Interesantas lietas

1.

Cilvēcei draud ekoloģisks bankrots
18.08.2010.
Autors: LETA, BNS.
Pēc dažām dienām, 21. augustā, Zemes iedzīvotāji būs iztērējuši visu kapitālu, ko viņu rīcībā nodevusi mūsu planēta, aprēķinājusi starptautiskā vides aizstāvju organizācija "Global Footprint Network". Cilvēki izlietojuši ūdeni, kas atjaunojas ūdenstilpēs, zāli, kas aug ganībās, jūras un ezeru zivis, auglīgās augsnes un mežu platības. Beigušās arī atkritumu glabāšanai izmantojamās platības.

 

 

"GFN" jau daudzus gadus aprēķina dažādo dzīves veidu ietekmi uz vidi, pretstatot gada laikā cilvēces izmantotos resursus un planētas iespējas tos atjaunot. Kā uzskata itāliešu zinātnieks Roberto Brambilli, mūsu ietekmes mazināšanai uz apkārtējo vidi nevajagot daudz – esot tikai jāēd mazāk gaļas, biežāk jāpārvietojas ar divriteni vai sabiedrisko transportu, nevis ar automobili, un jāizmanto alternatīvie enerģijas avoti. Pretējā gadījumā mūsu pašreizējo prasību izpildei būtu nepieciešama pusotru reizi lielāka planēta, secina "Global Footprint Network".

2.

5 piektdienas, 5 sestdienas un 5 svētdienas vienā mēnesī?
12.10.2010
Autors: Kristīne Indriksone
Avots: BalticTravelnews.com
Interneta sociālajos tīklos jau kādu brīdi cirkulē sensacionālā ziņa, ka 2010. gada oktobris ir «īpašs» - tajā ir 5 piektdienas, 5 sestdienas un 5 svētdienas un šāda dienu kombinācija gadoties tikai reizi 823 gados. Izrādās, ziņa nemaz nav patiesa. Jā, šajā oktobrī patiešām ir piecas piektdienas, piecas sestdienas un piecas svētdienas, tomēr šāda kombinācija gadās daudz biežāk nekā reizi 823 gados. Pēdējo reizi tā bija 2004. gadā un nākamā reize būs 2021. gadā (divreiz uzklikšķinot uz pulksteņa monitora labajā apakšējā stūrī, izlec parocīgs lodziņš ar kalendāru - tur ērti apskatīt gadus).
Sanāk, ka 5 piektdienas, 5 sestdienas un 5 svētdienas oktobrī nemaz nav nekas tik īpašs. Tas, protams, ir interesanti, bet nekā sensacionāli reta 2010. gada oktobrī nav. Patiesībā jebkurā mēnesī, kurā ir 31 diena, laiku pa laikam ir trīs viena otrai sekojošas dienas, kas gadās piecas reizes mēnesī. Piemēram, nākamā gada oktobrī būs 5 sestdienas, 5 svētdienas un 5 pirmdienas.
Šogad līdzīgs atgadījums jau reizi piedzīvots - vasaras beigās interneta vidē aktīvi cirkulēja ziņa, ka 2010. gada augusts ir «īpašs», jo tajā ir 5 svētdienas, 5 pirmdienas un 5 otrdienas. Arī augusta fenomens gadoties vien reizi 823 gados. Protams, arī šis fakts nav patiess. Tomēr interesants tas tiešām ir un cilvēki taču vienkārši vēlas padarīt interesantāku savu ikdienu.

3.

Vai būs vēl viena karaļvalsts?

Interesantas ziņas no Gambijas.

http://www.knigafund.ru/news/267
=========================

12.11.2010

589px-Gambia_President_Yahya_JammehPašas mazākās Āfrikas valsts Gambijas valdnieks Jaija Džemme (Yahya Jammeh, pilnā vārdā - Yahya Abdul-Azziz Jemus Junkung Diliu Jammeh) no lēmis mainīt savu oficiālo titulu "Viņa Augstlabdzimtība, Prezidents, Šeihs, Profesors, Al-Hadži doktors", pievienojot tam tādu vienkāršu vārdiņu "karalis".
Ieguvis varu mierīga valsts apvērsuma ceļā 1994. gadā, ievēlēts par prezidentu 1996. gadā, un pēc tam trīs reizes ticis pārvēlēts par prezidentu, Jaija Džemme ir uzdevis cilšu vadoņiem sagatavot valsts iedzīvotājus (1,7 miljonus cilvēku) referendumam un svinīgai ceremonijai par godu kronēšanai.
Pamatojot valsts konstitūcijas maiņu, nākošais monarhs paziņoja: "Mēs visi zinām par problēmām, kas rodas Āfrikā pēc vēlēšanām... Cilvēki no dažādām ciltīm nogalina viens otru vēlēšanu dēļ."
Atbildē vietējās administrācijas pārstāvji apraudājās un zvērēja, ka valsts iedzīvotāji ar nepacietību gaida to laimīgo dienu, kad viņi varēs saukt par karali savu elku Jaiju.
Agrāk karalis-profesors-prezidents bija kļuvis slavens ar zāļu novārījumu, kas ārstē astmu un AIDS [īstenībā, epilepsiju - avots pārspīlē - t.p.], paziņojumiem, ka Gambija spēlē vadošo lomu pasaules aviācijā un solījumiem vienmēr priecēt savas valsts iedzīvotājus ar arvien jauniem, interesantiem projektiem.
2009. gadā jaija Džemme bija nolēmis savā zemē tikt vaļā no burvjiem. Gandrīz tūkstots noķerto brīnumdaru piespiedu kārtā arstēja ar halucinācijas izraisošiem preparātiem, turklāt "attīrīt" izdevās gandrīz visus, izņemot dažus, kurus vajadzēja apglabāt.

Mājas lapas:
http://www.gambia.gm/
http://www.statehouse.gm/president.html

4.

Beļģijā sāk ražot "pilnmēness" alu.

2010. gada 27. septembrī no saita Argumenti.ru
Beļģijā sāk ražot "pilnmēness" alu ar nosaukumu "Paix-Dieu Pleine Lune".
Pilsētiņā Perjuvelzā, Beļģijas dienvidos alusdarītavā "Caulier", kas pieder Koljē ģimenei, alu dara tikai pilnmēness laikā.
"Mēs veicām vairākus testus un pamanījām, ka tajā laikā rūgšana notiek intensīvāk un aktīvāk," - presei pastāstīja alusdarītavas
īpašnieks Rožē Koljē.
"Gala produkts pilnīgi nelīdzinājās parastam alum, tam bija spēcīgāka garša, kas bija noturīgāka kā parasti,"- aldaris piebilda.
"Pilnmēness" alus ar nosaukumu "Paix-Dieu Pleine Lune" ir zelta krāsā, satur 10 procentus alkohola, kas Beļģijā ir bieži, jo
tur tradicionāli darīts alus ir 10-12 grādus stiprs.
Alusdarītava "Caulier" gatavojas laist pārdošanā apmēram 12 000 pudeļu savu "pilnmēness" alu "Paix-Dieu Pleine Lune". Pārdošanā
tas būs veikalos no 31. oktobra. [Pagaidām, tikai Beļģijā - t.p.]

http://www.argumenti.ru/tourism/2010/09/78187/