četrus čehu lauvas, ieskaitot par labāko aktieri. Citi kredīti ietver dokumentālās filmas kā "Vāclavs Havels - bohēmiska pasaka", "Hitlera šantāža", "Soļi labirintā", "Migla", "Pasakas no citas pasaules", "Joška Fišers" un citas. Fils šobrīd strādā pie sava angļu valodas projekta "Bella Luna".

Viņš dzīvo Frankfurtē, Losandželosā un Prāgā.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_F%C3%ADla

Par grāmatu.

Romāns ir izraujoša balāde par mīlestību starp debesīm un zemi, skaistumu un reibumu, noziegumu un sodu.
Par Mežonīgā ezera Burvi, kas piepildījis visu alķīmiķu seno sapni un radījis nemirstīgu cilvēku, par meiteni, kurai dāvāta spēja redzēt savas bijušās dzīves, par mīlētājiem, kas kopā piedzīvo visskaistāko visa skaistuma skaistumu. Reiz, pirms simt gadiem…

"Es vienmēr priecājos iepazīstināt Latvijas auditoriju ar Čehiju un tās kultūru, kurai ir senas tradīcijas un augsts līmenis. Tagad man ir iespēja ieteikt čehu autora Ivana Fīlas grāmatu, kurai piemīt viss, lai patiešām piesaistītu lasītāju. Tās autors ir ļoti daudz sasniedzis mākslas jomā. Viņš ir režisors, scenārists un fotogrāfs, daudzu interesantu dokumentālo filmu veidotājs, piemēram, par Čehijas prezidentu Vāclavu Havelu, kā arī uzņēmis divas mākslas filmas, kas abas ieguva Čehijas augstāko apbalvojumu kino jomā – Čehu lauvu. Par tām saņemtas balvas arī starptautiskos festivālos un nominācijas tādām augstākajām kino balvām kā Oskars un Zelta globuss. Filmu scenāriju veidošanā I. Fīla sadarbojas, piemēram, ar Stīvenu Spīlbergu. Nav šaubu, ka šim autoram piemīt daudzpusīgs talants. Viņa pirmā grāmata Cilvēks, kurš stāvēja savā ceļā atklāja Fīla spēcīgo literāro talantu, turklāt kopš tas iznākšanas Čehijā 2018. gadā ir izdota jau trīs reizes. Šī grāmata piesaistīja ne vien lielu sabiedrības, bet arī producentu interesi attiecībā uz iespēju uzņemt uz tās pamata filmu.

Jaunā grāmata Kameju gravētājs ir pavisam cits žanrs. Tas ir maģisks reālisms, valdzinošs stāsts, kas jums vienkārši jāizlasa līdz pēdējai lapai. Spēcīgo stāstu papildina ne mazāk spēcīgas, oriģinālas un iespaidīgas čehu autores Katrīnas Sidonovas ilustrācijas. Ticu, ka grāmata jūs ieinteresēs un iepriecinās, kā arī padarīs pašreizējo grūto laiku patīkamāku. Es arī uzskatu, ka tā mudinās jūs turpināt interesēties par čehu kultūru," par grāmatu raksta Čehijas Republikas vēstniece Latvijā Jana Hinkova.

Romāna autors Ivans Fīla (Ivan Fíla) ir kinorežisors, scenārists un rakstnieks. Starp viņa nozīmīgākajiem darbiem minama filma Lea, kas nominēta Zelta globusam un Eiropas Kino balvai, un filma Zagļu karalis, kas iekļauta plašākā Oskara balvas nominācijā un saņēmusi balvu par labāko Eiropas scenāriju. Starptautiski panākumi Ivanam Fīlam pavēra ceļu uz Holivudu, kur pēc Stīvena Spīlberga ielūguma viņš studijai DreamWorks uzrakstīja scenāriju filmai Betty Schimmel Story. Viņš ir uzņēmis arī vairākas dokumentālās filmas ārvalstu televīzijām, tostarp filmu Vāclavs Havels - čehu pasaka. Viņa iepriekšējais romāns - kāda čehu komunistu politiķa dzīvesstāsts - Čehijā kļuva par bestselleru. Ivans Fīla pamīšus dzīvo Losandželosā, Frankfurtē un Prāgā.

Grāmatu iespējams iegādāties –  www.jumava.lv un Jumavas grāmatnīcās.

https://www.diena.lv/raksts/kd/gramatas/latviski-izdots-ivana-fila-romans-_kameju-gravetajs_-14255533