Irbenē prezentēs Latvijas pirmo satelītu Venta-1

Diena.lv, 2011. gada 19. augusts

Ventspils Starptautiskajā Radioastronomijas centrā Irbenē 31.augustā notiks Latvijas pirmā satelīta Venta–1 prezentācija, raksta Ventas Balss.

Prezentācijā piedalīsies izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks, Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis un citi.
Saistītie raksti

 

 

* Ventspilī pulcēsies Latvijas un ārvalstu kosmosa industrijas speciālisti

http://www.diena.lv/latvija/novados/ventspili-pulcesies-latvijas-un-arvalstu-kosmosa-industrijas-specialisti-13897784

* Latvijas pirmo satelītu cer palaist kosmosā līdz šā gada beigām

http://www.diena.lv/sabiedriba/politika/latvijas-pirmo-satelitu-cer-palaist-kosmosa-lidz-sa-gada-beigam-776717

Venta–1 ir pavadoņa projekts. Tas paredzēts kuģu satiksmes automātiskās identifikācijas sistēmas (AIS) realizācijai ar pavadoņu sistēmu, kuru izstrādā Vācijas uzņēmums OHB-System AG.

Projektā iesaistīta arī Brēmenes universitāte Vācijā, no Latvijas puses piedalās Ventspils Augstskola un Ventspils Augsto tehnoloģiju parks.

Satelīts Venta-1 būs portatīvā datora lielumā, kas atbilst nanopavadoņa klasei. Pavadoņa galvenais uzdevums būs kuģu satiksmes uzraudzība un navigācija. Tas uztvers kuģu identifikācijas signālus un noraidīs tos dienestiem uz sauszemes. Tas arī varēs nosūtīt kuģiem nelielus teksta ziņojumus. Kosmiskajā aparātā paredzēts arī iebūvēt Zemes virsmas attēlu uzņemšanas kameru, kā arī pavadoņu lāzeru tālmēru reflektoru pētniecības nolūkiem.

http://www.diena.lv/latvija/novados/irbene-prezentes-latvijas-pirmo-satelitu-venta-1-13898911