Hollija Veba. Penhelovas suņi

Aizraujošu bērnu grāmatu autore Hollija Veba ir dzimusi Londonas dienvidaustrumos. Bērnībā viņa ļoti mīlēja dzīvniekus un viņai bija ļoti bagāta fantāzija. 10 gadu vecumā viņu tā ieinteresēja mitoloģija, ka sāka mācīties latīņu sengrieķu valodu

Skolas gados viņa sapņoja par arheologa vai bibliotekāra darbu: rakstniece uzskatīja, ka pati interesantākā nodarbe ir vēstures pētīšana. Vēlāk viņa izvēlējās Londonas Universitātes Filoloģijas fakultāti, ko ar spīdošiem rezultātiem pabeidza.

Hollija Veba savu rakstnieces karjeru sāka kā bērnu grāmatu redaktore. Vēl studiju laikā universitātē viņa ieņēma nelielu amatu izdevniecībā, kas specializējās bērnu literatūrā, Viļas pienākumos ietilpa taisīt kserokopijas no rokrakstiem, taču topošo rakstnieci tas nemulsināja, viņai patika izdevniecības atmosfēra. Pēc studiju beigām meitene nemainīja darba vietu, kaut arī saņēma paaugstinājumu - tagad viņa kā redaktore lasīja rokrakstus un veica nepieciešamos labojumus. Darbs bija tik aizraujošs, ka pat pirmā dēla piedzimšana nebija šķērslis, tikai tagad viņa savus darba pienākumus veica attālināti.

Aizrāvusies ar savu darbu bērnu izdevniecībā un ar mātes pienākumiem, 28 gadu vecumā Hollija Veba sarakstīja savu pirmo grāmatu no vēlākā cikla par māsām - trīnītēm. Pirmos uzmetumus viņa veica, braucot vilcienā, bet jau mājās tos pārstrādāja pilnvērtīgās grāmatās.

Kopš tā laika viņai jau iznākušas vairāk par simts grāmatām dažāda vecuma bērniem.

Rakstniece dzīvo Berkšīrā (Anglijā) ar vīru un trīs dēliem. Vēl viņai ir kaķene Mārbla, kura vienmēr ir tuvumā, kad Hollija raksta tekstus savā klēpja datorā.

https://eksmo.ru/authors/vebb-kholli-ITD20504/

Penhelovas suņi jeb krieviskā tulkojumā - Penhelovas sargs.

Uzskata, ka katrā vecā savrupmājā ir pa kādam pārim noslēpumu un spoku. Pollija tam visam ne visai ticēja, kamēr pati neiepazinās ar spoku: mēness gaismā viena lielajām suņu statujām pēkšņi atdzīvojās. Milzīgais īru vilku suns pastāstīja, ka viņu sauc Rekss un, ka viņš sargā bērnus, kuri dzīvo Penhelovas muižā. Mēness gaismas maģija un Pollijas pieskāriens viņu atdzīvināja. Tagad meitenei ir brīnumains draugs! Tomēr, kamēr suns pastaigājas ar meiteni, statujas postaments stāv tukšs. Ja nu to pamana pieaugušie? Kas tad notiks?

https://eksmo.ru/book/seriya-pro-devochku-i-sobaku-kholli-vebb-kniga-1-u-n--ITD896495/

Mājaslapa.

https://www.holly-webb.com/

Grāmatas.

https://www.holly-webb.com/all-books/

Ilustrators Džeisons Kokrofts. Jason Cockcroft

Džeisons Kokrofts ir dzimis Oklendā, Jaunzēlandē. Kad viņš vēl bija zīdainis, viņa ģimene atgriezās Līdsā, kur viņš dzīvoja, līdz devas skoloties uz Kornvolu, mākslas koledžu. Viņš beidza Falmouth School of Art, 1994. Jau studiju laikā viņa darbi guva ievērību izdevēju un aģentu vidū. Viņš ir ilustrējis grāmatas Bloomsbury, Hodder, Oxford University Press, Orchard Books un Frances Lincoln U.K., un Henry Holt, Dutton Books, Alfred A. Knopf un Margaret McElderry Books Savienotajās Valstīs. Viņš ir ieguvis Blue Peter Book Award par savu darbu Geraldine McCaughrean’s ‘A Pilgrim’s Progress’.

Viņš ir ilustrējis daudzas izcilas grāmatas, ieskaitot Room for a Little One: A Christmas Tale by Martin Waddell, Billywise by Judith Nicholls, un Jason and the Golden Fleece by James Riordan.

Viņš dzīvo Vitbijā, Anglijā ar savu sievu Lisu un viņu diviem kaķiem. Kokrofts arī pats ir sarakstījis savu debijas romānu.