Indigo bērni. Jauna rase?

(Jāpiezīmē, ka šis materiāls sagatavots vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā. - tulkotāja piezīme)

Taini XX veka (Таины ХХ века), 2018., septembris, Nr.36

Termins “indigo bērni” parādījās ne tik sen – pašās XX gadsimta beigās. Šis termins akadēmiskajās aprindās netiek lietots, bet ja nu pēkšņi arī izskanēs no nopietna zinātnieka lūpām, tad visdrīzāk ar iecietības nokrāsu vai pat ar nicību pret dažāda veida ekstrasensu un dziednieku viltus zinātniskiem “pētījumiem”.

Dīvainas acis

Ja īsumā, tad par “indigo bērniem” sauc pusaudžus ar atbilstošas krāsas auru. Bez tam, viņi atšķiras ar augstu radošo potenciālu, paaugstinātu atbildības un taisnīguma izjūtu, zemu komunikabilitāti, prasmi apgūt lielu daudzumu informācijas, taču pats galvenais – ekstrasensa dotumiem un kaut kādām fenomenālām spējām.

Kopumā, bērnu, kuriem ir uzskaitītās īpašības, izņemot divas pēdējās, nav nemaz tik maz. Taču tikai tos, kuriem ir tieši fenomenālās spējas, var saukt par “indigo bērniem”. Bet tādus apdāvinātus pusaudžus zinātnieki vēl nav sastapuši. Vajadzēja tikai parādīties baumām par to, ka pasaulē parādījies “unikāls” bērns, kā drīzumā noskaidrojās, ka vairums šo “spēju” attiecināmas drīzāk uz vecāku fantāziju. Tomēr daudzi ir pārliecināti, ka saistībā tieši ar šiem bērniem ir mūsu planētas nākotne.

Un tikai pavisam nesen pētniekiem izdevās tuvu iepazīties ar patiešām fenomenālu bērnu. Zēns vārdā Nongs Jusui piedzima Ķīnā, un viņam ir brīnumaina priekš cilvēku rases spēja redzēt tumsā.

Kad Nongs Jusui tikai parādījās pasaulē, vecāki uzreiz pievērsa uzmanību zēna dīvainajai acu krāsai – tās bija neonzilā krāsā, un ar gadiem ne par kapeiku nav mainījušās.

Vienīgais pasaulē

Taču dīvaini izrādījās ne acu krāsa, un pat ne tas, ka tās spīdēja tumsā kā kaķim, bet to, ja var tā teikt, iespējas. Smagā darbā aizņemtie zēna vecāki neko, izņemot neparasto krāsu, nepamanīja, bet kad dēls mēģināja viņiem pastāstīt par savām neparastām spējām tikai atvairījās. Taču kad bērns sāka iet skolā, viņa skolotājs ieklausījās savā neparastajā skolniekā, pārliecinājās par to, ka viņš ir spējīgs necaurredzamā tumsā izlasīt pat vissmalkāko druku, un pēc tam uzaicināja iepazīties ar fenomenu žurnālistus un mediķus. Rūpīgi izpētījuši zēnu ārsti nonāca pie secinājuma, ka viņa acīs ir īpašs šūnu slānis, kuru esamība parasti raksturīga kaķiem, suņiem, lemuriem un citiem dzīvniekiem, kuri dzīvo nakts dzīvi.

Interesanti, ka Nongs Jusui arī nemīl spilgtu sauli un spēlēm un nodarbībām – dod priekšroku krēslai. Staigāt viņš dodas vēlu vakarā, kad visi jau dodas gulēt, bet stundas gatavo dziļā naktī.

Iespējams, ar gadiem zēnam atklāsies vēl kādas unikālas spējas. Taču pat ja šī ir tikai vienīgā, taču brīnumainā īpašība – redzēt tumsā – satrauca zinātniekus, par cik nevienam līdz šim nav nācies sastapties ar cilvēku, kuram ir tik fenomenāla redze.