Iens Urbina. Okeāns ārpus likuma. Vergu tirdzniecība, pirātisms un kontrabanda neitrālajos ūdeņos

Uz mūsu planētas ir palicis maz neapgūtu teritoriju. Bet, iespējams, mežonīgākie un vismazāk izpētītie ir pasaules okeāni. Pārāk lielas, lai kontrolētu, un bez skaidra starptautiskā juridiskā statusa, plašās neitrālu ūdeņu zonas ir kļuvušas par niknās noziedzības patvērumu.

Vergu tirgotāji un kontrabandisti, pirāti un algotņi, nogrimušu kuģu zagļi un konfiscēto preču pircēji, modri dabas sargātāji un nenotverami malumednieki, važās saslēgti vergi un likteņa varā pamesti nelegālie pasažieri. Ar šīs slēgtās pasaules iemītniekiem mūs iepazīstina Pulicera laureāts Ians Urbina, kura bīstamā un bezbailīgā pētnieciskā žurnālistika, kas bieži vien atrodas simtiem jūdžu attālumā no krasta, bija grāmatas pamatā. Stāstos par apbrīnojamu drosmi un nežēlību, izdzīvošanu un traģēdiju autors parāda globālo noziedzības un vardarbības tīklu, kas sapin pasaules ekonomikai vissvarīgākās nozares: zvejniecību, naftas ieguvi, kuģniecību.

Autors.

Outlaw Ocean Project vadītājs, pētnieciskais reportieris raksta The New York Times, The Atlantic, National Geographic un citiem. Viņš saņēma Pulicera balvu par izcilu sensacionālu reportāžu un Džordža Polka balvu par savu reportāžu. Vairāki viņa stāsti ir bijuši ievērojamu spēlfilmu priekšmets, un ir nominēts Emmy balvai. Ir grādi vēsturē un antropoloģijā.

Ians Urbina (dzimis 1972. gada 29. martā) ir pētniecisks reportieris, kurš visbiežāk raksta The New York Times, taču viņš ir arī līdzstrādnieks izdevumos The Atlantic un The New Yorker. Urbina ir The New York Times bestsellera The Outlaw Ocean (2019) autors, kas balstās uz vairāk nekā piecus gadus ilgušiem ziņojumiem, liela daļa no tā ir atklātā jūrā, un pēta nelikumības atklātā jūrā. Kā žurnālists viņa izmeklēšana parasti koncentrējas uz darba drošību un vidi, un viņš ir ieguvis Pulicera balvu un Džordža Polka balvu, kā arī Emmy nominācijas. .

https://en.wikipedia.org/wiki/Ian_Urbina

Tviteris.

https://twitter.com/ian_urbina?lang=en