Igors Sahnovskis. Mīļotais spoks

(Jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms Krievijas otrā iebrukuma Ukrainā - tulkotāja piezīme)

Igors Sahnovskis - prozaiķis, dzejnieks; romānu "Mirušo ikdienas vajadzības" (Fellowship Hawthornden International Writers Retreat, Lielbritānija), "Cilvēks, kurš visu zināja" (Bronzas Gliemežu balva, personīgi piešķīris Boriss Strugackis; kino adaptācija 2009. gadā), "Eņģeļu sazvērestība", "Brīvība pēc noklusējuma"; lasītāju simpātiju balvas "NOS" balvas ieguvējs, "Krievu bukera", "Lielās grāmatas", "Nacionālā bestsellera" balvu finālists. Viņa grāmatas tiek izdotas Vācijā, Francijā, Anglijā, Itālijā.

Ironija un smalks vērojums Sahnovska prozā ir apvienots ar mīlestības pilnu uzmanību dzīves dārgajām lietām. Sahnovski interesē katrs cilvēks – vai tas būtu mazliet neveikls, bet aizkustinoša "lielā baltā sieviete" vai bezbailīgais Gena Šneiders, kas izskatās pēc "nevienam nepiederoša krūma".

Krājumā "Mīļotais spoks" iekļauta visa rakstnieka īsproza.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/675220/

Autors.

Igors Sahnovskis dzimis Orskas pilsētā. 1981. gadā viņš absolvēja Urālas Valsts universitāti, kas nosaukta A.M. Gorkija vārdā, ar krievu filoloģijas grādu. Strādājis par literāro konsultantu Vidus Urālu grāmatu izdevniecībā un žurnālā "Уральский следопыт" [padiemju laikā viens no žurnāliem, kur daudz publicēja fantastiku- t. p.], par zinātnisko un galveno redaktoru PSRS Zinātņu akadēmijas Urālu nodaļā un izdevniecības "Nauka" reģionālajā nodaļā. Viņš ir viens no nedēļas laikraksta "Книжный клуб" dibinātājiem. Divu dzejas krājumu autors. Viņš darbojas kā prozaiķis kopš 1999. gada, kad žurnālā "Новый мир" tika publicēts viņa romāns "Насущные нужды умерших". . 2003. gadā viņš saņēma Viskrievijas konkursa "Krievu dekamerons" Grand Prix par "labāko mīlestības un erotisku tēmu darbu".

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/14615/