Interesanti - un reizē arī savā ziņā skumji.

2010. gada 2. martā miris pazīstamais lidotājs – izmēģinātājs, Padomju Savienības varonis Vladimirs Sergejevičs Iļjušins, ziņoja kompānijas „Suhoi” preses dienests.
Vladimirs Iļjušins dzimis 1927. gada 31. martā. Periodā no 1943. gada līdz 1981. gadam viņš bija lidojis ar145 tipu lidmašīnām un helikopteriem un to modifikācijām. Inženiera Suhova vadītajā biroja strādājot, Iļjušins pirmo reizi izmēģināja lidojumā 12 izmēģinājuma lidmašīnas sākot no Су-9 līdz  Су-27.
lidotājs – izmēģinātājs uzstādīja trīs pasaules rekordus aviācijā, tai skaitā 1959. gadā – augstuma rekorsu lidojot ar lidmašīnu Су-9, 1961. gadā – horizontālā lidojuma augstuma rekordu ar to pašu lidmašīnas modeli, atgādina „Novosti".

 

 


1961. gadā rietumu prese  daudz rakstīja par Iļjušinu kā par cilvēku, kurš veica pirmo lidojumu kosmosā. Pēc šīs versijas Vladimirs Sergejevičs esot pilotējis kosmosa kuģu „Rosija”, kura palaišanas mēģinājums tika veikta 1961. gada 9. aprīlī, trīs gadus pirms Jurija Aleksejeviča Gagarina lidojuma. Kuģis tad it kā esot cietis avārijā.
Neskatoties uz visu šīs versijas absurdumu, kas jau daudzkārt ir apstiprināts, kā tā laika padomju presē, tā arī pats Iļjušins to apgāza, tā ilgus gadus figurēja Ginesa rekordu grāmatā, kā informācija par pirmo cilvēku, kas lidojis kosmosā. Šī kļūda tika novērsta tikai 1990-to gadu sākumā.