Īsas ziņas

Vēl vienas īsās ziņas. No izdevuma "Stupeņi orakula", 2015. gada 19. numura.

Gudrais spogulis.

Eiropas zinātnieki izgudrojuši gudro spoguli, kas ne sliktāk par pieredzējušu diagnostiķi nosaka, vai jums ir tādas vai citādas slimības sākuma stāvoklis. Spogulis aprīkots ar 3D skaneriem, gāzu analizatoriem, multispektrālajām kamerām, bet galvenais - ar efektīgu diagnostikas algoritmu, kas palīdz atpazīt uz sejas pirmās, tuvojošās slimības pazīmes.

Sistēma bez pūlēm atpazīs bālu vai tieši otrādi - pārāk sārtu sejas ādu, kas varbūt iemesls, lai celtu trauksmi. Sekundes laikā tiks ķīmiski izanalizēts jūsu izelpotā gaisa sastāvs. Noteiks hemoglobīna piesātinājuma pakāpi jūsu asinīs, pulsa biežumu, lieko tauku daudzumu vai otrādi, svara zaudēšanu. Pēc izstrādātāju vārdiem, viss apskates process nebūs ilgāks par minūti, pēc tā tiks paziņots rezultāts, tā precizitāte nebūs mazāka, kā pēc apskates pie pieredzējuša ārsta. Pēc zinātnieku domām gudrais spogulis drīz var kļūt par obligātu aksesuāru cilvēkiem, kuri seko savai veselībai.

Robots-stilists.

Amerikāņu zinātnieki izstrādājuši unikālu robotu, kas spēj dot vērtīgus padomus, izvēloties garderobi. "Dzelzs stilists" ātri atbildēs uz jautājumu par to, cik aktuāls ir apģērbs, ko izvēlas cilvēks un norādīs uz kļūdām.

Pirms dot padomu, robots analizē tādus rādītājus, kā saimnieka atrašanās vietu, viņa svaru, augumu un vecumu, dzīves veidu, laika apstākļus pilsētā. Un praktiski bez kļūdām nosaka, cik moderni izskatās cilvēks tādā vai citādā apģērbā. Pati vērtīgākā un nepieciešamākā robota funkcija esot robota spēja noteikt piemērotāko saskaņu starp apģērbu un apaviem.

"Māja-2" uz Mēness.

Sešas, jaunas krievu meitenes astoņas dienas dzīvos izolācijā no ārpasaules, virszemes pētījumu kompleksā, modelējot pilotējamo Mēness aplidojumu, kas iecerēts laika posmā no 2015. līdz 2025. gadam. Žurnālisti jau paspējuši nākošo pētījumu nosaukt par "kosmisko Māju-2" ["Māja-2" - bēdīgi slavens realtātes attiecību šovs, kur jauniešu grupa dzīvoja noslēgtos apstākļos - t.p.]. Kā tad varējs būt savādāk?

Meitenes vecumā no 25 līdz 34 gadiem pavadīs astoņas diennaktis noslēgtā, hermētiskā objektā, lai pētītu sieviešu organisma adaptācijas psihofizioloģiskos aspektus izolācijas apstākļos.

Turklāt, visas kandidātes gaida īpaši treniņi, tajā skiatā arī maza radiosa centrifūgā.

Kruīzs zombijiem.

Amerikāņu kompānija "Sixthman" gatavojas palaists tēmatisku jūras kruīzu, kas veltīts zombiju apokalipsei. Ceļojums iz lainera borta ilgs no 2016. gada 15. līdz 18. janvārim. Pasažieri uzkāps uz klāja Maiami, bet nokāps no kuģa Bahamu salu galvaspilsētā Nasavā.

Uz kuģa borta strādās vižāzisti, kuri palīdzēs visiem ceļotājiem bez izņēmuma pārvērsties par zombijiem. Pēc tam tiks sarīkoti kostīmu konkursi, viktorīnas un tēmatiskie vakari. Atpūtniekus izklaidēs seriāla "Staigājošie miroņi" zvaigznes. Ceļazīmes cena variēs no 750 līdz 4000 dolāriem.

Rituāla slepkavība.

Šausmīgs incidents noticis Nepālas ciematā Kudija. Vietējais iedzīvotājs Kodajs Haridžans nocirtis galvu 10 gadus vecajam Dživanam Kohare, lai glābtu savu slimo dēlu. Upurēt zēnu vīrieti pierunājis ciema burvis. Pēc viņa padoma Kodajs iemānījis zēnu ciema tempļa nomalē uzbūvētajā templī, apsolot viņam 50 rūpijas un cepumus.

Vīrietis ievedis Dživanu slikti apgaismotā telpā un nocirtis viņam galvu. Rituālā slepkavība notikusi burvja klātbūtnē.

Pazudušā zēna vecāki griezušies policijā. Kodaju Haridžanu atraduši ātri. Tagad viņam un viņa līdzzinātājiem draud mūža ieslodzījums.