Inese Ķestere. Liepājas spoku stāsti

Reālu cilvēku piedzīvotas sastapšanās ar spokiem dažādās Liepājas ēkās un sabiedriskās vietās.

https://projektubanka.lv/projects/liepajas-spoku-stasti

Vairākas Baltās dāmas, caurspīdīgs puika, draudīga izskata miesnieks, tvana gāzē smakusi kalpone - viņi visi dzīvo Liepājā. Mīt savā rēgu pasaulē, kas laikam gan reizēm saskaras ar mūsējo, ļaujot viņiem pārbiedēt nevienu vien liepājnieku un pilsētas viesi.

Grāmatā apkopoti daudzu gadu laikā no iedzīvotājiem dzirdēti nostāsti par Liepājas teātrī, muzejā, Karaostas cietumā un citviet manītām spokainām parādībām.

https://www.janisroze.lv/lv/gramatas/dailliteratura/latviesu-originalliteratura/stasti-noveles-pasakas-esejas/liepajas-spoku-stasti.html

Skolas spoks.

Piecpadsmitgadīgais Kaspars tikko no Kuldīgas pārcēlies uz Liepāju, jo vecāki devušies peļņā uz Īriju. Tas, ka tagad viņam jādzīvo kopā ar pļāpīgo omi, vēl nebūtu nekas. Taču pie durvīm jau 1. septembris, un Kaspars ir cieši apņēmies vairs nebūt klasesbiedriem par ņirgu objektu, kā tas allaž bijis vecajā skolā. Tagad viņš būs stilīgs vēsais džeks!

Tomēr jau pirmajā skolas dienā ne viss norit, kā iecerēts. Vai nicinātais “nūģis” spēs pastāvēt par sevi un iekarot klasesbiedru, tostarp jaukās Kristas, labvēlību? Pats Kaspars nav par to pārliecināts.

Bet tad pēkšņi zēnam skolā uzrodas pavisam neparasts sabiedrotais – spoks – un sākas noslēpumaini un neizprotami notikumi...

“Skolas spoks” ir liepājnieces Ineses Ķesteres pirmā grāmata, taču tā jau guvusi panākumus – kļuvusi par konkursa Zvaigznes grāmata 2010. Latviešu orģinālliteratūra bērniem un jaunatnei laureāti. Grāmata izdota sērijā “Skolas stāsti”.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/65691-skolas_spoks.html

Par autori.

Inese Ķestere ir Liepājniece, mācījusies piektajā vidusskolā un 13 gadu vecumā publicējusi savu pirmo rakstu avīzē, no tā laika saistot dzīvi ar žurnālistiku.

Strādā "TV Kurzeme".

"Skolas Spoks" ir Ineses pirmā izdotā grāmata, kas nākusi klajā pateicoties Zvaigznes ABC rīkotajam konkursam.

Autore šobrīd strādā pie diviem citiem stāstiem, no kuriem viens paredzēts pieaugušajiem un otrs- jauniešiem.

https://www.goodreads.com/author/show/7904331.Inese_estere

Inese Ķestere: Vasara. Ceļojums. Latvija

https://www.liepajniekiem.lv/viedokli/inese-kestere-vasara-celojums-latvija/

“Maza skrūvīte” ar lielu nozīmi

https://www.liepajniekiem.lv/laikraksta-kurzemes-vards/maza-skruvite-ar-lielu-nozimi/v