Hosē Karloss Somoza. José Carlos Somoza

Hosē Karloss Somoza (spāniski José Carlos Somoza) dzimis 1959. gada 13. novembrī Havanā, Kubā) ir spāņu rakstnieks.

Tomēr Kubā dzimusī ģimene jau 1960. gadā politisku iemeslu dēļ pameta valsti un pārcēlās uz Spāniju. Ģimene apmetās Kordovā, kur Hosē Karloss Somoza pabeidza vidusskolu. Viņš absolvējis Madrides Universitātes Medicīnas fakultāti, specializējoties psihiatrijā. Gandrīz uzreiz pēc studiju pabeigšanas viņš nolemj kļūt par rakstnieku, sūtot savus darbus uz izdevniecībām.

Tagad viņš ir veiksmīgs un populārs rakstnieks Eiropā, detektīvstāstu un vairāku zinātniskās fantastikas romānu autors. Šādu literāru balvu ieguvējs: Silver Dagger Awards и Gold Dagger Awards, Nadal Prize, Cervantes Theatre Prize, Café Gijon Prize.

Dzīvo Madridē, precējies, divu dēlu tēvs.

No krievu vikipēdijas.

Mājaslapa.

http://josecarlossomoza.com/

Fantastika autora darbos.

Fantastikas literatūrai var attiecināt vismaz četrus autora darbus.

Romāns "Zigzags" ir zinātnisks trilleris, kurā autors pārdomā laika cilpas teoriju un iespēju apcerēt pagātni (tulkojums 2008. gadā tika izvirzīts Džona V. Kempbela balvai); krievu valodā tulkots romāns “Atēnu slepkavības”, kas attīsta Platona ideju pasaules teoriju; romāns "La llave del abismo", kas parāda postapokaliptisko nākotni, kur dzīvo ģenētiski modificētas radības, pilnīgākas un skaistākas, kas ir viņu vecāku ieguldījums; un jaunākais romāns “El Cebo”, kas notiek tuvākajā nākotnē, kur slepkavu notveršanai nepietiek ar tehnoloģijām, un policija ir izstrādājusi drošu metodi, kuras vēsture aizsākās Šekspīra lugās, kurās var manipulēt ar tautas gribu.

© Kon

https://fantlab.ru/autor7793

Dāma numurs 13. La dama número trece

Vārdi, vārdi, vārdi ... Bezsvarīgi priekšmetu, jūtu, parādību apzīmējumi; parastie vārdi, nabadzīgi, cildeni, izveicīgi, savijušies līnijās un strofās, vērtējot un pavedinot ... Viņiem piemīt neticami spēcīga ietekme un tie var būt bīstami, pat slepkavīgi.

Ievērojamais spāņu rakstnieks Hosē Karloss Somoza, daudzu literāru balvu ieguvējs, aizraujošā romānā, vienlaikus tumšs un iedvesmojošs, aicina jūs ienirt dzejas elementā, kuru pārvalda vārdu un sapņu pavēlnieces - noslēpumainas dāmas. Divpadsmit no tām ir noteiktas, taču ir arī noslēpumaina trīspadsmitā...

Varbūt tieši viņa ir vainīga daudzās dīvainās un briesmīgās parādībās, kuru liecinieki un neapzināti dalībnieki ir literatūras skolotājs Salomons Rulfo un Rakle, izsaukumu meitene?

https://fantlab.ru/work154894

Klāra un ēna. Clara y la penumbra

Cilvēki - "gleznas" - pēdējais vārds ultramodernajā glezniecībā ... Noslēpumains noziedznieks, kurš izdara sava veida "vandālisma aktus", nogalinot dzīvos lielmeistara - holandieša van Taša šedevrus ... Un katra no slepkavībām ir sava veida asiņains mākslas darbs!

Divi šedevri tika iznīcināti. Kurš ir nākamais?..

Van Taisch fonda apsardzes darbinieki sāk paši savu izmeklēšanu ...

https://fantlab.ru/work154891