Hovards Filips Lavkrafts. Šausmas muzejā

Hovards Filips Lavkrafts (Howard Phillips Lovecraft, dzimis 1890. gada 20. augustā, miris 1937. gada 15. martā) bija amerikāņu zinātniskās fantastikas, fantāzijas un šausmu literatūras rakstnieks. Dzīves laikā Lavkrafts bija visai mazpazīstams autors; lielu popularitāti un ietekmi Lavkrafta darbi ieguva tikai pēc viņa nāves. Vislabāk viņš ir pazīstams kā Ktulhu mītu radītājs.

Lavkrafta darbiem pamatā raksturīgs cilvēka pretnostatījums nepārvaramiem pārdabiskiem spēkiem un būtnēm, attēlojot pasauli kā cilvēkam svešu, naidīgu un šausminošu. Lavkrafta darbi atstājuši lielu ietekmi uz tādiem autoriem kā Roberts Hovards, Roberts Bloks, Stīvens Kings. Visai atzinīgi Lavkraftu vērtējis argentīniešu rakstnieks Horhe Luiss Borhess, savukārt pazīstamais mūsdienu franču autors Mišels Velbeks ir uzrakstījis Lavkrafta biogrāfiju.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Hovards_Filips_Lavkrafts

Kā pareizi lasīt Lavkraftu

https://satori.lv/article/ka-pareizi-lasit-lavkraftu

Hovards Fīlips Lavkrafts, viņa raksti

https://satori.lv/profile/hovards-filips-lavkrafts%20

Hovards Filips Lavkrafts un Ktulhu mīti

https://spoki.lv/mistika/Hovards-Filips-Lavkrafts-un-Ktulhu/382703

Kthulhu aicinājums. H.F. Lavkrafts

https://gramatas.wordpress.com/tag/h-f-lavkrafts/

Briesmoņi, šaušalas un rasisms: H. F. Lavkrafta baisais mantojums

https://www.tvnet.lv/7166651/briesmoni-sausalas-un-rasisms-h-f-lavkrafta-baisais-mantojums

Šausmas muzejā.

H .F. Lavkrafts savas dzīves laikā nenopublicēja nevienu grāmatu, taču viņš kļuva par bāku un atskaites punktu visam žanram, gan plašam lasītāju lokam, gan kā izsmalcinātu intelektuāļu elks, neizsmeļams iedvesmas avots filmu veidotājiem. Pats Bordžess apbrīnoja viņa stāstus, kuros cilvēka vieta atrodas tālu universālās lietu shēmas perifērijā, un pārdabiskie spēki ieaudzina svētas šausmas neuzmanīgo dvēselēs. Šajā krājumā, kas ir sava veida apokrifs jau publicētajam trīs sējumu kanonam (Sapņi raganu namā, Neprāta klintis, Ktulhu aicinājums), iekļauti arī Lavkrafta līdzautori. Daudzi no tiem ir tulkoti pirmo reizi, pārējie tiek publicēti vai nu jaunos tulkojumos, vai arī jaunā, rūpīgi pārbaudītā izdevumā. Šai grāmatai jākļūst par uzziņu grāmatu katram žanra cienītājam, visiem mūsdienu literatūras cienītājiem!

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1002037971-uzhas-v-muzee-sbornik-g-f-lavkraft

Minētā krājuma līdzautori: Vinfreda Virdžīnija Džeksone, Adolfs de Kastro, Zelija Bišopa, Heizla Hilda, Viljams Lamlijs, Soņa Hafta Grīna, Klifords Martins Edijs-jaunākais, Vilfreds B. Talmens, Henrijs S. Vaitheds, Dveins V. Railmels, Roberts Havards Barlovs.

Bibliogrāfija,

http://www.isfdb.org/cgi-bin/ea.cgi?165